Pain a l'ancienne

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
a juz zobaczylam, ze ma 10g. protein i rozumiem, ze niewiele wiecej trzeba.
Chlebowa ma 20% wiecej czyli 12, a od Robinhood'a nie napisali :| , a widze jak z niej pieke, ze ma wiecej glutenu.
No i przed weekendem nie startuje, bo Bajaderkowe wlasnie wyciagnelam z lodowki. Kele poludnia beda
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Lislawo, poczytaj sobie watek, ktory wczoraj zalozylam, o poszukiwaniu maki wysokobialkowej. To nie jest takie proste: po pierwsze nie cale bialko jest z gluteniu, po drugie chodzi tez o typ pszenicy (dlatego ta z krakowa wydaje mi sie ciekawa) a po trzecie zdradze moja mala chlebowa tajemnice

duzo serca wlozonego w wypiek moze zastąpic nawet najlepszą mąkę. gdybym ja piekła tylko, kiedy trafię na odpowiednia mąke, to bym musiala kupować sklepowy chleb :x

Ker, te 20% wiecej to dużo
icon_smile.gif
Zobacz w watku o poszukiwaniach, ze te roznice miedzy nimi sa wlasnie rzedu 2 %!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Małgosia,jak go tniesz na kawałki?Zobacz tutaj: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=7...1639&a=32493749 Ja jak podzielę ciasto na pół to tnę równolegle do pierwszego cięcia bo inaczej to by króciutkie i grube wyszły-chyba tak mi z miski ciasto wyszło
icon_smile.gif
Ale może trzeba tak jak ona pyta-prostopadle do pierwszego cięcia?Czy to ma jakieś znaczenie w ogóle?Bo chyba nie ma tak sobie myślę :denknach: :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
ludize to lubią generować problemy. A to maki nie mają idealnej, a to muszą wiedziec pod jakim kątem ustawic nóż.

kroje jak popadnie :roll:
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
robie - postanowilam - zrobie jako ciabatte - atylko jdno mam pytanie z braku maszyny i hakow - takie tu miksery sprzedaja :evil: - leniwce :twisted: - nie wiem czy uda mi sie reka wyrobic - jak myslicie - i ile wtedy wyrabiac - dluzej?

a i jeszcze jak dlugo musi to ciato siedziec w lodowce? bo jak zrobie rano to wieczorem moge piec?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ręką powinno się udać chociaż będzie się kleić trochę do niej i myślę że wtedy trzeba wyrabiać szybko i max.5 minut żeby ciasto sie nie zagrzało za bardzo(chociaż to i tak mało prawdopodobne
icon_smile.gif
prędzej Ci ręka zmarznie od tej wody ;) )
W lodówce musi siedzieć min.6 godzin a max.24 godziny także jak zrobisz je rano to wieczorem możesz spokojnie piec.Ja chyba zaraz też pójdę ciasto zarobić :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Nie mam książki przy sobie w domu i nie pamiętam ile się je ręką wyrabia, ale bedzie to ok 5 minut, odstawic na kilka i znowu z 7 minut.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
kurcze, wlasnie sprawdzilam i to chyba jedyny przepis w ktorym Reinhart nie daje opcji ręcznej
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
buuu sprobuje - owiem wam co wyszlo

nic nie wyszlo
icon_sad.gif
- kurcze zrobilam z polowy porcji - wyrabialam najpierw lyzka potem chcialam mikserem ciasto wlazlo na niego to reka probowalam i potem posmakowalam ciasto - tfu- przesolilam.. spojrzlam na make - a ona przeterminowana - ta do sierpnia byla dobra - wyrzucilam do smietnika - a ze worek na smieci przedyem wyciagnelam z kosza to jak rzucilam tym ciastem to on sieprzewrocil i cale ciasto spadlo na moj papec i na podloge i na noge i wszystko w tym klejacym sie ciescie - osz!!!
:evil:
 

beciaw2

Member
Sie 11, 2005
613
0
0
Oddychaj głęboko i licz do 10 :mrgreen:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Asika, nie martw się :bussi:
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
wiesz co... trudno powiedzieć może na samym początku zwykłym mieszadlem mikserera wymieszaj skłądniki, a potem łyżką... skoro olive panini się udały to i tem nusi się udać... a propos, robiłaś je z oryginalnego przepisu, ktory podałam, czy tylko z wariacji Liski?
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
:oops:

z zadnego - zamiar mialam i odpusicialam - nie maialm natchnienia za to mam juz skaldniki na stole i ide zagniatac ja tak mam nic nie robie albo wszytsko :dump: :|
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Asiu, wiesz co ale ręką to sie możesz tylko zniechęcić, te ciasta zeby byly dobre muszą być bardzo, bardzo rzadkie...
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
icon_sad.gif
- wstawilam na ciabatte Bajaderki - nie wiem - chcialabym zjesc ciabatte - z tego przepisu
icon_sad.gif


przepraszam - zrobilam zaczyn na Bajaderkowy przepis - a bardzo - bardzo chcialabym zrobic ten chlebek - ten wlasnie - i nie jako bagietke a jako ciabatte
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nie rozumiem tego posta