Placuszki śniadaniowe odchudzające

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
robie tak:
2 lyzeczki otreb pszennych,
jedna owsianych,
jedno jajo,
jedna lyzka jogurtu naturalnego lub serka wiejskiego,
ociupina proszku dopieczenia,
szczypta soli,
wszystko mieszam, zostawiam chwile do napecznienia, w tym czasie rozgrzewam toster, wlewam ciasto, po ok 8 minutach mam tosty gotowe.
 

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Bo mają być2 łyżki owsianych i jedna łyżka pszennych. Zamiast jogurtu proponowałbym spróbować z serkiem homogenizowanym. Jest bardziej pulchniejszy i moim zdaniem lepiej plaski z tostera wychodzą
icon_wink.gif
Można też w środek dać paprykę lub ogórka lub wędlinę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Można też zamiast placuszków usmażyć dwa duże placki na całą patelnię i wykorzystać jako placki do tortilli - do środka posiekana sałata lodowa, trochę pomidora, cebulki czerwonej, ogórek świeży, podsmażony na rumiano filet z kurczaka uprzednio pokrojony i zamarynowany w przyprawie do kurczaka, soku z cytryny, sosie sojowym i odrobinie soli - wszystko polane sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego - zawinąć w placek - pychota
lecker.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
no kurcze, mysle jedno pisze drugie, lyzki mialo byc i tak jak pisze daje dwie pszennych i jedna owsianych.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Cinka @ 20 Mar 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1107669Można też zamiast placuszków usmażyć dwa duże placki na całą patelnię i wykorzystać jako placki do tortilli - do środka posiekana sałata lodowa, trochę pomidora, cebulki czerwonej, ogórek świeży, podsmażony na rumiano filet z kurczaka uprzednio pokrojony i zamarynowany w przyprawie do kurczaka, soku z cytryny, sosie sojowym i odrobinie soli - wszystko polane sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego - zawinąć w placek - pychota
lecker.gif
Cinko, doskonały pomysł!
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wczoraj się zażerałam... i jak się tak napychałam to sobie myślałam "waga stanie albo i się podniesie jak nic!" Guzik! dziś mniej na wadze
banana.gif
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
bardzo często robię je do pracy
najpierw ubijam jajko, dodaję serek lidlowy z wiaderka (czasami 2 łyżki) i otręby
dzisiaj dodalam pokrojoną w kosteczkę szynkę
pycha !!!!!!!
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Ostatnio miałam już gotową masę, ale coś mi przerwało przygotowywanie placuszków i zanim zaczęłam je smażyć, upłynął dobry kwadrans, jak nie więcej.
dzięki temu otręby dobrze namokły - placuszki były wręcz boskie: puchate, mięciuteńkie i pełne smaku.

Teraz już zawsze będę:
mniam.gif

- mocno ubijać jajka, dodając odrobinę soli
- wsypywać ciutkę proszku do pieczenia
- odstawiać masę na minimum 15 min. zanim zacznę smażyć
- pryskać patelnię oliwą
 

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
myślicie, że bez jajka by wyszły?
gruebel_2.gif

domyślam się, że coś je musi 'związać'- sam kefir nie wystarczy?
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Słuchajcie, te placuszki są genialne!
Przygotowałam ostatnio podwójną porcję i do surowych dodałam startą młodą cukinię. Usmażyło się cudnie. PYCHA!

One są tak uniwersalne, że naprawdę wyjdą chyba z każdym dodatkiem, jaki wpadnie w rękę
icon_lol.gif


mam taką broszurkę z przepisami na różne naleśniki i farsze, więc się już przymierzam, jak te farsze można by było wykorzystać razem z placuszkami
fiesgrins.gif

...i może właśnie upiec gofry, i poprzekładać masą?...
gruebel_2.gif

trzeba pokombinować...
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Ba, możesz z nich nawet zrobić tosty. Ja robię z różnymi nadzieniami: cebula+szynka, na slodko z cynamonem, z cukinia, z brokulem, z kalafiorem, z tuńczykiem, w wersji jako placek cyganski.
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
marcychna, a jak te tosty robisz?
icon_eek.gif
mniam.gif

Da się toto upiec w keksówce?
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

marcychna

Member
Sie 6, 2006
1,050
0
0
Tosty robi sie bardzo prosto, trzeba tylko mieć urządzenie do robienia tostów (takich trójkątów z chleba tostowego ;) ) Nalewam na jedna połówkę, daję do środka jakis dodatek np. surową paprykę lub wędlinę i zamykam drugą połówką tostera. Wychodzą fajne ciepłe trójkątne bułeczki z nadzieniem
icon_smile.gif