Ozdoby z lukru

aagaa Bc

Member
Lip 2, 2013
116
0
0
no to będę następna..której za bardzo to nie wychodzi..to znaczy..płaska ozdoba..jeszcze ok..ale JAM..chciałam zrobić te niteczki wokół tortu..co wcześniej wrzucałam linki...nie robiłam ich jeszcze..ale sprawdzałam konsystencję...podobno trzeba nałożył lukier na dwa palce... żeby zwisał...jeśli nie odpada, nie rwie się to jest odpowiedni....no to mój nie jest...rwie sie... jak to było u Ciebie? Pisz tu szybko :D
 

aagaa Bc

Member
Lip 2, 2013
116
0
0
tutaj filmik oco mi chodziło z tym wiszeniem między palcami
icon_mrgreen.gif


http://www.youtube.com/watch?v=CuizKmo9iec
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
zwykłym lukrem (białko cukier)doklejam na górze wyciskam może pół centymetra i od tego momentu baaaaaardzo powoli do około 1,5 cm, jak góra ciut podeschnie(ścina się w 10-15sek) dopiero ide w dół. Chodzi o to że rwie się pod wpływem swojego ciężaru. Dlatego dobrze jak jest cieniutki.
W momencie gdy dodałam cmc jest jak guma i idzie to znacznie szybciej.
Ale ten z cmc nie nadaje się do innych motywów bo się ciąga
dump.gif

Ten mój mini "torcik" jest wielkości szklanki i motywy na nim wydają się być grube. O wiele ładniej wyglądają linie równoległe niż takie jak u mnie, zaczęły nachodzić na siebie i jakoś tak ... byle co wyszło.
icon_neutral.gif
Górne dekoracje robi się na przemian - do góry nogami tort, robisz girlandę jak wyschnie stawiasz normalnie i robisz girlandę i tak 2 -3 razy .
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

o.laz

Member
Lut 15, 2013
307
0
0
nie no ja tu tylko podczytuje, na razie nie robię lukru w realu... ale też mi się śnił lukier
roflmao_2.gif
a właściwie koszmar lukrowy - pomieszało mi sie i dałam całe jaka z żółtkami :D
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Próbuje zrobić szkatułkę z masy, wieczko z lukrowym wykończeniem.... I zrobiłam lukier z glukozą i żelatyną ... masakra.... ciężki i schnie godzinami
icon_sad.gif
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
muszę bo pęknę, miesiąc ćwiczeń... Po prostu muszę
icon_razz.gif
reszta na FB
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • Lukier_królewski_012___Kopia.JPG
    Lukier_królewski_012___Kopia.JPG
    181 KB · Wyświetleń: 0

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,179
113
JAM, gratulacje! Cudo stworzyłaś
daumen.gif
... więcej nie zobaczę bo nie mam konta na fb.
A w ogóle, gdzie się podziewasz, co porabiasz?
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
JAAAAAAMMMMMM - powalasz. Ty zawodowo, czy amatorsko ? Pytam tylko z cekawości, bo i tak to wszystko perfekcyjne.
Nie obawiają sie zjadać ?
icon_smile.gif

Nie mają oporów ?
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
dziękuje
icon_smile.gif
tylko w domu dla rodziny, czasem znajomych ... zawodowo
icon_razz.gif
raczej nie bardzo torty robię od 9 miesięcy
icon_wink.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
JAM,
żałuje, że tu mniej bywasz. Lubię oglądać twoje prace. Teraz buszuję po twoim blogu. Jak zrobiłaś bombki na muffinkach?

Zaglądaj na cina częściej.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
JAM gratuluję!
icon_biggrin.gif

Robisz ogromne postępy, przejrzałam zdjęcia, zbieram szczękę z podłogi i życzę kolejnych sukcesów!
handclasp.gif
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
JAM, chwalilam Twoje dzielo juz gdzie indziej, ale powtorze jeszcze raz - CUDENKO! Nie wiedzialam, ze masz bloga, prosze daj namiary.Pozdrawiam, Ela