Ozdoby z lukru

kiniaaa

Member
Maj 22, 2013
483
0
0
JAM @ 18 Apr 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1422133Dodam swoje ażurkowe dekoracje, namęczyłam się troszeczkę nie wszystkie "partie" wyszły, trzeba dobrze dobrać proporcje... ostatnio dodałam szczyptę CMC i po 3 dniach mogłam podać lody w ażurkowych salaterkach
icon_smile.gif
tej fotki niestety nie mam
icon_sad.gif
ale inne są
icon_smile.gif
A jak ty te cudeńka zrobiłaś?
 

kiniaaa

Member
Maj 22, 2013
483
0
0
dziękuję Ci JAM
icon_smile.gif
Nie wygląda strasznie trudno ale okaże się jak wezmę się do roboty. A ja przechowywać takie motylki, bo chyba można je zrobić 3-4 dni przed upieczeniem tortu
gruebel_2.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
kiniaaa @ 3 Jun 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1438675dziękuję Ci JAM
icon_smile.gif
Nie wygląda strasznie trudno ale okaże się jak wezmę się do roboty. A ja przechowywać takie motylki, bo chyba można je zrobić 3-4 dni przed upieczeniem tortu
gruebel_2.gif
W suchym miejscu najlepiej w kartonie z pokrywką tak mogą i tydzień stać. Byle nie w kuchni bo przesiąkają zapachami. W folii robią się dziwne
icon_neutral.gif
 

misialinka

Member
Wrz 28, 2012
11
0
0
Chciałam zapytać czy może wiecie gdzie kupić białko w proszku. W miarę tanie ponieważ Wiltona jest bardzo drogie, a na allegro nie ma zbyt dużo ofert.
 

bumelka

Member
Sie 28, 2011
539
0
0
JAM Ty szalona dziewczyno.Próbujesz widzę wszystkiego... i wszystko Ci wychodzi. Gratuluję 142.gif
 

Załączniki

  • 142.gif
    142.gif
    4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
aagaa Bc nie wiem na ile jest to kombinowane przez autora zdjęć a na ile to specjalistyczny sprzęt , generalnie chodzi o to że przez rurkę wdmuchują powietrze. czyli zamiast cisnąc wydmuchuje lukier. Podobna technika jest w aerografach na wydychane powietrze bo to trzeba wyczuć ile wydmuchać ( nie mylić z
sex.gif
) . ja tam wole pergaminowe rożki
icon_mrgreen.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,808
518
113
tak-tak, rozumiem, tylko ze sugarveil daje inne mozliwosci niz royal icing, wiec porownanie w tym przypadku byloby troche niescisle
icon_smile.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Fakt mnie się udało zrobić próbę(poprzednie zdjęcie) na zwykłym lukrze, ale po dodaniu do lukru niewielkiej ilości cmc poprawia się jego elastycznośc.
Dziś walczyłam z serweta, mam plan by dać ją na wierzch torcika i właśnie boki ozdobić takimi "balkonikami" jak pokazała aagaa Bc. A w środek białą różę.
zrobić ją to nie taki problem, przeniesc ją na torcik to będzie sztuka
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ola_wroclaw

Member
Lis 20, 2012
496
0
0
JAM @ 10 Jul 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1451477Fakt mnie się udało zrobić próbę(poprzednie zdjęcie) na zwykłym lukrze, ale po dodaniu do lukru niewielkiej ilości cmc poprawia się jego elastycznośc.
Dziś walczyłam z serweta, mam plan by dać ją na wierzch torcika i właśnie boki ozdobić takimi "balkonikami" jak pokazała aagaa Bc. A w środek białą różę.
zrobić ją to nie taki problem, przeniesc ją na torcik to będzie sztuka
gruebel_2.gif
o matko! Zajebiste:)
No po prostu padłam. I tak jak nie jestem fanką lukru i takich ozdób tak to mnie rozwaliło!