Rafaello

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
zrobilam i jestem troche rozczarowana- mi nie smakuje... moze dlatego, ze mam juz przepis na rafaello i spodziewalam sie czegos podobnego... w moim masa jest na bazie smietany kremowki i bialej czekolady- mniam... zanim jednak skonczymy jesc rafaello z tego przepisu zrobie ciasto z mojego prepisu i porownam juz wtedy bardziej obiektywnie..
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Sylwia- wiecej masła powoduje, że masa jest bardziej zwięzla- na upartego w ogole można masła nie dodawać, tylko ciasteczko będzie takie bardzo deserowe ;) ale to z 250g masła ma swoje niewątpliwe zalety :mrgreen: tak sie rozpływa w ustach... mmmm....
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
mi to ze 100g masła sie wystarczająco rozpływa w ustach :lol: masła zawsze daje mniej i nigdy żadna masa mi się nie rozpłynęła ;)
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
No dobra daję moją fotkę. Ciasto było dobre, odpowiadało mi bardzo połączenie słodyczy kremu i słoności krakersów, ale o ile ja lubię kokos tak tu dałam mniej niż w przepisie i dalej mnie gryzł w zęby :dump: więc jeszcze bym ten kokos zredukowała. I wychodzi na to, że jestem jedyna, bo jak narazie wszyscy, którzy nie lubią kokosu w tym cieście zjadają go chętnie :lol:
RAFAELLO%20001.jpg
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Emzetko ja robiłam w piątek i dziś kończyliśmy i nadal było dobre, a pozatym nie ma nic w nim takiego co by powodowało, że od razu musi być zjedzone
 

emzetka

Member
Sie 2, 2005
2,255
0
0
Emzetko ja robiłam w piątek i dziś kończyliśmy i nadal było dobre, a pozatym nie ma nic w nim takiego co by powodowało, że od razu musi być zjedzone
dzięki
muszę kupić mniejsza blachę - bo duża na dwie osoby to dużo za dużo ;)
 

thefighter

Member
Sty 15, 2006
37
0
0
Pycha ciasto, bardzo proste w wykonaniu a wszystkim smakuje
icon_smile.gif
ja robie na dużej blaszce dlatego musiałam zrobić dwa razy więcej masy
icon_smile.gif


Najlepsze jest na drugi dzień jak już sie "przegryzie" i krakersy nabiorą wilgoci
icon_smile.gif
 

Nutka

Member
Wrz 25, 2005
815
0
0
I ja również zrobiłam to rafaello sd_silver. Smakowite bardzo. I bardzo expresowo się robi:) Dziękuję za przepisik.
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Chcialabym zrobic go na komunie do kuzynki i sie zastanawiam czy bedzie pasowalo i mam takie male pytanie, czy tej masy jest na tyle zebym przelozyla 3 albo 4 warstwy krakersow, bo kiedys jadlam wlasnie takie rafaello i mi bardzo smakowalo...
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
O ja glupia traba nie zauwazylam ze nie mam maki ziemniaczanej a chcialam sie za niego teraz zabrac... i co ja moge teraz zrobic mam jej tylko jedna lyzke a czym innym nie mozna jej zastapic??
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Durlikowa

Member
Maj 29, 2007
267
0
0
Wczoraj zrobiłam, i muszę powiedzieć że jestem w sumie mile zaskoczona, bo na taką ilość cukru wydawało mi się że ciasto będzie bardzo słodkie, okazuje się jednak że nie, jest w sam raz, chociaż mój małżonek wolałby bardziej słodkie. Zrobiłam oczywiście z podwujnej porcji i otrzymałam dużą blachę. Nigdy do tej pory nie robiłam na gotowych ciastkach i to solonych, ale efekt jest naprawdę bardzo dobry, szybko się robi, sól bardzo dobrze komponuje się z cukrem. Naprawdę wszystkim polecam, jest przepis szybki i prosty w wykonaniu. Ja napewno będę robić częściej. Potem dożucę fotkę, bo jeszcze nie zrobiłam, a teraz idę jeść
icon_mrgreen.gif
mniam.gif
.
Acha, dodam że krem robi się potem całkiem stabilny i się nie rozlewa, jak to czasami bywa z kremami, także bez obaw, nawet potem jak się go wyjmie z lodówki.
wink.gif
 

ulla1

Member
Maj 27, 2008
29
0
0
dawno nie robione...trochę zapomniane...ale pyszne! dzięki za przepis:)IMG_5137.JPG
 

Załączniki

  • IMG_5137.JPG
    IMG_5137.JPG
    3.7 MB · Wyświetleń: 2
  • IMG_5140.JPG
    IMG_5140.JPG
    3 MB · Wyświetleń: 0

Magda_

Member
Lip 3, 2008
31
0
0
Zrobiłam wczoraj jak już wszyscy poszli spać i to był świetny pomysł
daumen.gif
teraz co i rusz ktoś się budzi i sięga po kawałeczki do kawy. Wyszegł przepyszny tylko moja masa jakaś zbita się zrobila...
małe modyfikacje: koska masła 200g - odcięłam kawałek i dodałam tak 160g - wyszło b.zwięzłe i zamiast większości mąki ziemniaczanej zastąpiłam ją budyniem kokosowym - niebo w gębie !
mniam.gif
aha i krakersy mi nie zmiękły tylko są takie chrupiące - masa szybko poszła do lodówki i to chyba dlatego
zdjęcia później bo lecę pierniczki robić
cvety.gif