sałatka ogórkowa w zalewie musztardowej

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
no to, generalnie musi mi je maz otworzyc, bo po jego raczce pokrywka ani drgnie, cosa docisnac musze i pasteryzowac.
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
brzydkie byly ogory i zem nie kupila
icon_sad.gif


ale zamowilam na jutro i bede robic :mrgreen:

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
zrobilam, ale mam pewne obawy bo ta zalewa jakas tak niejednolicie wyglada... ta musztarda sie krystalizuje czy jak??? to tak ma byc?

zrobilam z 2,5 kg ogorkow, kroilam wzdluz na cztery a potem jeszcze to raz w poprzek bo za dlugie by to bylo. wyszlo mi 7 sloikow 0,5 litra i dwa takie 0,3 po majonezie. do tego poszla 1 i 1/4 zalewy (musialam dorabiac)

margolcia - dobre bedzie???

pzdr
yenn
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
zalewa nie jest jednolita, taka bym powiedziała mętna, ale to w żaden sposób nie ma wpływu na ogórasy, wręcz przeciwnie - przejdą smakiem wszystkich dodatków i powinno być wszystko ok. - matko jedyna - ale mam sztresa - mam nadzieję, że będą Ci smakowały. :roll:
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
dam znac - jeden sloik mi syczal po pasteryzowaniu, pojdzie niedlugo na sprobowanie :mrgreen:

pzdr
yenn
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Ja robie takie ogórki ale dae 5 szklanek wody a cukru 11/3 szklanki reszta tak samo, ogórki układam pionowo ściśle jeden kawałek obok drugiego i zalewam aby były przykryte całkowicie, musztarde dodaję do zalewy lekko studzonej i mieszam trzepaczka /nie ma wtedy farfocli/, a pasteryzuje 7 min. a malutkie słoiczki 5 min. nawet, tyle żeby tylko wieczko zassało się.
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Ja robie takie ogórki ale dae 5 szklanek wody a cukru 11/3 szklanki reszta tak samo, ogórki układam pionowo ściśle jeden kawałek obok drugiego i zalewam aby były przykryte całkowicie, musztarde dodaję do zalewy lekko studzonej i mieszam trzepaczka /nie ma wtedy farfocli/, a pasteryzuje 7 min. a malutkie słoiczki 5 min. nawet, tyle żeby tylko wieczko zassało się.
cukru 1 i 1/3 szklanki oczywiście, bo wyszło jakby 11/3
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
to ja jeszcze powiem bo zapomnialam ze dalam 1 szkl cukru, i do kazdego sloika wrzucilam po jednym malym lisciu laurowym i po 3 ziarenka ziela angielskiego.

pzdr
yenn
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Nie, wstawiam na blachę dużą, która jest na wyposażeniu piekarnika, bez żadnej wody, zimny piekarnik, chłodne słoiki, lub ciepły piekarnik to i słoiki też ciepłe.
Właśnie zakończyłam robić ogórki konserwowe. Piekarnik nastawiałam na 100st. blacha na IIp. od dołu, grzanie tylko dół /piekarnik elektryczny/ i 35 min. - słoiki 0,9 l. wyszło super. Słoje wkładałam do zimnego piekarnika.
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
Nie, wstawiam na blachę dużą, która jest na wyposażeniu piekarnika, bez żadnej wody, zimny piekarnik, chłodne słoiki, lub ciepły piekarnik to i słoiki też ciepłe.
Właśnie zakończyłam robić ogórki konserwowe. Piekarnik nastawiałam na 100st. blacha na IIp. od dołu, grzanie tylko dół /piekarnik elektryczny/ i 35 min. - słoiki 0,9 l. wyszło super. Słoje wkładałam do zimnego piekarnika.
dzięki:) z jakiego przepisu robiłaś swoje ogórasy?
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
margolcia, a probowals z mojego przepisu zrobic konserwowe? moze sobie w tym roku zrob male ilosci z dwoch czy trzech przepisow, oznacz ktory jest ktory i potem wybierz ten ktory Ci najbardziej pasuje.

bo sie chyba zdecydowac nie mozesz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
a to czemu nic nie mowisz?? to ja musze zaczac paznokcie obgryzac z niecierpliwosci czy aby beda Ci smakowac :mrgreen: :mrgreen:

pzdr
yenn
 

alik

Member
Cze 15, 2005
293
0
0
Nie, wstawiam na blachę dużą, która jest na wyposażeniu piekarnika, bez żadnej wody, zimny piekarnik, chłodne słoiki, lub ciepły piekarnik to i słoiki też ciepłe.
Właśnie zakończyłam robić ogórki konserwowe. Piekarnik nastawiałam na 100st. blacha na IIp. od dołu, grzanie tylko dół /piekarnik elektryczny/ i 35 min. - słoiki 0,9 l. wyszło super. Słoje wkładałam do zimnego piekarnika.
dzięki:) z jakiego przepisu robiłaś swoje ogórasy?
robię tak:

zalewa:

5 szklanek wody
1 szklanka octu 10%
1 szklanka cukru
2 łyżki soli

do każdego słoika daję ; koper, 2 ząbki czosnku, ziele ang. kilka plasterków marchewki, plasterek cebuli, kilka ziaren pieprzu /można dać odrobinę majeranku - ja nie daję/
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Zrobiłam wczoraj. Mój mauż się zapędził i otwarł jeden słoiczek, więc dziś nie mogłam się mu oprzeć. Są pyszne, a jak się przegryzą będą jeszcze pyszniejsze.

3772196835_dc123bc256.jpg
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: