Pieczony boczek Doroty*

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ale taka skóra z boczku (nawet wędzonego, twardsza jest) dodana do pieczonego bigosu staje się mięciusieńka jak nie wiem co - w palcach można rozdusić. Fakt faktem że bigos piecze się długo, ale i tu czas nienajkrótszy, a sama skóra zmielona i wmieszana w masę boczkową nie będzie przecież w zawiniątku narażona na wysychanie.
Wg mnie są duże szanse że nie będzie jej wogóle czuć.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Tyle, że tu jest zasadnicza różnica. My tego boczku nie pieczemy przed zmieleniem tylko gotujemy a dopiero potem mielimy. Według mnie ta skóra nie ma okazji by stwardnieć. Ja do pasztetu daję boczek gotowany ze skórą i potem w tej masie nie czuć go zupełnie. Co innego gdybyśmy piekli boczek, mielili go i znów piekli wtedy tą twardość by się czuło. W opcji gotowanej nie ma na to szans.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,369
1,466
113
jaka @ 26 Nov 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=283021 kg boczku surowego zmielić
...
Wszystko wymieszać, zawinąć w folię aluminiowa i piec 1 godzinę w piekarniku ok 200 st.C.
Hichotka @ 11 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=787850...My tego boczku nie pieczemy przed zmieleniem tylko gotujemy a dopiero potem mielimy.
icon_question.gif
icon_question.gif
icon_question.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
moja wina
icon_redface.gif
nie wiem jak ja to czytałam ale byłam pewna że najpierw ten boczek trzeba obgotować a potem zemleć
Hazo sorki
cvety.gif


zrobię ze skórką jednak
icon_smile.gif
zdam Wam relację czy twardość skórki była wyczuwalna
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Gru 9, 2008
5
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Zrobiłam. Nie wyszło dużo, boczku miałam troche ponad pół kilograma. Pietruszke dałam mrożoną. Od momentu wyciągnięcia maszynki do miesa do momentu włożenia do piekarnika minęło 10 minut.
Szybkie, łatwe, tanie. Bardzo dobre.
 
Gru 9, 2008
5
0
0

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Upiekłam go w końcu ale z wrażenia zapomniałam o zdjęciu. Ale nie w folii bo u mnie się w folii aluminiowej nie da, tylko w keksówce jak pasztet. Powiem tyle: wchodzi na stałe.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Piekłam ze skórą. Wyszedł pyszny
icon_smile.gif
I co istotne nie czułam tam twardości skóry
icon_smile.gif
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Karkówka tez tłusta, lepiej łopatki.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
lopatki hmm a jak to bedzie po wlosku?? Maryno oni inaczej mieso kroja, niektorych jego czesci w tym wieprzowych nie dostaniesz bo Wlosi gardza kurczakami i wieprzowina, mielonego wieprzowego nie kupisz np w moim pobliskim hipermarkecie . No nie w ogole kupisz tak mowie, zeby ci pokazac jaki jest podejscie przecietnego wlocha do wieprzowiny ;))))

ja moge kupic
schab, karkowke i pozniej cala noge krojona w plastry, rozumiesz? czyli szynke z koscia w srodku i skora itp i to by sie nadalo moze??
 

Maryna

Moderator
Sty 5, 2006
7,979
0
0
Szynka tak, kość nie.
icon_mrgreen.gif
Skóra nie (moim zdaniem).

Na kości i skórze ugotuj krupnik.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ostatnią edycję dokonał moderator: