Pyszny krem czekoladowy

Barbara69

Member
Sty 31, 2006
5
0
0
A jeszcze jedno pytanie: dlugo kręciliscie? to powinno jakoś zmienic swoją objętość? bo to moje zrobilo sie troche jasniejsze i jakby ociupinkę bylo tego więcej ...
icon_smile.gif
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
A jeszcze jedno pytanie: dlugo kręciliscie? to powinno jakoś zmienic swoją objętość? bo to moje zrobilo sie troche jasniejsze i jakby ociupinkę bylo tego więcej ...
icon_smile.gif
Przepraszam ale nie wiem
icon_sad.gif
małżonek kręcił, ale teraz jest na delegacji i nieuchwytny - w serwerowniach nawet telefony nie mają zasięgu
 

Barbara69

Member
Sty 31, 2006
5
0
0
NIc nie szkodzi, juz sie chlodzi w lodówce i czeka na mojego męża, bo ten tort to dla niego na urodziny, mam nadzieję,ze bedzie mu smakował, nawet taki troche zważony hihihi
icon_smile.gif
)) dzieki i pozdrowiska
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Oglądałam wczoraj na Discovery "Chemię w kuchni". To chyba powtórka była, ale wcześniej tego nie widziałam. Było właśnie o czekoladzie. Prowadzący ten program mówił o emulgatorach. Ukręcał krem czekoladowy właśnie w taki sposób jak napisałam wyżej. Wstawiał miskę z czekoladą do dużej miski z lodem. I ciągle mieszał aż do ostudzenia masy czekoladowej. W tej chwili można wyjść na zewnątrz i michę z masą czekoladową w śnieg włożyć - szybko stygnie i gęstnieje :mrgreen: . I taką właśnie ostudzoną, ale nie skrzepłą masę dodawałam stopniowo do ucieranego masła. Krem był lśniący , gładki i nie zwarzony. Robiłam też krem ze śmietaną(już bez ucierania z masłem) w pucharkach na deser i wcale mi sie na nim żadna skorupa nie robiła. Stał do następnego dnia w lodówce i był gęsty, gładki, kremowy i bez skorupy. Myślę, że to szybkie schłodzenie dużo daje.
Mam ochotę na krem czekoladowy, który wykonywany był w tym programie. Zamiast śmietany do miski z czekoladą dodana była woda. Trzeba potem też naczynie w lód wstawić i mieszać- raczej ubijać do zgęstnienia i ostudzenia. Wychodzi fajny, puszysty krem czekoladowy. Chyba zrobię na deser po niedzielnym obiadku :mrgreen:
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Popełniłam wczoraj.
icon_smile.gif


Tylko zrobiłam w innych proporcjach, rzadszy bo nie przekładałam nim tortu tylko podałam w miseczkach. Użyłam smietany 36% w ilości 200 gram + 1 czekoada mleczna + łyzka masła. Miał konsystencje budyniu.

Aha i nie chłodziłamw lodówce, ale i tak zostałam obsypana komplementami i krem tez ;)
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
a czy ta czekolada ze śmietaną musi całą noc stać w lodówce? Czy np. można je rano zmieszać i chłodzić w zimnej wodzie a potem na trochę do lodówki i ubić, przełożyć tort. Ja potrzebuję mieć gotowy tort na godz. 15
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Ganache (czyli ten krem przed ubiciem) jesli chcesz je ubic, to musi byc dobrze schłodzone, 4 godziny minimum (vide moje dacquoise)
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
Jeeeju, zapomniałam napisać opinię. Ale wydawało mi się że już ją wpisałąm ale okazuje się że ja się wypowiedziałam gdy pokazywałam tort dominiki <!--emoid:oops:--><!--endemo-->

Krem wyszedł pyszny <!--emoid:D--><!--endemo--> mniamć, choć zmieniłam przepis:
1. dałam 200 g czekolady na 0,5 l śmietany
2. czekoladę rozpuszczałam ze niewielką ilością śmietany a nie na parze
3. Pozostałą część śmietany jednak ubiłam i następnie zmieszałam z rozpuszczoną i ostudzoną masą czekoladowo-śmietanową.

Mimo, że dałam mniej czekolady niż w przepisie krem był baaaardzo czekoladowy. I w sumie dobrze, że nie dałam więcej bo jednak masa, jak dla mnie byłaby za słodka.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
pomooocy

Jakiego rodzaju smietany uzylyscie?
ale tak konkretnie typ i firma
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
:lol: Simona żarty się Ciebie trzymają.
Jak kupiłam uht łaciatą to mi sie nie ubiła. Jak kupiłam homogenizowaną też mi się nie ubiła.
Takiego mi smaku narobiłyście tym kremem a u mnie na wsi ani krowy ani porządnej śmietany.
Te śmietany słowo dają są jakieś niezwykłe. :mrgreen:
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Czasami kupuje zwykla, a czasami homogenizowana i zawsze mi sie ubija.

Moze co z czekolada nie tak? :lol:

A tak na serio - nie wiem co mogloby byc przyczyna. Moze zbyt podgrzewalas? Tylko to przychodzi mi do glowy.
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Śmietana z Piątnicy dobra i tania ...własnie sie zabieram za te mase ale nie mam zamiaru czekac do jutra :lol: ...nie wytrzymam i juz, bedzie mniej puszyste ale co tam :cheers: