Sernikobrownies z malinami, po prostu odjazd :-)

gkami

Member
Sie 13, 2010
12
0
0
jestem już po konsumpcji
icon_smile.gif
spróbowałam jeszcze ciepłe, NIEBO W GĘBIE :D
 

ankafaka

Well-known member
Kwi 11, 2008
1,292
265
83
Zrobiłam i ja
icon_smile.gif
Wersja z wiśniami ze słoika. Cukru dałam nieco mniej niż w przepisie, ale ciasto nadal jest bardzo słodkie, także następnym razem jeszcze bardziej zmniejszę ilość cukru. Użyłam czekolady 90% kakao i mlecznej oraz serka delfiko (do masy serowej dodatkowo wycisnęłam sok z połówki cytryny).

Pyszne, jedliśmy jeszcze ciepłe - idealne na taki deszczowy i chłodny, już niestety jesienny, dzień jak dziś
lecker.gif


 

Załączniki

  • sernikobrownie.jpg
    sernikobrownie.jpg
    112.1 KB · Wyświetleń: 0

Shiral

Member
Maj 8, 2007
175
0
0
No i ja się w końcu pokusiłam. Zrobiłam z 1,5 porcji na blaszkę 25x40. Użyłam 85% czekolady, podstawą masy serowej była wiaderkowa Piątnica.
Pyszne ciasto, 3- dnia najlepsze. Mogłabym zjeść całą blaszkę i z nikim się nie dzielić:D
 

Załączniki

  • sernikobrownies.jpg
    sernikobrownies.jpg
    348.5 KB · Wyświetleń: 0

betsetse

Member
Cze 8, 2009
130
0
16
Zrobiłam jakiś rok temu z malinami i chyba za bardzo się spiekło, nie mogłam wyczuć kompletnie tego ciasta, robiłam z 1,5 porcji, pamietam ze dopiekałam, dopiekałam a ono wciąż było surowe, no i przesadziłam, wyszedł średnio smaczny murzynek ze spalonymi malinami.

Dzisiaj ponownie zrobiłam , pomyślałam nie zaglądam do niego i piekę godzinę, nawet jak będzie pływać ,nie dopiekam. dałam sera 500g i zamiast malin dałam mrożone wiśnie tak 3/4 op. resztę tak jak w przepisie, nawet cukru nie zmniejszałam.
Właśnie pochłonęłam 3 kawałki, matkooooo........ jakie to jest pyszne
lecker.gif
. Jak ja się ciesze ze dałam sernikobrownies druga szanse
zahnlos.gif

 

martapk

Member
Maj 1, 2009
37
0
0
Robilam, robilam
icon_smile.gif
Pyszne
icon_mrgreen.gif
Choc tak to zawsze robie z przepisu z gazety Czekoladowy cheesecake, wychodzi po prostu super! I "super" szybko znika
icon_mrgreen.gif
 

JoannaR

Member
Maj 21, 2007
44
0
0
To ciacho jak zawsze robi furrore. Ostatnio zapomniane i znow przypomniane
icon_mrgreen.gif


No i rozpropagowane gdzie sie da.
 

mdz

Member
Sty 29, 2010
24
0
0
witam:)
potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych! zamierzam upiec sernikobrownie w foremce 35x40 cm (mam taką z wyposażenia piernika, ewentualnie jest jeszcze opcja rozdzielenia ciasta na 2 foremki o wymiarach nieco większych niż 20x30 cm). Myślicie, żeby upiec z podwójnej porcji na tą wielką blachę? ile dłużej wtedy piec? czy lepiej może upiec na dwa razy? Nie wiem jakby to było, jakby to drugie ciasto stało godzinę i czekało... a może zrobić w tej dużej, ale z 1,5 porcji? pamiętam, jak kiedyś zrobiłam to ciacho w jednej z moich mniejszych foremek (20x30), to wydawało mi się za płaskie...
pomocy!
anbetung.gif


edit: doszłam do wniosku, że chyba jednak lepiej jakbym miała te ciasta w 2 osobnych blaszkach (jedna z nich idzie "w świat" ;) ). jak myślicie, czy ta ciemna masa wytrzyma godzinne czekanie? o ser jestem bardziej spokojna.. a nie chce mi się troszkę wszystkiego robić dwukrotnie, toż to 2x więcej zmywania!
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,382
3,669
113
Jak najbardziej wytrzyma, przecież to brownies, ciasto bez środków spulchniających, które mogłyby ewentualnie spowodować jakieś problemy.
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
I wcale nie będzie więcej zmywania, jak zrobisz dwa osobne ciasta.

Do drugiego uzywasz tych samych naczyń co do pierwszego.
 

iwciala

Member
Maj 3, 2010
11
0
0
po tyyylu recenzjach MUSIAŁAM je zrobić!!
icon_mrgreen.gif


Siedzi w piekarniku.
Zrobiłam z mrożonymi wiśniami, bo malin u mnie niet. No i podwójna masa serowa, bo u mnie w domu seromaniacy
icon_lol.gif


Oby tylko wyszło!!
gruebel_2.gif
 

iwciala

Member
Maj 3, 2010
11
0
0
Nie wiem, czy coś mi się nie przypala
gruebel_2.gif

Piekarnik nastawiłam najpierw na podpieczenie samego dołu i boję się ze to był błąd
icon_eek.gif


no nic, musze poczekać, posiedzi jeszcze z jakieś 20 min.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113