Pączki mojej mamy

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Dawno takich dobrych nie jadłam, chyba to będą od tej pory moje świąteczne pączki :!: a te które robiłam do tej pory będą codzienne Jedynymi modyfikacjami było to, że dodałam szczyptę soli do ciasta oraz łyżkę spirytusu. Ciasto było dość rzadkie, tak jak pisała bajaderka, takie do nabierania łyżką, jednak w omączonych dłoniach ładnie mi się kulały i dały nadziewać. Trochę się obawiałam, po tym jak Malgosimi pisała, że one nie nadają się do nadziewania przed smażeniem, jednak dawały się i to bardzo dobrze nadziać, żaden nie pękł w czasie smażenia. PYCHA są :!: Wyszło mi 23 sztuki dużych pączków, (tzn. trzy są trochę mniejsze ;) )
 
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
to moje pierwsze własnoręcznie wykonane pączki
i pierwsze, które mi smakowały
bałam się nadziewac, więc robiłam zwykłe, ale i tak były pyszne!
wyszło mi 26 sztuk
połowa była w środku surowa, ale to w końcu mój pierwszy raz

15 sztuk było PYSZNYCH!
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Ja nie mam kompletnie żadnego doświadczenia przy robieniu pączków i strasznie się boję że mi nie wyjdą ale Beatko tak mnie zachęciłaś tym swoim komentarzem że zaraz zaczęłam kombinować że przecie mam jeszcze smalec w lodówce no i teraz mam straszną ochotę na te pączki 8) Ale z drugiej strony strasznie się boję, bo ja kompletny laik jestem - tak czy siak jestem bardzo bliska popełnienia pączków :dump: :lol:
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
zrobilam... na poczatku balam sie ze ciasto jest zbyt luzne ale po wyrosnieciu bylo ok. Paczki po prostu palce lizac!!!
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Aga to zrób z połowy porcji, wyjdzie kilka, ale też trzeba uważać by pączuszki nie przykleiły się tam gdzie będą rosły
icon_biggrin.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Aga to zrób z połowy porcji, wyjdzie kilka, ale też trzeba uważać by pączuszki nie przykleiły się tam gdzie będą rosły
icon_biggrin.gif
Dzięki Kasha nie myślałam o innym podejściu jak o połowie porcji mam nadzieję że jakoś wybrnę z tym przyklejaniem bo u mnie będą musiały wyrastać na stole i jakoś nie chciałabym żeby przyrosły do niego na stałe :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Aga to zrób z połowy porcji, wyjdzie kilka, ale też trzeba uważać by pączuszki nie przykleiły się tam gdzie będą rosły
icon_biggrin.gif
Dzięki Kasha nie myślałam o innym podejściu jak o połowie porcji mam nadzieję że jakoś wybrnę z tym przyklejaniem bo u mnie będą musiały wyrastać na stole i jakoś nie chciałabym żeby przyrosły do niego na stałe :lol:
Nawet jak mi przyrosły to je oderwałam, skleiłam jak kulkę śniegu i do tłuszczu wrzuciałam, aż dziw, że były okrąglutkie i smaczne
icon_biggrin.gif

Trzymam kciuki za pączki :lol:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja na podsypanej mąką stolnicy trzymałam, tylko trzeba przed włożeniem do tluszczu wydmuchać mąkę, która się przykleja do pączków, żeby się w tym tłuszczu nie paliła.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Dzięki Beatko za podpowiedz Ty pisałaś że nadziewałaś te pączki omączonymi rękami i poszło dobrze, ale znając siebie to pewnie ciapnę tej mąki za dużo coby się mniej kleiło i zrobię duży błąd. Czy możesz coś więcej napisać na temat tego nadziewania i formowania pączków? I czy takiemu laikowi jak ja lepiej nadziewać omączonymi rękoma czy może użyć oleju? Ale jeśli to ciasto jest faktycznie takie luźne to jakoś ten olej mi tam nie pasuje :dump: Pytam bo naprawdę nie chciałabym tych pączków zepsuć
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Agata, ja pączki robię od bardzo dawna i szczerze mówiąc nadziewanie, formowanie i smażenie, to dla mnie teraz już prościzna. Jak robiłam pierwszy raz, to troszkę się przy pierwszych kilku namęczyłam zanim doszłam do wprawy. No i szczerze mówiąc gdybym uczyła się na tych bajaderkowych, to sądzę, że bym się zniechęciła, bo ciasto jest rzeczywiście rzadkie, lepkie i obawiam się, że nie poradziłabym sobie jeszcze z nadziewaniem tego :roll: ( no ale może ja w młodości nie byłam zbyt zręczna i cierpliwa :roll: )
Te wczoraj nabierałam łyżką maczaną w oleju, najpierw jednego czy dwa formowałam w rękach natłuszczonych ale nie podobało mi się to. Wolałam w rękach omączonych kulać (pięknie się kulało, aż się nie spodziewałam). Taki ukulany pączuś kładłam na omączony blat, lekko spłaszczałam, na środek nakładałam nadzienie (marmoladę) i dokładnie zlepiałam, jak sakiewkę (nie wiem jak to określić), potem znów kładłam na omączoną stolnicę zlepieniem do spodu.
Rozpisałam się trochę ale mam nadzieję, że Ci to pomoże trochę...
Teraz żałuję, że nie zrobiłam zdjęć w czasie produkcji
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
No i zrobiłam :banana: huuuurrrraaaa jestem z siebie taka dumna :mrgreen: Pączki udały się rewelacyjnie, no może są troszkę za bardzo spieczone ale nie do końca umiem wyczuć temperaturę no i bałam się żeby nie były surowe więc stąd ten kolorek :lol:
Kasha i BeatkoSz bardzo dziękuję za wsparcie i rady :blume: bez Was na pewno bym coś zepsuła :lol:
a tak mieliśmy 10 super pączusiów - i tu jedna uwaga lepiej robić mniejsze pączki, bo u mnie kilka było za dużych i to już nie to :!: ale ja już nie zwracałam uwagi na wielkość chciałam tylko żeby wyszły :cheers:
ciasto wyszło faktycznie luźne tak jak pisały dziewczyny do nakładania łyżką ale jak radziła Beata kulałam w omączonych dłoniach i z łatwością dały się nadziewać, potem kładłam je na omączonej deseczce i z odklejeniem też nie miałam problemów, a nadmiar mąki strzepywałam pędzelkiem. Wyszły super mięciutkie, pulchniutkie i pyszniutkie pączusie
icon_smile.gif

Bajaderko :anbetung:
paczki%20001.jpg
paczki%20002.jpg

paczki%20003.jpg
paczki%20004.jpg
 
  • Like
Reakcje: lidiakd

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Aga piękne :shock: a jakie puszyste :wmann:
Nadziewałaś przed czy po?

Ja chcę pączuszka
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No to moje wielkie gratulacje :!: :!: :!: Zdjęcia piękne!! Cieszę się, że pierwszy raz robiłaś i od razu taki sukces :!: :!:
Ja cały czas żałuję, że swoim nie zrobiłam fotek :dump:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
paczkibajaderki2jx.jpg

Bajaderko paczki wyszly takie jak widzisz
przepyszne :banana: :blume:
narobilam sobie smaka o tej porze na paczki :mrgreen:
 

ata

Member
Lip 13, 2005
116
0
0
mam pytanie czy ktos wyrabial ciasto poczkowe w marzynie lub mikserem czy efekt jest taki sam czy lepiej robic je recznie