Pizza na grubym cieście - New York style

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
No niemożliwe, że tutaj jeszcze nie wstawiłam swojej opinii.
Bardzo pyszne jest to ciasto Dziuniu i nigdy z nim nie miałam problemu, moja wyszła na grubość coś pomiędzy Twoją a tą pokazaną przez Malgosimi. Zrobiłam z 1/3 porcji z sosem pomidorowym, który tu podałaś (też już od dawna to mój ulubiony), mozzarellą, cebulą i pieczarkami. Chłop dziś na wyjeździe, więc jest cała moja, a raczej była, bo została już tylko ćwiartka
icon_redface.gif
Przepychota
icon_mrgreen.gif
 

kanapka

Member
Cze 2, 2007
407
0
0
a kiedy ją można mrozić ? po tym jak odstoi te 15 minut w temp pokojowej czy po tym jak postoi w lodówce. Miałam jutro robić tą pizzę ale wyszło inaczej i ciasta będę potrzebowała dopiero w czwartek? Da się je jakoś przechowac do czwartku?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Możesz zamrozić po tych 15 minutach. Jesli ma wytrzymać do czwartku, to ja bym ją zamroziła dziś, a w środę wieczorem przełozyłabym do lodówki na najcieplejszą półkę.
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Rewelacja
icon_smile.gif
pyszne ,puszyste ciasto, zjadlam tyle ze pekne, zrobilam jedna wielka z 2/3 ciasta. Przetestowalam juz bardzo wiele ciast, idealu jeszcze nie znalazlam ale to jest bardzo zblizone, no miodzio
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • P1020660.JPG
    P1020660.JPG
    103.8 KB · Wyświetleń: 0

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Owieczko mam ślinotok do pasa, ale bardziej niż pizzy zazdroszczę Ci tych długich blatów w kuchni, ja w swojej mikrokuchni mam jeden blat długości dokładnie 1 m
cry_1.gif
.
 

Elle

Member
Mar 6, 2010
798
0
0
Jak rano zajrzałam do lodówki to się przestraszyłam bo ciasto wchodziło z miski a przed nim jeszcze mój pobyt w szkole (dzięki bogu że włożyłam je do jednorazówki, folię to by chyba bez problemu sobie ściągnęło).
Popołudniu zrobiliśmy z chłopakiem 2 duże blachy pizzy. Zjedliśmy 1,5
icon_mrgreen.gif
chyba nie muszę nic więcej mówić
lecker.gif
 

przemo.

Member
Lis 20, 2009
16
0
0
odświeżam ...

Jest to najlepsze ciasto jakie jadłem, po prostu perfekcyjne jak dla mnie
icon_smile.gif
Teraz już tylko z tego przepisu robię i wszystkim smakuje rewelacyjnie.
 

mlodinho10

Member
Kwi 1, 2010
3
0
0
Najlepsza pizza jaką do tej pory robiłem. Nie odbiega od tych z pizzerii :D. Ciasto lekko puszyste, a spód chrupiący. Piekę na kafelku, bo nie mam kamienia i jest 100x lepsza niż z blachy. Ciasto u mnie nie leżakuje w lodówce, bo nie ma na to czasu - leży tylko godzinkę do wyrośnięcia - jest super. Warto też dodać, że ciasto jest niesamowicie plastyczne - rozciąga się bardzo łatwo, nie rwie, konsystencja jest taka, jak być powinna w cieście na pizze. Sos również b. dobry - za pierwszym razem kupiłem pomidory mutti, ale jednak są za drogie i puszka Dawtona za ~2 zł spełnia swoją rolę (trzeba tylko odcedzić trochę soku), od tego momentu 0 ketchupów i przecierów pomidorowych.

Pizza naprawdę super i każdy przepis w sieci się chowa. Polecam wszystkim.

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Zuza46

Member
Lis 5, 2010
1
0
0
Szukałam przepisu na dobrą pizzę i tak trafiłam na to forum.
I bardzo się cieszę, bo tu tak jakoś przyjaźnie... Co prawda dużo lepiej czuję się w kuchni niż przy komputerze ale mam nadzieję, że dzieci mi pomogą jak będzie za trudno.
Dzięki za przepis, na pewno go dziś wypróbuję. Ale nie mam kamienia. mlodinho napisał: "Piekę na kafelku, bo nie mam kamienia i jest 100x lepsza"... Mam pytanie: o jakim kafelku pisałeś? Bo może kafelek mam.
Pozdrawiam, będę tu częstym gościem