PIERNIKI

qd

Well-known member
Sie 28, 2005
7,763
1,162
113
Śliczne! Eleganckie i czytelne. No i smaczne, tego nie widać, ale my o tym wiemy!

A weselisko nieliche - 120 osób! Odpocznij jeśli potrafisz, jutro będziesz gościem!
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
A weselisko nieliche - 120 osób!
Nie, równo 100, z czego z naszej strony garstka. Upiekłam dwadzieścia pierników górki na tak zwany wszelki wypadek. Zrobiłam też tuzin bezowych lizaków dla dzieci. Cholery z nimi dostawałam, bo beza szwajcarska nie chciała się ubić. Nie mam fotki, bo tyle mnie zdrowia kosztowały, że zapakowałam i wydałam z ulgą. ;)
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Tez mi się bardzo podobają! Wyobrażam sobie ile pracy Cię kosztowały - taki cienki lukier i ładne zawijaski. Wyszły przepiękne!
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Wesołego, radosnego wesela, Joanno! :love:
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,179
113
Joanno, mnie też urzekły, proste ale jakże elegancko się prezentują. Obdarowani na pewno docenią i ogrom pracy i serce i urodę👍.
Tobie radosnej imprezy choć bez wielu wzruszeń nie obejdzie się :>. Młodym życzę szczęścia przez całe wspólne życie a Tobie/Wam dobrych relacji z Synową :daumen:.
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Bardzo dziękuję za wszystkie pochwały i życzenia. Powinnam była przewidzieć, że mój wpis sprawi, że wątek piernikowy zmeandruje na manowce w środku lata... ;)
 
  • Haha
Reakcje: h-elen

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Mario, pierwsza część Twoich życzeń już się sprawdziła. Ślub był piękny, a wesele po prostu doskonałe. W ciągu ostatnich 30 lat byłam na takiej imprezie ze trzy razy i to dawno, nie znam obecnych trendów, więc może dlatego zakres i perfekcja przygotowań dokonanych przez dzieci wzbudziły mój podziw i zachwyt. Wszystko było dopracowane i dopięte na tak zwany ostatni guzik, eleganckie, zabawne i wzruszające. Młodzi pomyśleli o wszystkim i sprawili nam wiele miłych niespodzianek. Z emocji nie mogłam zasnąć, więc zamiast się przewracać z boku na bok w hotelowym łóżku, postanowiłam się podzielić z Wami świeżymi wrażeniami. Dziękuję za Wasze wsparcie i życzenia; to był naprawdę wyjątkowy dzień w naszym życiu.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Za mało tu emotek, żeby wyrazić, jak bardzo cieszą Twoje słowa, Joanno. Wczoraj wiele razy byłam myślami na tym weselu, migały mi obrazki rozmów, śmiechu, tańca, a wszystko w jakiejś aurze podniosłej radości. Nie wiem skąd te wrażenia i dlaczego tak często wracałam do Was myślami, ale tak było. :lol:
 
Ostatnia edycja:
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

reniam_123

Well-known member
Mar 5, 2009
10,629
2,494
113
Joanno bardzo się cieszę, że Ślub i wesele Wam się udało i jesteście zadowoleni z imprezy.
Mnie, równo rok temu, rozpierała taka sama duma i radość, że wszystko się udało i do tej pory wspominam z sentymentem, jak to u nas było fajnie.

Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego dla Młodej Pary, dużo szczęścia i radości i niech im słońce nad głowami zawsze świeci i pogoda ducha nigdy nie opuszczała.
Dużo zdrowia i radości :herz:🌺☀️🥂
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,505
113
Joanno, cieszę się niezmiernie, że wszystko udało się wyśmienicie, niech Młodzii żyją szczęśliwie do końca swoich dni a Wy jako Rodzice cieszycie się ich szczęściem.
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Mnie, równo rok temu, rozpierała taka sama duma i radość, że wszystko się udało i do tej pory wspominam z sentymentem, jak to u nas było fajnie.
Tak, dokładnie jest to ten stan - rozpierająca, wszechogarniająca radość i duma, że dzieci włożyły tyle trudu w przygotowanie uroczystości i wszystko sprawnie przeprowadziły. Właścicielka obiektu, w którym było wesele powiedziała, że jak prowadzi ten interes od lat , nie miała takich ogarniętych młodych. Moja synowa przygotowała szczegółowe plany i tabelki WSZYSTKIEGO, łącznie z planem sali i znajdujących się na niej atrakcji, etykietkami na napoje, wizytówkami i dokładnym przyporządkowaniem pokoi hotelowych, rozsadzeniem gości przy stolikach oraz dowcipną i wzruszającą gazetą weselną, w której znalazłam między innymi zdjęcie z własnego ślubu. Miałam ostatnio bardzo trudny czas i ten dzień był dla mnie szczególnie ważny z wielu powodów, stąd i duma jeszcze większa. Wszystko udało się doskonale, młodzi wyglądali zjawiskowo i było przywilejem patrzeć na ich szczęście i przepiękny, starannie przećwiczony pierwszy taniec. Wszystkie Wasze życzenia dokładnie przekazałam i jeszcze raz za nie serdecznie dziękuję. No i w końcu wracając do meritum, okazało się, że pomysł z piernikami był strzałem w dziesiątkę, bo dowiedziałam się, że mam wśród gości wielbicieli tych wypieków i na wieść, że tym razem też będą, zobaczyłam prawdziwą, nie udawaną radość. Tak więc podsumowując, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że Jankowe pierniki są dobre na każdą okazję o każdej porze roku. Dziękuję Ci Janeczko, że dzięki Tobie mogłam kolejny raz udawać piernikowego mistrza. ;)

A tu jeden z planów, moje pierniki i fragmenty sali weselnej:

IMG_20230702_155807.jpgIMG_20230701_205152.jpg
IMG_20230701_181433.jpgIMG_20230701_181543.jpg
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Joanno, wzruszyłam się tym opisem i zdjęciami przepięknej sali. :) Odniosłaś tego dnia też swój wyłącznie prywatny sukces za sprawą pierniczków, niebanalnego pomysłu i ślicznego zdobienia. Opłacił się ten nocny wysiłek. :)
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,179
113
Joanno, miło czytać o tym, że Młodzi wszystko ogarnęli i zapewnili wspaniałą oprawę uroczystości (brawo dla Synowej :>), i o Twoim zadowoleniu. To wszystko o czym napisałaś jakże ważne dla rodzica. Niech Im się szczęści :daumen:. A Tobie/Wam na tę okoliczność radości :>.
 
  • Dzięki
Reakcje: Joanna

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Znowu będziesz je ozdabiać pracowicie nocą? :) Właściwie, po co ja Cię pytam, prawie wszystkie jesteśmy dla satysfakcji i efektu zdolne do większych nawet poświęceń. :lol:
 
  • Haha
Reakcje: Joanna