Polewa kakaowa

Bacca

Member
Lut 11, 2011
116
0
0
a jaka według żelatyna najlepsza? sparwdzona?
lecker.gif
 

slonkokg

Member
Maj 14, 2011
1
0
0
Witam serdecznie.
Dopiero wkraczam w krainę tortów, mas, polew, itp. Dziś mój brat ma urodziny i zażyczył sobie tort bounty. A że bounty to kokos i czekolada, to tort polany musiał być polewą czekoladową. Koleżanki mi podpowiedziały przepis na tą polewę. Pierwszy raz ją robiłam, jestem zachwycona
icon_smile.gif
Nie mogę się doczekać reakcji brata i tego aż spróbuję tortu. Oto on:
Tort%20Bounty%204.jpg

Dziękuję za przepis. Pozdrawiam!
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Witaj Slonkokg! Cieszę się że spodobała ci się ta polewa, mam nadzieję że będzie smakowała. Tort wygląda naprawdę okazale, jeśli to początek tortowej twórczości to bardzo udany, brat na pewno będzie zachwycony
icon_smile.gif
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Polewe robie czesto na sernik, orzechowiec albo herbatniki (3bit) i wychodzi swietna! Dwa razy polalam nia biszkopt i za kazdym razem wsiakla do srodka. Te same skladniki, ta sama temperatura. Czy problem tkwi w tym, ze biszkopt nie jest niczym posmarowany czy moze zwyczajnie nie nadaje sie ta polewa do biszkoptu?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Biszkopt zachowuje sie jak gąbka
fiesgrins.gif
żeby go pokryć i żeby polewa nie wsiąkała trzeba najpierw na nim zastudzić pierwszą warstwę polewy - czyli za pomocą pędzla pomalować powierzchnię biszkoptu polewą i zostawić do stężenia. Dopiero wtedy można spróbować polewać biszkopt - albo jeśli nadal wsiąka powtórzyć pędzlowanie.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Z pewnością - chodzi po prostu o zaklejenie dziurek z wierzchu żeby płynna polewa nie miała w co wsiąkać
icon_smile.gif
 

jaskowska6

Member
Wrz 23, 2011
2
0
0
Cinka @ 18 Jan 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=435143Polewa kakaowa z żelatyną:

4 łyżki cukru
2 łyżki śmietany
3 łyżki kakao ( lub mniej - zależy jak kto lubi )
6 dkg masła
1 łyżeczka żelatyny

Żelatynę zalać niewielką ilością zimnej wody.
Resztę składników zagotować.
Gdy żelatyna napęcznieje podgrzać ją w tej wodzie do całkowitego rozpuszczenia (można w mikrofalówce na średniej mocy - dosłownie chwilkę) i dodać do reszty masy.
Wymieszać dobrze i wystudzić.
Polać ciasto.

Polewa jest lśniąca, lekko elastyczna, zastyga ładnie ale daje dużo czasu na dokładne rozsmarowanie, nie tworzą się smugi, nie brudzi palców przy jedzeniu z ręki i nie kruszy się przy krojeniu ciasta.

Pokaż załącznik 5291
 

dzulana

Member
Lis 1, 2010
5
0
0
Witam wszystkich,
również skorzystałam z przepisu polewa jest rewelacyjna, ja chyba troszkę przesadziłam z żelatyną następnym razem dodam mniej, polewę robiłam z podwójnej porcji mniam. Super przepis!
 

Załączniki

  • SAM_1599.JPG
    SAM_1599.JPG
    463.5 KB · Wyświetleń: 0

Roman

Member
Sty 11, 2010
1,528
0
0
Cinka wspaniala polewa.
Robilam pierniczki Janki i postanowilam sprobowac jak wyjda z polewa.
Nie wiem czy mozna je dlugo przechowywac ale nie mysle ze wytrzymaja do swiat hi hi
Moze jutro poczestuje znajomych z pracy. Wkleja zdiecia jak skoncze je polewac.
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Cinka @ 23 Jul 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1156257Biszkopt zachowuje sie jak gąbka
fiesgrins.gif
żeby go pokryć i żeby polewa nie wsiąkała trzeba najpierw na nim zastudzić pierwszą warstwę polewy - czyli za pomocą pędzla pomalować powierzchnię biszkoptu polewą i zostawić do stężenia. Dopiero wtedy można spróbować polewać biszkopt - albo jeśli nadal wsiąka powtórzyć pędzlowanie.
Teraz biszkopt pokrywam cienko kremem i nie ma juz problemu z wsiakaniem polewy

2411bpc.jpg
 

morena55

Member
Wrz 5, 2011
78
0
0
Ta polewa jest po prostu super ,już jej nie zamienie na żadną inną Łatwo się rozprowadza i rzeczywiście wogóle się nie łamie ,jest świetna!!! Dziękuje za przepis
icon_smile.gif
 

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
Dziś robiłam tą polewę i mi się tak jakby zważyła. Jakby woda się wytrąciła jak chciałam zagotować. Ale po dodaniu żelatyny sie troche poprawiło. Mimo to była jakby pełna grudek, ale i tak ją wykorzystałam. Czemu tak się stało? Nie rozpuściło sie kakao lub cukier? Smietana sie zważyła? Poradzcie.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Trudno mi powiedzieć, nigdy nie miałam takiego przypadku jak opisujesz a wrzucam do garnuszka wsio byle jak i w dodatku na oko - zawsze jest taka sama, zawsze się udaje.
Grudki sugerowałyby faktycznie źle wymieszane kakao ale ta woda...
gruebel_2.gif
naprawdę nie wiem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

elmagra

Member
Lis 5, 2004
574
0
0
No właśnie strasznie mnie ta woda zdziwiła. Nie wiem z czego to. Ale mąż wylizał garnuszek po polewie, to znaczy, że dobra była. Polałam dziś biszkopt przełożony masą z mascarpone, śmietany, gorzkiej czekolady z kokosem. Pyszne to to.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Cieszę się - jeśli zachcesz spróbować tej polewy jeszcze raz może spróbuj najpierw rozmieszać kakao w cukrze na sucho i dopiero dodać do roztapiającego się tłuszczu, na koniec śmietanka - może tak lepiej się połączy
icon_smile.gif