Prince polo

katarzyna1983

Member
Lis 16, 2004
640
0
0
moja mama tez robila - rodzinka zachwycona
icon_smile.gif
 

Moya

Member
Lis 17, 2008
1
0
0
Ciasto jest pyszne, lekkie i nie słodkie. Każdy się pytał co jest w środku
icon_lol.gif

Ostatnio zrobiłam tak, że na górze masy poukładałam jeszcze kawałki brzoskwiń niepokrojone i dopiero zalałam galaretką.
A galaretki dałam 2 brzoskwiniowe. Każda rozpuszczona w 350 ml wody.

73207d14d3c1801c.jpg
 

letti

Member
Kwi 4, 2006
1,370
0
0
Zrobiłam po raz pierwszy i wszystkim bardzo smakowało,a goście oczarowani...Użyłam śmietany 18%,ale następnym razem spróbuję z kremówką.
lecker.gif
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Zrobiłam pierwszy raz trzymajac się dokładnie przepisu - niestety ciacho było niezbyt "stabilne"
Na drugi raz dałam więcej czekolady i wafelków oraz rozpuszczoną żelatynę.
Ciasto już się nie rozjeżdżało, jednak nadal wafelki były bardzo miękkie.
Jeśli będę robiła trzeci raz, to chyba ze Śnieżką z żelatyna i bez brzoskwiń w kremie, a jedynie na masie pod galaretką.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,181
113
sapphire, po dodaniu żelatyny odczekaj trochę, aż masa zacznie tężęć i wówczas wmieszaj łyzką wafelki. To powinny zapobiec mięknięciu wafli. Czekoladzie niec nie zaszkodzi, tzn. nie rozpuści jej a wafelki wiadomo, powinny być z dala od wilgoci.
Jutro ja robię, zobaczymy co wyjdzie...
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
h-elen - rzczywiście, to dobry pomysł z odczekaniem - że też sama o tym nie pomyślałm.
Zrób dziś ciasto i powidz, jak Ci wyszło.
Powodzenia.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,181
113
Mówisz i masz
icon_smile.gif
Właśnie się chłodzi...
(zrobione na zamówienie szwagierki), degustacja jutro.
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
zrobilam na urodziny malza- smaczne bylo.
Moje uwagi:
- uzylam 2 galaretki zamiast jednej i najchetniej byl uzyla jeszcze jednej- pieklam w duzej proskotkatnej blaszce
- na wierzch nastepnym razem dam brzoskwinie
- biszkopt na pol przecielam bo za duzy urosl
 

ewa1203

Member
Gru 13, 2008
181
0
0
baaardzo dobre... proste i takie 'reprezentacyjne'... robiłam z 36%śmietanki i chyba nie potrzebnie dawałam żelatyny, wyszło zwarte (prawie jak budyń;) ) co zdecydowanie w niczym nie przeszkadzało:) biszkopt przesmarowany wiśniowym dżemem.. masa bez brzoskwiń ale z większa ilością batoników... stale do robienia bo sie człowiek przy tym nie narobi;) i kombinować można jeśli chodzi o smaki batoników :D przy najbliższej okazji będzie biała princessa...
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Podnoszę, bo na jutro dla solenizantki Agnieszki mam zrobić
icon_smile.gif
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Kiedyś robiłam to ciasto ale zamiast brzoskwiń dodałam pokrojone ananasy z puszki. I też wyszło super pycha. I co ważniejsze nie było żadnych problemów z tężejącą galaretką.
 

Aśka_Kraków

Member
Lis 26, 2007
73
0
0
Robiłam ciasto 2 razy. Za pierwszym ściśle wg podanego przepisu - biszkopt wyszedł bardzo wysoki, dużo bitej śmietany w efekcie galaretka na górze się nie zmieściła ale mimo to ciasto było bardzo dobre.
Kolejnym razem biszkopt i masę śmietanową zrobiłam z połowy porcji a dodatkowo na wierzch dałam brzoskwinie z puszki i całość zalałam 4 galaretkami rozpuszczonymi w litrze wody. Ciasto było pyszne. Taka wersja zdecydowanie bardziej mi smakuje. Jeśli rodzinka nie pochłonie reszty zanim wrócę do domu to wstawię zdjęcie
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
ulbione ciasto mojego meza, jak zwykle robilam bez gornej galaretki, ktorej on nie lubi... ten "moj chudzielec" zjadl je prawie cale sam
icon_mrgreen.gif
jakze ja mu zazdroszcze tej przemiany materii eh