Rogale marcinskie

CoolDream

Member
Sty 3, 2007
143
0
0
ewelinka111 @ 7 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=617123'CoolDream' zrobiłam z twojego przepisu . pomimo wpadki ciasto jest wypieczone , w smaku jak drożdzowe - smaczne . :eek:. do środka dałam tarte jabłka ponieważ moja 3 .5 letnia coreczka nie lubi maku . pomimo tego ciągle zastanawiam sie co żle zrobiłam - może za dużo dałam cukru ( 2 łyżki ) do drożdzy .( 4 kostki )
icon_redface.gif
a dlaczego dałaś 4 kostki drożdży ?
40 g to nawet nie pól kosteczki
icon_smile.gif

dlatego może ciasto było kleiste
icon_smile.gif
 

CoolDream

Member
Sty 3, 2007
143
0
0
yoanka @ 8 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=618052Masz rację, w prawdziwym rogalu marcińskim musi być olejek migdałowy, inaczej rogal nie jest już marciński, chyba że się doda migdały gorzkie
icon_wink.gif

Rogale marcińskie mają określony skład i proporcje.
i o to właśnie mi chodziło kiedy pisałam ,że rogale z marcepanem to już wariacje na temat rogali marcińskich
icon_smile.gif
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,354
1,436
113
dziunia @ 8 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=618050Hazo, ja pamiętam dobrze
icon_smile.gif
Tylko myślałam że w tym roku też na allegro będzie. Czyli ten mak można długo przechowywać w takim razie?
Dziuniu, ja swój, za radą Bajaderki, włożyłam do zamrażarki. Chodzi o to, żeby nie zjełczał. On nie zamarza, jest cały czas sypki. Niedawno go używałam i był dobry.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ano własnie miałam pytać czy w lodówce się dobrze by przechowywał
icon_smile.gif
Ale maku ni widu ni słychu w tym roku niestety.
 

tess16

Member
Maj 11, 2006
148
0
0
Biały mak można jeszcz dostać w hurtowni "Piekarz".... niestety w Poznaniu.
Pozdrawiam
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
yoanka @ 8 Nov 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=618052Masz rację, w prawdziwym rogalu marcińskim musi być olejek migdałowy, inaczej rogal nie jest już marciński, chyba że się doda migdały gorzkie
icon_wink.gif

Rogale marcińskie mają określony skład i proporcje.
Nie znam oryginalnego przepisu wiec trudno mi dyskutowac o skladnikach
icon_smile.gif

Jakos trudno mi uwierzyc, ze kiedys, kiedys kiedy ten przepis powstal uzywano olejku zamiast migdalow
icon_wink.gif
Nastepnym razem skorzystam z sugestii i dodam kilka gorzkich migdalow robiac paste migdalowa
icon_smile.gif

Ale chyba sie zgodze, ze obecnie, w masowej produkcji uzywany jest flaworant zamiast pasty migdalowej chocby ze wzgledu na koszt - pasta migdalowa czy gorzkie migdaly tanie nie sa i rogale z takim nadzieniem kosztowalyby znacznie wiecej niz kosztuja, ale raczej sklanialabym sie do tego, ze uzywany jest naturalny extract migdalowy a nie sztuczny olejek - smakowo nadzienie nie jest zdominowane zadnym smakiem, ani migdalami ani makiem, wszystkie smaki sa ladnie wymieszane, a olejek w swojej sztucznosci i intensywnosci bylby zawsze wyczuwalny
icon_smile.gif


Graz, pamietam, ze Jotka robila z "normalnym" makiem i sobie chwalila
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
rogale dzisiaj po 29 zl za kilogram
icon_neutral.gif

nie mam bialego maku wiec robie z niebieskiego, wlasnie przyszlam tu by wydrukowac sobie przepis.

tess16, w prawdzie nie bede juz biegac za tym makiem, ale powiedz mi prosze, gdzie ta hurtownia dokladnie sie miesci?
 

CoolDream

Member
Sty 3, 2007
143
0
0
wprawdzie ja nie tess16 ale proszę oto namiary na "Piekarza"
P.Z. "PIEKARZ" Sp. z o.o.
ul. Czorsztyńska 1
60-474 Poznań
tel. (061) 822 11 43, 842 21 51
fax (061) 842 21 51, 847 91 43
email: piekarz@apc.com.pl

http://www.piekarz.apc.com.pl/
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
o! dzięki...
moje ciasto wlasnie sie chlodzi i dzis pewnie, albo jutro z rana zabieram sie za wypiekanie:)
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
powiem tak... mimo, ze nie ciasto nie lezakowalo w lodowce ani 5 godzin, ani cala noc, ale po ostatnim walkowaniu je nadzialam i odstawilam na 1,5 godziny do wyrosniecia,
upieklam je mimo calej pracowitosci, ktora musialam w nie wlozyc, a bylo warto naprawde sa R E W E L A C Y J N E!!! jak da rade zrobie pozniej zdjecie
icon_biggrin.gif

bajderko, dzieki za przepis na pyszne ciasto!!!!
anbetung.gif
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,392
845
113
Łomatko, a ja całkiem o Nich (Rogalach przez duże R) zapomniałam, jak i o Bożym świecie - ostatnio. Witam Cię Bajaderko z pieleszy kuchennych i wszystkie dziewczyny też.
wink.gif
Heh, niedziela niedzielą, ale za rogale biorę sie natychmiast. Buziaczki. Janie
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
Bajaderko te rogale sa fantastyczne!

Nie mam porownania, bo nigdy nie jadlam prawdziwych Rogali Marcinskich, ale te z Twojego przepisu to najlepsze jakie kiedykolwiek zrobilam. Makowe nadzienie bardzo mi smakuje, ale chcialam podkreslic ze na najwieksza uwage zasluguje to ciasto. Pieknie sie listkuje i jest dla mnie wprost idealne. Na pewno bede je robic czesto z roznymi nadzieniami.

Dziekuje
cvety.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Jestem własnie w trakcie pieczenia drugiej blachy (a robiłam z podwójnej ilości ciasta, więc wyszło 56 rogalików
icon_lol.gif
) Spróbowałam jednego takiego gorącego i to jest po prostu REWELACJA!!! Są przepyszne
mniam.gif
Za tydzień będę robić prawdziwe z białym makiem, ale te orzechowe są naprawdę godne polecenia
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
moje dzielo
icon_biggrin.gif
 

Załączniki

  • okno_063.jpg
    okno_063.jpg
    131 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam zdjęcia
icon_smile.gif

Rogalik z bliska:

rogmarcin1.JPG

Rogalik w przekroju:

rogmarcin2.JPG

Raz jeszcze z bliska
icon_smile.gif


rogmarcin3.JPG

I jedna z rogalikowych blach:

rogmarcin4.JPG
 

Załączniki

  • rogmarcin1.JPG
    rogmarcin1.JPG
    49.9 KB · Wyświetleń: 5
  • rogmarcin2.JPG
    rogmarcin2.JPG
    68.7 KB · Wyświetleń: 5
  • rogmarcin3.JPG
    rogmarcin3.JPG
    56.2 KB · Wyświetleń: 5
  • rogmarcin4.JPG
    rogmarcin4.JPG
    91.1 KB · Wyświetleń: 5