Przepyszna masa do napoleonki, tarty, babeczek...

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Zaciekawila mnie masa, a mam chec na tarte, badz tarteletki. Ale mam pytanie, czy ta masa sie dobrze komponuje z jablkami - takimi obgotowanymi z zelfixem ?
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
Zrobiłam do Napoleonki. Z jedną małą modyfikacją-około 1/4 szklanki mąki dałam ziemniaczaną.
Masa jest przepyszna! Dziękuję.
 

nellie

Member
Lut 19, 2007
5
0
0
Masa jest przepyszna
icon_mrgreen.gif
Jak się cieszę że już nigdy więcej nie będę musiała ucierać budyniu z masłem
icon_smile.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Hichotko,

dziekuje Ci za wspanialy przepis!

Najlepsze w tym przepisie jest to, ze nie trzeba ubijac masla i narazac sie czasami na to, ze masa sie zwarzy.

Wlasnie zrobilam po raz pierwszy w zyciu kremowki i uzylam do nich gotowego ciasta francuskiego z zamrazarki.

Masa wyszla slicznie tylko byla troszeczke za gesta - myle, ze dalam za duzo maki, albo maka byla niezbyt "lekka". Uzylam maki instant.

A wiec dodalam troche smietanki creme fraiche i ubilam mase lopatkami, tak, ze zrobila sie lekka.

Calosc wypoczywa w lodowce. Jestem bardzo ciekawa, jak bedzie smakowalo.

Jeszcze raz dziekuje!

Pozdrawiam wszystkich
wink.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Masa byla PYSZNA! Jeszcze raz bardzo dziekuje.
Wszyscy sie zajadali, nawet maz, ktory "nie jada kremowek".

Mialam tylko niewielki klopot: te kremowki, ktore opuscily lodowke nieco pozniej, ale jeszcze w tym samym dniu, stracily na kruchosci: ciasto francuskie zmieklo i zrobilo sie ciagnace. Widelczyk do ciasta nie dal im rady, prosil sie noz. Cos zrobilam nie tak.
Ale co?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mariella

Member
Lis 9, 2005
14
0
0
krem pierwsza klasa przy minimalnym nakladzie pracy!

dzieki za przepis !
 

Mariella

Member
Lis 9, 2005
14
0
0
Moj murzynek z ww kremem

Picture_666.jpg
 

Załączniki

  • Picture_666.jpg
    Picture_666.jpg
    38 KB · Wyświetleń: 10

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,391
3,680
113
Margarete @ 25 Jun 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=527056Masa byla PYSZNA! jESZCZE RAZ BARDZO DZIEKUJE!!!!!

Wszyscy sie zajadali, nawet maz, ktory "nie jada kremowek".

Mialam tylko niewielki klopot: te kremowki, ktore opuscily lodowke nieco pozniej, ale jeszcze w tym samym dniu, stracily na kruchosci: ciasto francuskie zmieklo i zrobilo sie ciagnace. Widelczyk do ciasta nie dal im rady, prosil sie noz. Cos zrobilam nie tak.
ALE CO ?
Błąd polegał na tym, że kremówki włożyłaś do lodówki.....
icon_smile.gif
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Krem jest absolutnie najlepszy, jaki jadlam w zyciu!

Robie namietnie wlasnie z petitkami, bo z nimi najszybciej, krakersy sa dla mnie za slone.
 

karotka1203

Member
Maj 31, 2008
12
0
0
hej!

ja byłam zawsze anty do kremów typu: ucieramy masło na puch i powoli dodajemy budyń itp. zawsze mi się zważyło.. ale ten krem to rewelacja... nie ukrywam ze tez mi wyszły grudki, ale i tak razem z petitkami ciasto wyszlo super... takie delikatne, niesłodki... ale chyba jakość cukru waniliowego jest ważna, bo w moim kremie cos mało było go czuc... jutro robie znów i teraz zwiększe ilość tego cukru...

ale mam pytanie: czy ten krem + ciasto murzynkowe to nie za słodkie połączenie? jak myślicie? jak wasze wrażenia? aaaa i jeszcze... czy ten krem dobrze będzie smakował z np.ciastem orzechowym? ala biszkoptem orzechowym?

smaczne pozdrówka :*
 

kurczak

Member
Lis 11, 2008
1
0
0
Witaj Hichotko tylko przeczytałem twój przepis na krem i już zrobiłem z piernikiem i krakersami,jest super ,tak jak Ty,--Pozdrawiam i życze udanych wypieków.
wink.gif
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Mam niezapowiedzianych wcześniej gości i tym kremem planuję przełozyć eklerki ale potrzebuję kremu czekoladowego.Czy dodanie kakao nie zaburzy konsystencji kremu i w którym momencie ew.dodać je?
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Ja bym dodala kakao (proszek) do ucieranych zoltek. Kakao na pewno nie zaburzy konsystencji kremu, kakao nie pecznieje ani nie rozwadnia, wiec mysle, ze krem bedzie pyszny.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
hmmm

musze zrobic torcik w "podzience" czy ktos przekladal tort ta masa?

mysle, ze bedzie dobrze

nic to robie z polowy porcji
 

amisia

Member
Kwi 9, 2009
20
0
0
Krem jest rewelacyjny.Przełożyłam nim biszkopt makowy.Fantazja.Dzięki Hochotko, już nigdy nie będę ubijać masła z budyniem
bussi.gif