Sernik kawowy

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,628
2,916
113
Joanno, będę piekła ten sernik w blaszce prostokątnej. Czy mogę upiec go w kąpieli wodnej? Wstawiłabym formę do większej blaszki z wrzątkiem. Może tak być?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,628
2,916
113
Tak zrobię, dzięki.
icon_smile.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,628
2,916
113
Sernik bardzo elegancki, a czekolada w nim zupełnie zaskakuje. Upiekł się w tej kąpieli idealnie, ale to mało komfortowy sposób, zwłaszcza jak trzeba w trakcie pieczenia wyjmować ciasto. Zdjęcia nie mam i nie wiem, czy będzie. Zależy kto się prędzej skończy: sernik, czy ja z tym przeziębieniem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Buka @ 22 Oct 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1615336Upiekł się w tej kąpieli idealnie, ale to mało komfortowy sposób, zwłaszcza jak trzeba w trakcie pieczenia wyjmować ciasto.
Sama go przecież wybrałaś.
icon_biggrin.gif

Ja zamiast kąpieli wodnej wolę mokre gazety. Od dawna nie zmieniam już opasek, tylko daje więcej od razu i tylko zmniejszam temperaturę, zaglądając, czy jest dość wody na dnie blachy. W razie potrzeby, wlewam po prostu kilka łyżek. Piekąc w kąpieli wodnej w ogóle nie widziałabym potrzeby, by wyjmować ciasto - albo po kilku minutach zmniejszyłabym temperaturę, albo od razu piekłabym w niższej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,628
2,916
113
No, ale w tym przepisie trzeba wyjmować, żeby nałożyć jasną warstwę.
Mam dwie prawie nowe tortownice, których zamki nie trzymają. Producentom tego wyrobu życzę takiej samej jakości zamków.
icon_lol.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Fakt, wywiało mi z głowy, że są tu dwie warstwy, bo ostatnio z lenistwa piekę go najczęściej w wersji czysto kawowej.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,308
1,603
113
No patrz, ja z lenistwa nie przeczytałam całego wątku, a ostatni post mógł mnie natchnąć. Dobra, będzie wersja dwukolorowa.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Bardziej elegancka.
icon_smile.gif

Mnie się wczoraj nie chciało robić dwukolorowych łat, więc powstał jednolity sernik czekoladowo - pomarańczowy.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Powinien. Swojego ulokowałam na balkonie, szczelnie go otulając kocem, bo w lodówce miejsca niet.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Nie po to go z troską i miłością przygotowywałam, żeby go potem traktować brutalnie.
icon_mrgreen.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,308
1,603
113
Sernik wyszedł rewelacyjny, choć moja mama narzeka, że za tłusty. Dałam "Mój Ulubiony" z Wielunia i mascarpone. Następnym razem zrobię tylko z ulubionego.

Edit: okazuje się, że tylko moja mama narzeka, bo wszyscy inni, którzy mieli okazję próbować zachwalali.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,308
1,603
113
Wczoraj znowu go upiekłam. Zapomniałam posmarować blachę masłem, potem zapomniałam wstawić formę ze spodem do lodówki. Potem, jak wyjęłam po 10 minutach, żeby wylać jasne, to ciemne jeszcze było płynne, dałam mu kolejne 2 minuty, ale za mało, jasne po wylaniu zatonęło, więc zrobiłam esy floresy widelcem. Piekłam dłużej mimo mniejszej porcji, a i tak ściął mi się mniej niż zwykle. Ale i tak smaczny, chociaż chyba mogłam dać ciut mniej cukru.
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,287
254
83
Sernik upieczony. Pyszny! Nie daliśmy mu poleżakować przez noc w lodówce, ale jutro dalszy ciąg, więc i takiej wersji spróbujemy. Robiłam w większości jak w przepisie, tylko z 1,5 porcji. Warstwy ładnie wyszły i posmak kawy w ciemnej części nam odpowiada. Na pewno jeszcze go zrobię :)
Piekłam pierwszy raz metodą gazetową i chyba niepotrzebnie się jej bałam, bo gładko poszło i nie było to kłopotliwe (Nie wiem dlaczego myślałam, że będzie :dump:)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
Sernik upieczony. Pyszny! Nie daliśmy mu poleżakować przez noc w lodówce, ale jutro dalszy ciąg, więc i takiej wersji spróbujemy.
Nigdy nie jadłam tego typu sernika bez chłodzenia; jakoś mi się wydaje, że dopiero po nocy w lodówce nabiera smaku. Ciekawa jestem, czy Wam też taki schłodzony będzie bardziej smakować.
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
I u mnie takie serniki muszą być schłodzone, przed krojeniem. Ale najbardziej mi smakuje taki w temperaturze pokojowej, jak już się ogrzeje na talerzyku.
 
  • Like
Reakcje: Joanna

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,287
254
83
Nigdy nie jadłam tego typu sernika bez chłodzenia; jakoś mi się wydaje, że dopiero po nocy w lodówce nabiera smaku. Ciekawa jestem, czy Wam też taki schłodzony będzie bardziej smakować.
Po nocy w lodówce, na zimno, wyborny :) Nie mieliśmy tyle silnej woli, żeby czekać dłużej, dlatego próbowaliśmy jeszcze letni. Od dawna miałam ochotę na tego typu sernik i się nie zawiodłam. To dokładnie to, o co mi chodziło. Dziękuję Joanno za przepis :)
 
  • Like
Reakcje: Joanna