Pikantny krem z dyni z kluseczkami a la czipetki

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
będe ją robić, kupiłam hokaido, tej dyni sie nie obiera? Izoldo? a pestki moge wysuszyc? mam dynię 1,3 kg.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
no to ja po to chcę suszyć,żeby posadzić.długo trzeba gotować?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Doruśka @ 10 Oct 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1194408no to ja po to chcę suszyć,żeby posadzić.długo trzeba gotować?
Ale ja myślałam ze Ty chcesz suszyć do jedzenia w piekarniku
icon_mrgreen.gif
, do posadzenia to je oczyść z resztek miąższu, umyj i rozłóż na ręczniku papierowym, niech się suszą powoli
icon_smile.gif
.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Właśnie zjadłam miseczkę ale w jeszcze innej wersji
lecker.gif
Pomidory dałam świeże, mała dynia potimarron, cebula, czosnek, łyżeczka papryki słodkiej w proszku, oregano, bazylia świeża, tabasco, sól i pieprz, do tego zacierki (ścieram na grubej tarce jarzynowej kawałki ciasta maczanego w mące, idzie migiem
fiesgrins.gif
) i łyzka mleka skondensowanego dla oczu
icon_wink.gif
Pyszne
mniam.gif
Zdjęcie zrobiłam ale muszę kabelka do kalkulatora poszukać
icon_wink.gif


EDIT: Dołączam zdjęcie
icon_smile.gif


QlDnSpppmgNuofn4YX.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Tez już zrobiłam. Ja używam tylko dynie Hokkaido i obowiązkowo do tej zupy daje kilka kropel oleju z pestek dyni i grzanki. Miałam możliwość zakupienia oleju prosto od chłopa, jest bez porównania lepszy. Gdybyście kiedyś były w Austrii to polecam kupic.
 

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,082
1,506
113
Mialam ostatnio w reku olej z pestek dyni i odlozylam, bo nie bylam pewna do czego moge go wykorzystac. Nastepnym razem wezme :)
 
  • Like
Reakcje: Joanna

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,082
1,506
113
Do lodow? Serio? No teraz to juz na 100% musze kupic bo jestem mocno zaintrygowana jak to bedzie smakowac.