Pyszny krem czekoladowy

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
sprobuje z budyniem sojowym.

zawsze musze odwrotnie :mrgreen:
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
A latem to pomyślę jeszcze :mrgreen: . Może trochę kostek lodu. :mrgreen:
Albo kup duuuuuuuuuuuuuuuuużą lodówkę
icon_smile.gif
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
joannas, a jak dlugo tort musi postac przed podaniem? Czy wystarczy jak przeloze kremem rano, a zostanie podany okolo 16-17? I czy nasaczalas czyms biszkopt, czy ta masa "zawilgoci" tego biszkopta?
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
a ja robilam ten krem ale byl za rzadki, no i nie wiem dlaczego wszystko robilam wedlug przepisu
icon_sad.gif
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Mój był gęsty.Schłodzoną masę czekloadowo śmietanową do tortu ucierałam z masłem. A na deser poobiedni robiłam w pucharkach juz bez masła.
CYTATProporcje: na 1 gorzką czekoladę o dużej zawartości kakao 1 śmietana 35% (200 ml) i 1 18% (200 ml). ROzpuszczałam nie na parze, a na małym ogniu, od razu ze śmietanami. Kiedy rozpuściło się wyszłam do ogródka, wsadziłam garnek w śnieg i mieszałam aż do zgęstnienia i ostudzenia masy.
Po przyniesieniu do domu włożyłam do pucharków i schłodziłam w lodowce - bylo pyszne i gęste.
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
No wiec robilam tak jak w przepisie i rowniez proporcje byly dokladne. Ale skoro wszystkim wyszlo to musze sprobowac jeszcze raz go zrobic.
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
joannas, a jak dlugo tort musi postac przed podaniem? Czy wystarczy jak przeloze kremem rano, a zostanie podany okolo 16-17? I czy nasaczalas czyms biszkopt, czy ta masa "zawilgoci" tego biszkopta?
Tort nie musi stać długo przed podaniem, więc możesz go przelożyć rano. Biszkopt trzeba nasączyć, bo krem nie odda swojej wilgoci. :lol:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Dzieki za odpowiedz, przyda sie nastepnym razem.
icon_biggrin.gif
Juz torcik czekoladowy czeka na solenizanto powrot z przedszkola. Torcik caly z przepisu dziuni :mrgreen:
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Postanowione - zrobie na deser do obiadu na sobote. Tylko ile składników wziąć tak na 2 porcje kremu w salaterce?
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zapomniałam pochwalić Simonę za krem, który małżonek zrobił na swój tort.

Valdi zrobił połowę śmietany z białą czekoladą, a połowę z gorzką - rodzina męża wpadła w zachwyt mimo, że tort wyglądał troszkę dziwnie :lol:

Simono dziękuję Ci bardzo za prosty i szybki przepis, mniamć :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0

Barbara69

Member
Sty 31, 2006
5
0
0
A jak Wy ubijacie to następnego dnia, kiedy masa jest zmarznięta po nocy w lodówce? bo ja poczekałam az mi sie ogrzeje do temp. pokojowej,pozniej zaczełam ubijac....i mi sie wszystko zważyło :cry:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Mój mąż takie twarde ubijał, ale w lodówce całość skrzepła tak, że kilka cm od góry była twarda czekolada, a na dole woda czekoladowa i też podczas kręcenia się zważyło, ale nam to nie przeszkadzało, potem na cieście to się gładkie robi i twardnieje
 

Barbara69

Member
Sty 31, 2006
5
0
0
Wielkie dzieki, bo juz zrezygnowalam i chcialam wyrzucic ten krem, ale jesli mówisz, ze potem jakoś to wygląda, to jeszcze dam mu szansę
icon_smile.gif
pozdrawiam Basia