Pizza na grubym cieście - New York style

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Grube nie jest, gdzieś tam w wątku było to juz wyjasnione ale tytuł niestety nadal jest nie zmieniony.
Bardzo podobne do tego z Pizzy Hut jest to ciasto: http://flamingobear.com/2009/05/pizza-americana-dough/ Co prawda akurat tam jest dośc cienko rozciągnięte, ale to już wg uznania jak kto lubi.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Czy to ciasto w stanie surowym można zamrozić?
Została mi resztka na jedną pizzę a nie chciałabym wyrzucać
lecker.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
no u mnie to ciasto zamrożone to porażka
icon_sad.gif

ze świeżo zrobionego wyszła mega puchata, z wielkimi dziurami, była grubaśna na 5cm, przepyszna, piekłam na zimnej blaszce z piekarnika
dzisiaj po rozmrożeniu upiekłam na kamieniu i jest jak szkło, przepiłowałam ją z wielkim trudem na 4 części, strasznie się przy tym zmęczyłam, plaskata, twarda, nie upiekła się tylko wysuszyła
gruebel_2.gif


 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Zawsze po rozmrożeniu podsypuję ciasto mąką, wgniatam ją i zostawiam ciasto do ponownego wyrośnięcia.
Różnicy nie czuję.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Kasha zależy w jakim momencie fermentacji zamroziłaś ciasto, czy ono już było całkowicie wyrośnięte, takie gotowe do pieczenia przed mrożeniem? Bo jeśli tak to nie dziwota, drożdże już się wyeksploatowały na maksa i nici z puchatej pizzy, ciasto można mrozić po tym 15 - minutowym pierwszym wyrastaniu, a najpóźniej po 12 godzinnym pobycie w lodówce, ciasto które już było poddane ostatecznej 2 godzinnej fermentacji nie nadaje się do mrożenia.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Izolda @ 16 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1076608Kasha zależy w jakim momencie fermentacji zamroziłaś ciasto, czy ono już było całkowicie wyrośnięte, takie gotowe do pieczenia przed mrożeniem? Bo jeśli tak to nie dziwota, drożdże już się wyeksploatowały na maksa i nici z puchatej pizzy, ciasto można mrozić po tym 15 - minutowym pierwszym wyrastaniu, a najpóźniej po 12 godzinnym pobycie w lodówce, ciasto które już było poddane ostatecznej 2 godzinnej fermentacji nie nadaje się do mrożenia.
tak, właśnie było takie puuufff
Izoldo dziękuję za oświecenie
cvety.gif
bussi.gif
nigdy bym nie przypuszczała, że takie czary mary czasowe mają tak ogromne znaczenie
icon_eek.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

harapug

Member
Sie 22, 2006
105
0
0
Popsułam, ale może jeszcze da się odratować
icon_mrgreen.gif
(znajoma dzwoniła i mnie zagadała, a chciałam zrobić z połowy porcji, dałam połowe sypkich składników i chlusnęłam w to pełną porcję wody, później było na szybcika dodawanie reszty
dump.gif
)
najwyżej wywalę i zrobię nowe
icon_mrgreen.gif


jaką konsystencje ma to ciasto po mieszaniu, w przepisie pisze "miksować", ale trochę mi to koliduje z wyrabianiem takiego ciasta
gruebel_2.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
harapug @ 21 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1078951Popsułam, ale może jeszcze da się odratować
icon_mrgreen.gif
(znajoma dzwoniła i mnie zagadała, a chciałam zrobić z połowy porcji, dałam połowe sypkich składników i chlusnęłam w to pełną porcję wody, później było na szybcika dodawanie reszty
dump.gif
)
najwyżej wywalę i zrobię nowe
icon_mrgreen.gif


jaką konsystencje ma to ciasto po mieszaniu, w przepisie pisze "miksować", ale trochę mi to koliduje z wyrabianiem takiego ciasta
gruebel_2.gif
Ciasto ma być gładkie i sprężyste, może na dole przylegać do miski ale od ścianek ma się odrywać, miksować w sensie wyrabiać hakiem
icon_smile.gif
. Jak dotkniesz palcem, to może się lekko lepić, lepiej ciut za luźne, niż zbyt twarde.
 

harapug

Member
Sie 22, 2006
105
0
0
Nie jest źle, mam sprężyste i gładkie ciasto, może jest szansa ;)
Nigdy nie używałam haków, stąd zdziwienie, ciasto zrobiłam w połowie ręcznie (kiedy mikser nie był w stanie mieszać wyrobiłam ręką)
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38

kasia_81

Member
Wrz 30, 2009
25
0
0
dzięki z przepis! ciasto było puszyste i chrupiące, dodam jeszcze że nie czekało 12h w lodówce tylko rosło jakieś 2h na blacie - też wyszło
icon_razz.gif
Także wersja dla niecierpliwych też się sprawdza
zahnlos.gif