" niby ajerkoniak" z mleka skondensowanego*

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
zrobiłam wczoraj

pyszne wyszło - oczywiście degustacja musiał być od razu
icon_mrgreen.gif


tylko kawa nie całkiem sie rozpuściła i gdzieniegdzie są takie małe czarne kropeczki ale na smak to nie wpływa
icon_mrgreen.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
oo, a ja zapomniałam skomentować!

Beatko, Twój ajerkoniak zrobiłam na Boże Narodzenie w ramach prezentu dla Taty!
icon_smile.gif
NIestety, jak dla mnie było to straszliwie mocne i do jednej porcji dorabiałam drugą bezalkoholową, żeby te procenty rozcieńczyć
icon_lol.gif
niewprawione mam gardło
icon_mrgreen.gif
ale Tatuś był zachwycony, zresztą tak samo ja i Mama, które aktywnie pomagałyśmy opróżniać butelkę
icon_mrgreen.gif
po kilku dniach rozkosznie zgęstniał i był pyszny. Planuję powtórkę wkrótce
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
A ja ostatnio namietnie polewam nim lody, duza iloscia!!
icon_mrgreen.gif
juz nie porafie zjesc lodow bez tego kremu...polecam, najlepiej jakies smietankowe, bakaliowe albo karmelowe, do owocowych jakos mi nie pasuje.
 

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Beatko proszę o odpowiedz. Zrobilam wczoraj ale sie zagapiłam i dalam mleko skondensowane slodzone. Cukier tez dalam. Wyszło pyszne, ale za słodkie to po pierwsze, a po drugie strasznie gęste. Co zrobić żeby rozcieczyc ???? Zrobic drugi i wymieszać czy jak?Bo pomyslalam ze moge leko nieslodzone zagotowac i dodac do butelki, ale nie wiem czy sie nic nie stanie, bo nigdy nie robilam......
Proszę pomóż bo ta słodycz mi nawet z butelki nie chce wyjść
icon_eek.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Nie wiem, co doradzi Beata
icon_wink.gif
, ale rozcienczylabym to mlekiem skondensowanym- nieslodzonym, ewentualnie dolalabym troche spirytusu...
Jakby dalej bylo za slodkie, to zrobilabym drugi raz, bez cukru lub zmniejszylabym jego ilosc..- a potem wszystko razem wymieszala...
Nie wiem...- kombinowalabym, zeby nie bylo za slodkie i za geste...

A na sam koniec- zrobilabym jeszcze raz wedlug przepisu bez zagapienia
icon_wink.gif
icon_lol.gif


No, ale moze Beata jeszcze tu zajrzy i cos doradzi
icon_wink.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Może dodać wiecej kawy? Rozcieńczałabym własnie alkoholem, nie mlekiem
gruebel_2.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

matylda

Member
Lip 5, 2006
222
0
16
Zobilam tak: zagotowalam mleko skondensowane ale nie slodzone z odrobina kawy, dolalam do butelki i wymieszalam, okazalo sie jednak ze wersja pierwsza byla tak gesta ze zostala na dnie i sie nie wymieszala. No to wylalam rzadkie mleko z butelki do garnka, a calą butelke do wrzatku wrzucilam, potem jakos wychodzilo. Nameczylam sie troche, ale wymieszalam w garnuszku, wlalam ponownie i teraz jest suuuuper. A co do alkoholu to tez wlewalam na poczatku jak jeszcze nie wiedzialam co zrobic, wiec jest dosc mocne. Ale do lodow pasuje znakomicie.
cheers.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Zrobiłam... Po pierwsze spodziewałam się, że będzie gęstsze, bo ajerkoniak jednak z gęstym trunkiem mi się kojarzy... A po drugie okazało się, że jest to coś, czym zapijamy się od dwóch lat, odkąd moja mama przepis od ciotki przytargała. Nie skojarzyłam od razu, bo mama ma proporcje na 3 puszki mleka
icon_smile.gif

Lubiiimy to
icon_smile.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Dawno go juz nie robilam...- dzisiaj zrobilam i chyba znowu "wpadlam"....
icon_lol.gif
fiesgrins.gif

Kurcze to jest takie pyszne!!! - Ten likier moglabym pic litrami
zahnlos.gif


Beatko- poklony w Twoja strone za przepis na ten "napoj"
icon_wink.gif
anbetung.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Właśnie zrobiłam, z wódki, dałam 200ml. Myslę, że ze spirytusu było by jak dla mnie trochę za mocne.

Niebezpiecznie smakowite mniam.gif
 

Załączniki

  • mniam.gif
    mniam.gif
    4.7 KB · Wyświetleń: 0

madlen

Member
Sty 17, 2007
41
0
0
jak gotowałam składniki, to myślałam że wypije wszystko.
icon_razz.gif
drinks_wine.gif


Ale się powstrzymałam, dodałam spirytusiku i ....... moim skromnym zdaniem za mocne i gęste. Stanowczo następnym razem zrobię z wódeczką. POLECAM!!!!!!
ccgb.gif
 

MMMK3

Member
Mar 30, 2007
418
0
0
Witam
cvety.gif
moja propozycja to wersja kokosowa czyli rafaello. Paczkę wiórków zalewam szklanką spirytusu. Po tygodniu odciskamy solidnie wiórki przez gazę i dodajemy jedno mleko słodzone i jedno niesłodzone. mieszamy solidnie i trzymamy w lodówce (oczywiście niezbyt długo)
icon_mrgreen.gif

Właśnie testuję nową wersję napoju - zamiast wiórków, które wypijają dużo spirytusu, dałam puszke mleka kokosowego. Jak zrobię zdam relację. A wiórki po "zużyciu" świetnie nadają się do ciasta kokosowego
lecker.gif
 

Vidarka

Member
Kwi 4, 2007
6,637
0
0
Moje kokosowe cudo:

IMG_0974.jpg

Szkoda,ze nie jest gesciejsze
icon_neutral.gif


A dzisiaj robie ajerkoniak(eggelikor)
 

Załączniki

  • IMG_0974.jpg
    IMG_0974.jpg
    790.4 KB · Wyświetleń: 0

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Vidar, a jakie 'poprawki' wprowadzilas coby wyszlo kokosowe???
zastanawiam sie nad dodaniem mleka kokosowego zamiast 'zwyklego' skondensowanego...
gruebel_2.gif


a jak juz o mleku mowa, to jakiej wielkosci ma to byc puszka? ile one maja w PL? bo ja tu mam tubki
icon_wink.gif