Polewa kakaowa

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
Na pewno będę próbować ponownie, muszę tylko się zebrać, żeby upiec nadające się do tego ciasto, bo ostatnio robię torty z masą cukrową
icon_smile.gif
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
ciepane lidqi? znam i bardzo lubię. Tak jak daaaawno temu byłam w odwiedzinach u lidqi, to tak dawno chyba nie piekłam jej ciepanego. Ja je dla siebie nazywam ciastem z klejem.
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
Cinko, właśnie na wątku o ciepniętym doczytałam, że ty z Rybnika. Wow, nie sądziłam, że takie głowy kulinarne też w moim mieście mieszkają....
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cinko czym można już gotową polewę rozrzedzić?

U mnie już po ptokach, polałam ale tak przyszłościowo pytam.
Moja polewa nie była rzadka i od razu zastygała mimo, że gorącą piernik polewałam.
Bałam się dolewać zimnego mleka czy też wody w obawie, że się zważy czy też rozwarstwi
gruebel_2.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Ale po co rozrzedzać? dałaś za dużo żelatyny? zbyt sztywna jest? czy po prostu ci się ścięła w naczyniu przed polaniem? w takim wypadku ja ją po prostu podgrzewam. Nie rozrzedzałabym niczym bo ilość żelatyny jest raczej dobra - z mniejszą ilością może ci nie zastygnąć zupełnie... tak mi się wydaje
gruebel_2.gif

A jak za dużo żelatyny to czymkolwiek można rozcieńczyć, podgrzać, wmieszać i już - nie powinno się nic warzyć.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Cinka @ 15 Dec 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1379302Ale po co rozrzedzać? dałaś za dużo żelatyny? zbyt sztywna jest? czy po prostu ci się ścięła w naczyniu przed polaniem? w takim wypadku ja ją po prostu podgrzewam. Nie rozrzedzałabym niczym bo ilość żelatyny jest raczej dobra - z mniejszą ilością może ci nie zastygnąć zupełnie... tak mi się wydaje
gruebel_2.gif

A jak za dużo żelatyny to czymkolwiek można rozcieńczyć, podgrzać, wmieszać i już - nie powinno się nic warzyć.
Była gęsta sama w sobie, gorąca w naczyniu, podgrzanie nic nie dawało,
za gęsta była i nie zlewała się ładnie po cieście, ale szybko musiałam łyżką rozsmarowywać i zostały mi widoczne pociągnięcia i zagłębienia
fiesgrins.gif


Ale teraz rozumiem że zwyczajnie mogłam ją rozrzedzić mleczkiem na przykład
icon_lol.gif


Dziękuję za szybką odpowiedź
bussi.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No to coś nie halo z nią - ona jest w zupełnie ciekłym stanie po połączeniu wszystkiego i podgrzaniu - jak woda powinna być prawie
dontknow.gif

co ci ją tak zagęściło zachodzę w głowę... cukier się rozpuści, reszta prócz kakao płynna
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Możliwe. Prawdę mówiąc ja nawet daję mniej niż przepisie, bo ja nie przepadam za goryczą kakao - wszędzie ucinam
icon_lol.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0