Pączki mojej mamy

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
pewnie... dzieki temu forum widze, ze nie tylko ja jestem zwariowana na punkcie kuchni... a takich pokrewnych dusz wlasnie mi brakowalo
icon_smile.gif



raz jeszcze dzieki
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
trzkasienka czytam twoje wypowiedzi i dziwie sie ze masz taki pech i paczki ci nie wychodza. Mnie wyszly prawie takie same jak bajaderki no moze tego bialego kuleczka dookolo nie bylo ale reszta naprawde super.Moze jedynie dodam ze ja nie czekalam zeby rosly tylko zaraz po nadzieniu wszystkich i jak tluszcz byl odpowiedni to zaraz je pieklam no i moze sprobuj tak jak radzila Malgosim upiec je bez nadzienia no i moze tylko z polowy porcji.
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
Mamusia... to byly moje pierwsze paczki w zyciu, na razie nie bylo powtorki ale bedzie zobacze jak teraz sie ciasto bedzie zachowywac, przykryje folia, tak, jak radzila malgosimi, no i mam nadzieje, ze w koncu wyczuje ten tluszcz...
jak tluszcz byl odpowiedni
a tak na marginesie, to co uwazasz pod slowem odpowiedni tluszcz : jak wiesz kiedy on sie nadaje do smazenia? Malgosimi radzila mi wlozyc patyczka...
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
trzkasienka napisalam do ciebie na priwi zajrzyj
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Patyczek tez jest odpowiedni choc ja nigdy tego nie praktykowalam wiec moze najpierw sprobuj np. upiec oponki lub faworki to wtedy moze nabierzesz wprawy co do tego jaka temperature ma miec tluszcz.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam dzisiaj,są świetne
icon_smile.gif
Większość jest z marmoladą i trochę z masą z adwokatem.A tak wyglądają:

caedwa5ad.jpg


dwaprzekr2wf.jpg
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
:shock: Dziuniu piękne, a jakie zdjęcia cudowne :shock:
icon_razz.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Robiłam te pączki już 5 razy, nie mają sobie równych... Dziś mialam z nimi przygody, ale i tak były przepyszne


Dodam dla miłosników najdelikatniejszego z delikatnych ciast - że te pączki wychodzą niesamowicie babelkowe, miękkie i lekkie, jeśli konsystencja ciasta jest baaaardzo luźna, do nabierania łyżką i neimożliwa do nadziewania przed smażeniem. Trudno się je wtedy smazy (oczywiście wtedy to już koniecznie trzeba je wyrastać na folii wysmarowanej bartkiem słonecznikoym i nabierać naolejonymi rękami/łyżką) - bo wyglądają jak napuszone placuszki a nie jak zwarte kule - ale efekt jest warty pracy i mniej idealnego wyglądu.
Szkoda, że już nic nie zostalo, bo wstawiłabym zdjęcie jak z takiej konystencji wychodzą w środku...


Liska 8)
Dziunia - piękne zdjecia!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dzięki dziewczyny
icon_smile.gif

Moje ciasto nie było aż tak luźne żeby nie można było nadziewać przed smażeniemdodałam mniej mleka 8) ,ale ciężko się nadziewało trzeba przyznać.Musiałam ciągle ręce w oleju moczyć,za to zlepiało się idealnie.Wierzę że luźniejsze jest jeszcze lepsze ale to było naprawdę świetne
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziiuniu a dobre te z akwokatem? i czy smazylaś je z adwokatem w środku?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Bardzo dobre z adwokatem ale bardziej wilgotne w środku od tych z marmoladą-być może zbyt wcześnie je nadziałam,może powinny bardziej ostygnąć.Nadziewałam po upieczeniu.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
w jakim sensie wilgotne?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Naokoło masy ciasto sprawia wrażenie troszkę nasiąkniętego,wilgotnego bardziej niż reszta ciasta.Ale to na pewno dlatego że nie ostygły dostatecznie i widocznie masa się rozpuściła troszkę od ciepła.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziuniu pytam dlatego, ze u mnei sa nadziewane od razu po usmazeniu - jak tylko da sięje wziać w rękę i nie są wilgotne (poza tymi niedopieczonymi - ma się rozumieć -dziś mi się po raz pierwszy ,,udało" kilka takich zrobić)
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ale nie nadziewałaś masą na mleku-wydaje mi się że ma duzo więcej wilgoci niż jakikolwiek dżem czy konfitura.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Aaaaa
strach6an.gif
to ja nadziewam takie zaraz wyjęte z tłuszczu, ale ja jestem no wiecie :dump:
 

Meg

Member
Gru 11, 2005
370
0
0
Dziuniu, wydawało mi się, że nie dam rady upchnąć już ani jednego pączka, ale te Twoje..... poproszę dwa :oops: muszą być pyszne!

A ja ponoć wolę faworki od pączków :lol: