Pączki mojej mamy

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
no moja drogaaaaa :lol:
sliczne masz paczki
a kysz a kysz :mrgreen:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bardzo dziękuję wszystkim, a szczególnie Sylion, za niezbędne podpowiedzi podczas moich biegań kuchnia - komputer.

Ciekawi mnie jedynie jak to możliwe, że z całej porcji wychodzą 32 pączki a z połowy 11 sztuk :lol:
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Zrobilam wczoraj wyszly naprawde super i tak samo smakowaly.
Ciasto wyrabialam wylacznie mikserem dluzszy czas ale nie tak dlugo jak radzi bajaderka-nie mialam cierpliwosci. Marmelade nakladalam przed upieczenim tyle ze ja sobie specjalnie zrobilam swoja ktora jest bardzo twarda wiec nic mi nie wyplywalo.
Dziekuje za przepis
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
odgrzebuje znow ten przepis... i niestety dolaczam do osob, ktore mialy z nim problemy...
icon_sad.gif

po sklejeniu ich, przyszlam po pewnym czasie, by sprawdzic jak rosna i... 2/3 mi sie rozkleila
icon_sad.gif
musialam podsypac maka i jeszcze raz zlepiac...
poza tym (i tego jeszcze bardziej nie rozumiem) pomimo tego, ze byly przykryte wyschly mi z wierzchu
icon_sad.gif

i juz na koncu- nie wyczulam tluszczu, co to znaczy, ze temperatura ma miec 180 stopni? jak ja zmierzyc?bardziej te paczki popalilam,niz posmazylam, nie mialy ladnych bialych paseczkow...a o kolorze to juz nie wspomne...

pomozcie
icon_sad.gif

tak bym chciala w koncu znalezc przepis na super pulchne paczusie, a tu kolejny klops...
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
paseczki powstaja ni na skutek za duzej temp tluszczu, tylko dobrze wyrosnietego ciasta, ktore ne topi sie a pływa. Wtedy zawsze jest pasek neiplywajacy w oleju

co do temperatury to ja kompletnei sie nia nie przejmuje, wkladam patyczek drewniany i jak sa babelki wokol neig, o smaze. Nie rozczulam sie specjalnie.

Ciasto tojest luzne i ja sobie nie wyobrazam babrac sie z napelnianiem go dzemem przed pieczeniem. Ja to robie po upieczeniu i jest super.


co do przepisow, to wszytskie sa zasadniczo takie same - ten sie jedynie rozni kolejnoscia ucierania. Moze sprobuj z drugiej szkoly - czyli wg przepisu Dykiel, Limby albo Dziuni (sa bardzo podobne - roznice drobne w proporcjach)
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
dzieki za tak szybka odpowiedz
icon_smile.gif
co do ciasta, to nie bylo ono wcale takie luzne... moglam swobodnie je rozwalkowac... do ugniatania wrzucilam je do maszyny i maszyna ugniatala mi godzine.. na pierwszy rzut oka wygladalo super...elastyczne, napowietrznione i super blyszczace.. pozniej wlasnie zaczely sie moje problemy.. i naprawde nie wiem czymu paczki mi wysychaly...

a wlasnie nie wiedzialam jakiego sposobu uzyc, by sprawdzic temperature tluszczu... wyprobuje nastepnym razem z tym patyczkiem (tj- gdy wsadze patyczek do oleju i wokol niego zaczna tworzyc sie babelki tzn, ze moge wrzucac paczki? a jak bede pewna, ze temperatura nie jest za wysoka?)

:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
oj naprawde... mi wyszlo dwa razy luzne, do nabierania luzka, tak jak radzi Bajaderka. jesli wałkowalas to albo musialas podsypywac, albo bylo na tyle nieklejace, ze sie rozwalkowalo. W obu przypadkow to moze byc przyczyna rozklejenia (w polaczeniu z rosnieciem - a zakladam ze kladlas spojeniem do dołu)

ja w kazdymrazie klade je na folii naolejonej i nabieram łyzka umoczona w oleju - tym samym co potem piekę. Nie maja prawa wysychac.

z temperatura nie ma pewnosci, trzeba po wlozeniu paczkow kontrolowac... czy nei brazowieja za szybko
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
nie podsypywalam- wrzucilam wszystko zgodnie z przepisem...moze jajka byly za male :
a cos Ty- nie kladlam zlaczeniem w dol... tylko w poprzek i dlatego to mnie zdziwilo... wogole nic nie rozumiem... tak samo, jak nie potrafie zrozumiec (co powtorze po raz 3 ) tej wyschnietej skorupki na wierzchu...

moze mam dzisiaj po prostu slabszy dzien :
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
teraz ja nie rozumiem - gdzoe buło spojenie? powinno byc pod pączkiem... a folie, ktora przykrylas paczki pomalowalas olejem?
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
jak spojeniem w dol???ja kladlam na srodku jednej czesci dzemik, druga przykrywalam i sklejalam tak, jak np. pierogi...dlatego spojenie zostawalo w poprzek...

a ja przykrylam sciereczka, zawsze tak robie i nigdy nic sie nie stalo...

: :shock:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
no ale pierogi nie rosną! jak je zostawias tak sa. A paczki rosna. To jesli spojenie bylo na gorze (czy to dziwnie nei wygladalo? Jakos ja mam w glowie wyglad paczka jako spaszczonej kuli) to w sumei nic dziwnego, ze sie rozlazło...
Ja jak przykrywam sciereczka, jak mi folii np brakuje, to zawsze cos podsycha - to nie jest wina ciasta

sprobuj z nim jeszcze raz bo jest pyszne
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
dzieki , powiem Ci szczerze, ze nic mi dziwnie nie wygladalo ... poza tym nie moglabym zostawic spojeniem na dole, bo spojenie idzie przez caly paczek i jak bedzie z jednej strony na dole, to z drugiej u gory :mao: dlatego wybralam opcje chyba najbezpieczniejsza, tzn. w poprzek ja mysle, ze cosik sie nie rozumiemy...

na pewno sprobuje po raz kolejny, bo bylo tyle achow na temat tych paczkow na forum, ze to znaczy, ze ja cos musialam sknocic..a ja sie szybko nie poddaje
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a spóbuj je moze nadziac po smazeniu - smaza sie latwiej i nic nie wycieka
icon_smile.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
czytalam na forum o tym nadziewaniu po upieczeniu ale jakos nie moge sobie wyobrazic paczkow z dziurka... a z takich paczkow to ten dzem nie wycieka?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
etam, dziurki nic nie widac. Zreszta kupne zazwyczaj tez sa tak wlasnie nadizewane - i tez nie widac
icon_smile.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
:shock: ooo, to juz mnie calkowicie zaskoczylas...nie przypuszczalam...
icon_smile.gif


nic, raz jeszcze dzieki ogromne za porady :handclaps:
do paczkow na pewno wroce
icon_smile.gif
(i to w glownej mierze dzieki Tobie)
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
:oops: w razie wątpliwosci pytaj
icon_smile.gif