Pikantny krem z dyni z kluseczkami a la czipetki

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,889
210
63
Powiem tak: dałam przepis do pracy i została zrobiona na pewną uroczystość (z przygodami, bo gotowana na 30 osób), ale bardzo smakowała
icon_smile.gif

Dzisiaj zrobiłam na jutrzejszą uroczystość w domu, mam nadzieję, że też będzie smakowała...
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Dzisiaj ja ją zrobiłam, dokładnie według przepisu z I zestawem przypraw. Nawet skubałam kluseczki. Bardzo uspokajające zajęcie. Zupa pyszna. Sporą część w słoju ma zabrać dziecko. Przepis doskonały, bardzo za niego dziękuję Joanno i wstyd mi, że tak długo zwlekałam z jej zrobieniem.
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
seniorka @ 25 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1040928Nawet skubałam kluseczki. Bardzo uspokajające zajęcie.
rofl.gif

Seniorko zdradź mi z jakiej planety pochodzisz
icon_lol.gif
?
To skubanie kluseczek to zawsze dla mnie najgorsza cześć przygotowania tej zupy. Cały czas kombinuję jakby tu sobie życie ułatwić, wymyśliłam (już po fakcie, więc jeszcze pomysł niesprawdzony), że uturlam cienkie wałeczki pokroję je na małe kluseczki, metoda tradycyjna doprowadza mnie do szewskiej pasji
zahnlos.gif
,
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,348
3,610
113
Cieszę się bardzo, że Wam smakuje.
Ja kulam kluseczki czytając Cina - naprawdę szybko idzie.
icon_biggrin.gif

Choć przyznam się, że wczoraj robiłam z groszkiem ptysiowym, na życzenie solenizanta.
Do przypraw dołożyłam nieco garam masali i świeży imbir. Bardzo wszystkim smakowało.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
seniorka @ 25 Oct 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1040975Nasze babki skubały niezbyt regularne, a póżniej otaczały na przetaku (sicie) i wychodziłu okrąglutkie. Zrobiłam podobnie.
Seniorko ale to nie chodzi o to żeby były równe, ja po prostu jestem leniwy babol
icon_redface.gif
i mi się nie podoba ilość czasu jaki muszę poświecić na skubanie i kulanie, nie mam cierpliwości do takich czynności - nudne to i monotonne. Co nie zmienia faktu, że zupa bez tych klusek się nie liczy i tak zawsze je robię, teraz przy pomocy bardzo dociekliwego kota, co trwa dwa razy dłużej, bo muszę uważać, żeby więcej klusek zostało jednak na stolnicy niż w kocich łapkach
icon_lol.gif
.
 

kinia260579

Member
Lis 15, 2007
432
0
0
dzisiaj w sklepie ze zdrowa zywnoscia udalo mi sie kupic dynie hokkaido, wiec jutro bede robic zupke i kluseczki tez
icon_smile.gif
juz nie moge sie doczekac, choc wstyd sie przyznac, ale nigdy nie jadlam zupy z dyni
tylko pewnie moja starsza cora zas bedzie krecic nosem
icon_neutral.gif
 

GosiaM

Member
Mar 23, 2005
3,267
0
0
Popełniłam dzisiaj tę zupę i nawet mój J. stwierdził, że dobra, choć on zdecydowanie zupowy nie jest. Po przeczytaniu wątku trochę obawiałam się robienia kluseczek, ale poszło całkiem sprawnie. Nie powiem, że migiem, ale też nie jakoś straszliwie długo. To moja pierwsza zupa z dyni i fajnie, że wyszła fajna
icon_mrgreen.gif
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ponieważ mam wszystkie składniki, biorę się jutro za gotowanie tej zupy z pierwszym zestawem przypraw. W końcu mam już wprawę w robieniu kluseczek, a przyprawy przetestowane.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Wczoraj ugotowałam tę zupę. Do tej pory podchodziłam sceptycznie do dyni, bo kojarzyła mi się z zupkami jakie robiłam mojej starsze córci lata temu
icon_mrgreen.gif
Zupa jest rewelacyjna !!!! Tylko ja przesadziłam trochę z ostrością bo dodałam jeszcze jedną małą świeżą czerwoną papryczkę
icon_eek.gif
ale i tak była pyszna !!!
I chyba zamrożę puplę dyniową na zimę.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Dzisiaj uraczyłam ją moich gości, byli zachwyceni, będę ją teraz robić regularnie, bo surowca na działce w tym roku nie brakuje
icon_smile.gif
.