Pierniczki jak z Kopernika

owieczka

Active member
Wrz 17, 2004
1,444
25
48
nutinko dziekuje, ja wlasnie dalam typ 480l stad pewnie sypkpsc, ale pierniczkow juz nie ma:( wyszlam do toalety i monsz z synem zalatwili sprawe :!: :!: :!:

a tak wygladaly jak jeszcze byly:

kopernik1.jpg


kopernik2.jpg
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Aguti lukruje pierniczki:

_388515_n.jpg


I przerwa w lukrowaniu:

_388518_n.jpg
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
w sobote znowu pieklismy tym razem dzieci same wg szablonów wykrawaly serduszka, a potem pisakami je ozdabialy, a na koncu trafily one w rece mamy, tatusia, dziadków, ciotek i kuzyna... a wygladały tak :-D

pierniczki0091.jpg
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Melduję, że robiłam Nutinkowe pierniczki w wersji dla alergika, tj. użyłam mąki żytniej (razowej - choc mogłam przesiać, ale i takie dobre), zamiast 1 jajca - 5 jajek przepiórczych, no i dałam mniej niż pół szklanki cukru. Nie wiem, czy można to podciągnąć pod pierniki jak z Kopernika, ale sa bardzo pyszne, dzieci wcinają. :mrgreen:
Następnym razem przesieje mąkę, zobaczymy jakie wyjdą.
 

ZielonyKot

Member
Lut 25, 2005
422
0
0
ja też, ja też robiłam te pierniczki, bo zaglądałam tu już wcześniej :oops: :wink: wyszły pyszne, a od swojego mężczyzny dostałam nawet piernikową wersję mnie - tylko dlaczego z takim dużym biustem i nosem jak kartofel? :shock: 8) :wink: jak dorwę cyfrówkę, to Wam pokażę, bo zostawiłam sobie na pamiątkę ;)
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
nie mam pojecia jak z taka iloscia plynow udalo Wam sie zagniesc to ciasto
bez zwiekszania ilosci masla lataly u mnie suche wiory mimo ze miodu dalam wiecej niz w przepisie jest napisane
no i w efekcie dolalam ze 100g smietanki i zwiekszylam PODWOJNIE ilosc masla
nie wiem co z tego wyjdzie :|
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
za suche ci wyszlo??? mi tow recz odwrotnie musialam dosypywac i dosypywac tej mąki :dump:
 

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Upiekłam dzisiaj! Pierniki są super, pyszne, naprawdę wspaniałe. Upiekłam najpierw z podwójnej porcji, za godzinę piekłam jeszcze raz z podwójnej:) Już po upieczeniu mają typowy smak pierniczków. Wprowadziłam sobie lekkie modyfikacje, dałam 2 łyżki kakao na podwójną porcje, oprócz podwójnej porcji masła łyzkę smalcu i całą przyprawę piernikową Gellwe. Pięknie pachną przyprawami, są ciemne od kakao, naprawdę rewelacyjne. Drugą porcję piekłam z przyprawą Kotany ale wole jednak Gellwe, w tej pierwszej mocno czuć pieprz i anyż. Mam nadzieję, ze sie będą dobrze przechowywały w pudełku. Te grubsze po upieczeniu są mięciutkie. ja piekłam w temperaturze 175 st C, niecałe 15 minut i starczyło. Przepis jest naprawde super i godny polecenia!!! Wychodzą najprawdziwsze pierniki!!!

pierniczki.jpg
pierniczki2.jpg
 

Załączniki

  • pierniczki.jpg
    pierniczki.jpg
    79.8 KB · Wyświetleń: 1
  • pierniczki2.jpg
    pierniczki2.jpg
    70.6 KB · Wyświetleń: 1

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
Śliczne! Jak malowane!
Przepis już wydrukowałam, tylko zastanawiam się, czy naprawdę potrzebne mi jeszcze jedne pierniki......
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Kika śliczne! rzeczywiście wyglądają identycznie jak toruńskie pierniczki
icon_biggrin.gif
 

kika

Member
Wrz 17, 2006
152
0
0
Dziekuję za pochwały, ależ jestem z siebie dumna:)
icon_redface.gif
Ja teraz myśle, za które by sie tu jescze zabrac. Tylko ja jestem niecierpliwa, nie chcę czekać az ciasto będzie leżakować kilka tygodni. Hmm, mam dylemat.
dump.gif