Papryka konserwowa

bacha

Member
Wrz 15, 2004
461
0
0
Przymierzam się do tej papryki

ile jej mniej więcej trzeba na tę ilość zalewy?
 

Milunia

Member
Paź 29, 2004
141
0
16
Zalewę mam identyczną, ale robie jeszcze prościej: kawałki papryki wrzucam na gorącą zalewę gotuję 2 min i gorąca wkładam do słoików ale luźno, zalewam gorącą zalewą , dodaję łyżeczke oleju, zakręcam słoik i odwaracam do góry dnem - nie pasteryzuję. Papryka jest pyszna, jędrna i się nigdy nie psuje. Tej zalewy wystarcza na ok 2 kg papryki.
 

ewalukas

Member
Sie 24, 2006
9,664
0
0
Zrobiłam wczoraj papryczke
icon_smile.gif
Świetnie wygląda
icon_smile.gif
To moje wypociny (od razu przepraszam za rozmiar, ale nie potrafie zmniejszyc
icon_redface.gif
)

231019.jpg


Dziękuję Beato za szybki i pyszny przepis.Zagości na stałe w naszym domku
anbetung.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ika

Member
Sty 5, 2005
14,699
0
0
Zrobiłam
icon_wink.gif
Jeden słoik mi się nie zamknął, więc wstawiłam do lodówki i po kilku dniach spróbowałam. Pyszna papryka z tej marynaty!
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0


Dziś zrobiłam 22 słoiki według tego przepisu.
Zostało mi troche zalewy, to pokrajałam celulki nieduże na ćwiartki, dodałam troche papryki i mam 4 słoiczki.
Uwielbiam cebulki w takiej zalewie.
 

Nalle

Active member
Wrz 20, 2004
3,397
34
48
Rozarko - a ile Ci wyszło słoików (i jaka pojemność) z tych 5kg? Czeka na mnie w lodówce też 5kg i własnie do Beatowego przepisu się przymierzam ale boję się, ze mam za mało słoików (znowu - bo "wyszły" na ogórki)
icon_biggrin.gif
 

Nunia

Member
Mar 12, 2005
289
0
16
Robię barzo podobnie, tyle, że bez obgotowywania (ale w większych słoikach - łatwiej się upycha. Będę musiała spróbować z obgotowywaniem, ale to za rok, bo mam 16 słoików - i powinno wystarczyć.
 

Nalle

Active member
Wrz 20, 2004
3,397
34
48
Aniu- ja bym dała podwójnie ocet - w końcu wychodzi na to samo - znaczy wtedy wody mniej o 1 szklankę.

Zrobiłam - z 5kg wyszło 15 słoików 0,5l i dwa 0,3l (tyle, że ja do każdego słoika dodawałam kilka plasterków obgotowanej w zalewie cebulki).

I moja skleroza - zapomniałam do częsci słoików dodać olej - buuuuu
icon_frown.gif

Czy te bez oleju bedą się psuć? Ktoś wie? Ratunku!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnnaH

Member
Lis 15, 2005
1,423
0
0
zrobialm tylko z 2 kg(((
cry_1.gif
malooo, jest pyszna, ja juz po zalaniu zalewa no musialm zjesc..
teraz zabieram sie za wieksza ilosc ale powiedzcie tak lopatologicznie mi, bo ja nie umiem jak wy cos na oko, albo zmienic.
dump.gif
Ja wszytsko robie jak w przepisie.Ile tych zairenk ziela ang dac do 1 sloika??1 czy dwa a moze trzy???
 

Nalle

Active member
Wrz 20, 2004
3,397
34
48
Ja daję po 3 duże albo 4 mniejsze na słoik 0,5l. I do samej zalewy tez daję kilka ziarenek i liścia laurowego. Zalewę gotuję kilka minut, tak żeby te smaki trochę się przegryzły (sól, cukier, ziele i liść) i dopiero po tych kilku minutach dodaję ocet. Gotuję też najpierw grube plasterki cebulki (tak ze 3-4min) i je wrzucam do słoików - dopiero wtedy podgotowuję paprykę.


Po czym notorycznie zapominam o oleju
icon_wink.gif
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Ja celowo zapominam o oleju. W ogole nie dałam, choć proporcje wzięłam z tego przepisu.
Dawniej robiłam "na oko" ale ten przepis jest świetny.
Liścia laurowego nie daję, nie bardzo lubie jego zapach.
 

Nalle

Active member
Wrz 20, 2004
3,397
34
48
Maryna - ufffffffffffffffffff.... nawet nie wiesz, jaki wielki kamień mi z serca zleciał. Cały czas się martwiłam - no tyle się popsuje.

A tak zupełnie OT: jak podpisywałam dzisiaj słoiczki z papryką (Maryno-waną :D) to cały czas mi się z Tobą kojarzyło i sama do siebie się śmiałam, że forum jednak skrzywia
icon_biggrin.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Mamo, ale mi smaka narobiłyście na tę paprykę. Jutro mnie nie ma, ale w poniedziałek lecę na rynek po paprykę i będę zaprawiać.
 

burek

Member
Cze 19, 2006
1,930
0
0
Już mam 30 słoiczków i końca nie widać. Idę dalej papryczyć. ;)