Popekane ciasteczka czekoladowe

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
bLZat7ZblFFTGGZvRX.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

szachownica

Member
Kwi 18, 2006
702
0
0
zrobiłam dziś na babską posiadówę, oficjalnie jeszcze nie ruszane
icon_mrgreen.gif
ale przecież musiałam spróbować, bardzo dobra zagrycha do kawy i dekoracyjna na dodatek
daumen.gif

ja robiłam na margarynie "kasi" dałam tylko 2 jajka, i 200g czekolady, bo więcej nie miałam i mi nie popłyneły są takie jak na zdjęciach popękanie kulki. ale dałam czekoladę 90% i 70% wedla
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lemina

Member
Kwi 23, 2006
1,690
0
0
Zrobiłam dzisiaj (tzn, wczoraj przygotowałam masę, a dzisiaj do piekarnika poszły). Spłaszczyły się i mam ciasteczka plaskacze zamiast kulek. W smaku bardzo dobre
icon_smile.gif


Ciekawe dlaczego popłynęły...
gruebel_2.gif
 

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
Ja ten przepis znam z jakiejś książeczki którą dostałam na stacji benzynowej ale dodam, że to ulubione ciastka moich synów i ich kolegów ;)
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Masa juz się chłodzi
icon_smile.gif
Mam nadzieję, że do 16 schłodzi się dostatecznie. Trochę przekombinowałam przepis, bo zamiast czekolad gorzkich dodałam 1 mleczną i 1 deserową (pozostałości świątecznych paczek
icon_wink.gif
) i 1/3 drobno posiekanej białej czekolady, oraz zmniejszyłam o 1/3 ilość cukru, zobaczymy co z tego wyjdzie
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Tak mi wyszły:

popekane1.JPG

Wyglądają IMHO bardzo ładnie ale w smaku są faktycznie ciut nijakie i mdłe, pewnie to wina tego że nie dałam samej gorzkiej czekolady, jednak musi być bardziej intensywny smak czekoladowy. Ale będę pewnie je powtarzać, bo są bardzo łatwe do zrobienia
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • popekane1.JPG
    popekane1.JPG
    76.8 KB · Wyświetleń: 2

szachownica

Member
Kwi 18, 2006
702
0
0
dziunia @ 31 Dec 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=642858Tak mi wyszły:

Pokaż załącznik 21248

Wyglądają IMHO bardzo ładnie ale w smaku są faktycznie ciut nijakie i mdłe, pewnie to wina tego że nie dałam samej gorzkiej czekolady, jednak musi być bardziej intensywny smak czekoladowy. Ale będę pewnie je powtarzać, bo są bardzo łatwe do zrobienia
icon_smile.gif
piękne zdjęcia dziunia
lecker.gif
też doszłam do wniosku, że bez tego intensywngo smaku kakao to nie byłoby to, następnym razem bo na pewno będzie następny raz spróbuję je trochę podbić odrobiną chili.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Szachownico dziękuję
icon_smile.gif

Ja następnym razem dodam chyba jeszcze kakao z łyżkę conajmniej, nie powinno to im zaszkodzić a tylko na smak lepiej wpłynie
icon_smile.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Mdle ? Nijakie ?...
A chcialam robic, to mnie zniechecilo
icon_frown.gif

Jak to z nimi jest ? Sa zwyczajne ciasteczkowate, czy jednak nieco miekkawe w srodku ?
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Jotha, nie zniechęcaj się. ja robiłam z jedynej i mlecznej Wedla - dla mnie były bardzo ok
icon_smile.gif
wszystkim smakowały
icon_smile.gif
. Problem z nimi polega chyba na tym, że wyglądaja fantastycznie i człowiek spodziewa sie co najmniej eksplozji smaków
fiesgrins.gif
, a to sa po prostu czekoladowe ciasteczka, bardzo smaczne, ale zwykłe czekoladowe ciasteczka
icon_smile.gif
Podobnie miałam z cranberry noel - cudnie wyglądaja, a smakują po prostu ok ;)

jak sie dopiecze to są takie jak ciastka, a jak sie nie dopiecze, to sa fajnie ciagnące (ale lekko ciągnące)
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
JotHa, one nie są złe
icon_smile.gif
Trzeba tylko użyć dobrej mocno gorzkiej czekolady, a nie mlecznej i deserowej pół na pół jak ja to zrobilam
icon_smile.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Powiem tak... Mam dosyc banalnych kruchych, czy chrupkich ciasteczek, jakie czesto, gesto wychodza z roznych domowych przepisow. Tu mowie ogolnie, nie w kontekscie tego przepisu. Chce po prostu czegos innego od tych przytoczonych, jako przyklad. Stad dopytywanie.
icon_wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
13
38
Hmmm u mnie w święta z ciasteczek były te właśnie, cranberry, kolakakory i pierniczki nadziewane.
Te uznała większość za najnajnajlepsze, później kolakakory, pierniczki i na końcu cranbery bo to takie zwyczajne kruche maślane...

Ja robiłam je z gorzkiej i z mlecznej pół na pół. Nie spiekałam za zbytnio - z blachy zdejmowałam mięciusieńkie jak tylko stały się matowe w pęknięciach. Po ostygnięciu wierzchy miały delikatnie chrupiące a środki bajecznie miękkie i wilgotne prawie jak brownies. Po kilku dniach deczko stężał ten środek ale nadal był miękki.
Rzecz gustu - ale jak mówię - u nas były hitem mimo iż nie zrobiłam wyłącznie z gorzkiej a i wygląd różnił się od idealnych bo nie dawałam tyle cukru pudru.

JotHa - jak nie spróbujesz to się nie dowiesz - każdy napisze ci swoją opinię
icon_wink.gif

Moim zdaniem są przepyszne i nie takie zwykłe kruche, kruche to one wogóle nie są, przynajmniej moje nie były.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zrobilam. Potwierdzam Wasze opinie. Ciastka sa inne od wszystkich i wciagaja
icon_wink.gif
niestety.
Robilam tylko z gorzkiej, z maslem, jednak troche sie splaszczyly, cos jak Tobatki i Dziuni. Mozliwe, ze pieklam za szybko, bo po ok 3 h stania na balkonie.

Powiedzcie, jak je ulozyc w puszce ? Czy jak beda bez papilotek, jedno na drugim, to bardzo 'pomaze' sie cukier puder ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Odpowiedz na pytanie poznalam juz praktycznie.
fiesgrins.gif

A tak wygladaly ciasteczka po wyjeciu z piekarnika.

popekane.jpg


Zrobily furrore !
To jest ta miekkosc ciasteczka przeze mnie poszukiwana. Zastanawia mnie, czy mozna robic jakie spodobne ciasteczka, ale nie czekoladowe. Chodzi mi o te miekkosc.
 

daglo

Member
Sty 1, 2008
450
0
0
Zrobilam i uwazam ze ciasto powinno jednak chlodzic sie cala noc, bo po 4 godzinach toczenie kulek z kleistego ciasta bylo dosc problematyczne...
Mimo to ciasteczka wyszly rewelacyjnie bomobowo czekoladowe, przepyszne, napewno wroce do tego przepisu jeszcze nie raz!
mniam.gif

Upieklam z czekolad deserowych ale nastepnym razem uzyje gorzkich, dzieki za przepis!
anbetung.gif

PICT0011.JPG
PICT0012.JPG
 

Załączniki

  • PICT0011.JPG
    PICT0011.JPG
    1 MB · Wyświetleń: 2
  • PICT0012.JPG
    PICT0012.JPG
    1 MB · Wyświetleń: 2