Sernik kawowy

ankar

Member
Kwi 25, 2008
125
0
0
Terjon dziękuję. Różami czekoladowymi już stroiłam ten sernik, ale moja córa uparła się na zdobienie masą cukrową. Tak myślałam o masie maślanej ale potrzebowałam potwierdzenia.
Dziękuję bardzo!
anbetung.gif
 

jusandre

Member
Lis 4, 2009
74
0
0
Zrobilam wczoraj serniczek
pfeif2.gif


Chyba niezbyt mi wyszedl, ale i tak jest przepyszny.
Nie wierzylam jak dziewczyny pisaly ze nie da sie go za duzo zjesc naraz. No bo jak to - sernika?? A jednak - po jednym kawalku mam dosyc na dlugo..
icon_smile.gif
jest rzeczywiscie BARDZO syty
icon_smile.gif


No ale do rzeczy.
Po pierwsze wyszedl mi bardzo niski, ale podejrzewam ze to dlatego ze moja tortownica ma 24cm a nie zalecane 20.

Masa kawowa zostala istotnie wylana na spod, natomiast masa biala byla zdecydowanie za gesta. Wszedzie piszecie o wylaniu obu mas. Co moglo byc powodem ze moja byla taka gesta?? rodzaj serka? - uzylam Quarka bo w UK nie mam zadnego Delfiko
icon_smile.gif

Tak czy inaczej, nakladalam te mase lyzka i zamiast ladnie sie rozsmarowac, to zapadala sie w ciemna mase.

A, no i wlasnie masa kawowa nie byla calkowicie zespolona, skoro biala sie w nia zapadla.
Mam podejrzenia co do mojego piekarnika. Mianowicie - ona ma wskaznik temperatury na 230, a kolejny "max". no to moze nie osiaga tych 250 stopni?
Pewnie sie pospieszylam i moglam potrzymac 15 minut, zamiast przepisowych 10. Ale u mnie zawsze uruchamia sie jednoczesnie termoobieg i nie ma mozliwosci wylaczenia go, wiec lepiej dac nizsza temperature niz spalic ciasto.

I ostatnia rzecz, ktora akurat mnie rozbawila - warstwa spodnia byla.. slona! uzylam herbatnikow digestive i masla do pieczenia ciast (czyli niesolonego), a jednak posmak jest slony. pewnie to wina herbatnikow
icon_mrgreen.gif


W kazdym razie przepis tak mi sie spodobal, ze na pewno sprobuje jeszcze raz zrobic to ciasto. Mam jeszcze tortownice 18cm (wydala mi sie za mala, wiec jej nie uzylam), to nastepnym razem sprobuje w niej zrobic. No i pilnowac tej nieszczesnej temperatury w piekarniku.
Natomiast nie mam pomyslu co do konsystencji masy. Czym ja rozrzedzic?? No bo kawowa mase rozrzedzila wlasnie rozpuszczona czekolada z kawa i likierem. a co z serowa masa???
Acha, jeszcze jedno pytanie - czy maka, ktora sie dodaje to taka zwykla tortowa? bo taka wlasnie dalam, a pozniej sie zastanawialam ze przeciez do sernikow najczesciej chyba dodaje sie ziemniaczanej?? a moze sie myle..

bede wdzieczna za wszystkie konstruktywne uwagi
icon_smile.gif
icon_smile.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Mój sporo opadł, ale był przepyszny!
Ankar, a Twój jest piękny!
P1070858.jpg
 

Załączniki

  • P1070858.jpg
    P1070858.jpg
    44.2 KB · Wyświetleń: 9
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
Ankar - ale śmieszny!
rofl.gif



jusandre @ 8 Jul 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=999223Natomiast nie mam pomyslu co do konsystencji masy. Czym ja rozrzedzic?? No bo kawowa mase rozrzedzila wlasnie rozpuszczona czekolada z kawa i likierem. a co z serowa masa???
Acha, jeszcze jedno pytanie - czy maka, ktora sie dodaje to taka zwykla tortowa? bo taka wlasnie dalam, a pozniej sie zastanawialam ze przeciez do sernikow najczesciej chyba dodaje sie ziemniaczanej?? a moze sie myle..
Nigdy nie miałam problemu z konsystencją białej masy, a piekłam to ciasto wieeele razy. Zawsze była wystarczająco rzadka, by można ją było delikatnie wyłożyć na ciemną. Sera Quark nie znam.
Mąkę dajemy zwykłą pszenną, niekoniecznie tortową.
W przypadku problemów z piekarnikiem proponuję piec wg oryginalnego przepisu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Nie wiem dlaczego opadł. Piekłam tak jak poprzednio - z serka delfiko i bez gazet (zdjęcie wstawiłoam wcześniej), wtedy nie opadł, a teraz tak. Nastepnym razem upiekę metodą gazetową.
 

Mihrunnisa

Member
Mar 30, 2009
219
0
0
ankar @ 28 Jun 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=993192sernik pokryty masą cukrową wyszedł tak
Ankar wiedziałam że gdzieś widziałam taki wzór wcześniej tj tutaj bo oglądam zdjęcia z urodzin siostrzenic u u której nie mogłam być a tam bardzo podobny wzór masy cukrowej tylko wnętrze inne bo to był tort anansowo cytrynowy ale siostra z cukierni kupowała tu zdjęcia http://picasaweb.google.pl/m.kazior/201007...K6Mz8vI0vjA4QE#
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Zrobiłam go znowu, na prośbę koleżanki. Jest pyszny!

58521928_d.jpg

 

_Gonia_

Member
Mar 25, 2010
249
0
0
Zastanawiam się czy ujęło by coś serniczkowi gdyby zrezygnować z dodatku kawy? Ja nie przepadam za kawowymi ciastami, ale ten serniczek wygląda tak atrakcyjnie, że chętnie bym nieco zmodyfikowała go na swój smak.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
LeNinka @ 23 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1028317Zrobiłam go znowu, na prośbę koleżanki. Jest pyszny!
LeNinko, wygląda po prostu perfekcyjnie! Jaka jest wielkość foremki? Piekłaś z jednej, czy z półtorej porcji?

_Gonia_ @ 24 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1028814Zastanawiam się czy ujęło by coś serniczkowi gdyby zrezygnować z dodatku kawy?
Dla mnie to właśnie kawa stanowi clou tego sernika, ale można dostosować przepis do swoich upodobań.
Z kawowego stanie się waniliowo - czekoladowym.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

flowerekk

Member
Sty 11, 2009
361
0
0
Dla mnie też kawa czyni ten sernik wyjątkowym
icon_smile.gif

Choć nie powiem, część jasna jest równie pyszna
icon_smile.gif

To jest moje popisowe ciasto i dlatego bardzo dziękuję autorce przepisu!
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Joanna @ 24 Sep 2010 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1028845LeNinko, wygląda po prostu perfekcyjnie! Jaka jest wielkość foremki? Piekłaś z jednej, czy z półtorej porcji?
Joanno, bardzo dziękuję, z Twoich ust to nie lada komplement (niewiele się udzielam, ale czytam codziennie i o sernikach nauczyłam się wszystkiego od Ciebie)
anbetung.gif

Foremka to kwadratowa tortownica 24 x 24 cm z zaokrąglonymi brzegami, a robiłam z półtorej porcji. Jednak sernik ledwo wypełnił 1/2 wysokości formy. Następnym razem zrobiłabym z podwójnej porcji.

Wg mnie kawa jest tu elementem, łączącym słodycz i wyrazistość smaku. Nie wyobrażam sobie tego sernika bez niej.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,370
3,643
113
Dziękuję za odpowiedź. Mam taką samą tortownicę i zastanawiałam się, czy do niej wystarczy półtorej porcji, czy lepiej zrobić z dwóch. Teraz dzięki Tobie już wiem.
icon_smile.gif
 

Vanilka

Member
Sie 9, 2010
546
0
0
Pyszny jest ten sernik
lecker.gif

Upiekłam z serka waniliowego Mleczna Dolina. Nie wiem czy wg reguł się nadawała czy nie, ale sernik wyszedł puszysty, delikatny i rozpływający się w ustach.
Na pewno nie raz go jeszcze powtórzę.

P1050970.JPG
 

Załączniki

  • P1050970.JPG
    P1050970.JPG
    285.6 KB · Wyświetleń: 9