Sernikobrownies z malinami, po prostu odjazd :-)

asiulla1984

Member
Lip 27, 2011
607
0
0
Joanna @ 14 Aug 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1165255Znowu zrobiłam, na specjalne życzenie jubliata
o matko jakie cudne
icon_smile.gif
aż ślinka leci
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

orelia

Member
Cze 25, 2007
3,049
0
0
Przymierzałam się do niego długooo i w końcu popełniłam, siedzi w piekarniku!
Kupiłam ser twarogowy i dopiero w domu zorientowałam się że jest półtłusty a nie tłusty więc zobaczymy jaka będzie ta masa serowa.
Ciasto czekoladowe miałam lejące ( nie wiem czy to czasem nie jest zasługa długiego miksowania bo czekolada jeszcze byłą za ciepłą więc dłużej pokręciłam mikserem
icon_lol.gif
) ale ta druga część zdążyła mi trochę stwardnieć i trochę potrzymałam ją nad parą z gotujących się ziemniaków i była lepsza ale ciapnęłam ją na sam środek całą
fiesgrins.gif
dump.gif
i miałam spore problemy żeby ją równomiernie rozprowadzić więc chyba skórki brązowej na całęj powierzchni nie będzie
icon_redface.gif

Zapach rzeczywiście obłędny
mniam.gif

Nie mogę się doczekać!

Czy Wy maliny wciskacie w ciasto czy tak luźno na wierzchu zostawiacie? Konieczne jest to smarowanie masłem blaszki skoro i tak kładziemy na to papier do pieczenia?
 

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
Mój serniczek siedzi w piekarniku! Zapach jest po prostu obłędny, już nie mogę się doczekać, kiedy posmakuję moje ciacho
lecker.gif
. A i mi też druga część ciasta, ta na wierzch zastygła trochę i ciężko mi było ją rozsmarować na całej powierzchni równomiernie , i dzięki temu powstały takie kleksy ciasta, ale wygląda jak na razie całkiem nieźle. WQieczorem wstawię zdjątka mojego wypieku:)
 

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
A o to i foto mojego sernika:
 

Załączniki

  • Obraz_002.jpg
    Obraz_002.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 1

mala_czarna87

Member
Wrz 6, 2011
663
0
0
A i muszę jeszcze dodać, że ciasto i jest rewelacyjne i poszło prawie całe jeszcze ciepłe. Chociaż wszyscy zgodnie stwierdzilismy, że lepsze byłoby np. z jagodami,bo strasznie wkurzają ziarenka od malin...ale i tak jest rewelacja!!!!
Na następną niedzielę z jagodami i z wiekszej porcji:)
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
podnosze bo az grzech,ze tak daleko spadlo - w piekarniku siedzi. Tym razem zrobilam z tanszym serkiem..hmm ciekawe czy wyjdzie ..
 

kremlinek

Member
Gru 21, 2011
54
0
0
Czeka mnie wyprawa do polskiego sklepu po serek. Potem otworzę ostatni słoik wiśni w likierze i będę piec :D. Czuję, że to będzie najlepsze ciasto pod słońcem
icon_smile.gif
 

Lanesa

Member
Sty 30, 2008
41
0
0
Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc.

Zamyśliłam się i zamiast roztopić samą czekoladę, roztopiłam ją z masłem. Zastanawiam się, czy poczekać aż to masło i czekolada stężeją, a potem utrzeć z cukrem, a może jeszcze inaczej to uratować? Szkoda mi marnować podwójnej porcji składników....
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Zawsze topię czekoladę z masłem i zaraz potem mieszam ją z cukrem.
Wcale nie studzę, tylko dodaję resztę składników.
Wychodzi "bez pudła", a do tego łatwo się rozsmarowuje na masie serowej.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lanesa

Member
Sty 30, 2008
41
0
0
Zrobiłam jak mówiłyście, z tym, że ucierałam masło, czekoladę i cukier, aż masa schłodniała i...zgęstniała sama z siebie. Dodałam jajka i zrobiła się piękna ucierana masa.
1 h to było zdecydowanie, zdecydowanie za długo na to ciasto, jest suuche. Uratuję polewając sosem czekoladowym z góry, powinno przez noc wsiąknąć i nadać wilgoci... Jak myślicie? Naprawdę nie wiem, skąd tyle u mnie przebojów z dość prostym przepisem =)
 

Lanesa

Member
Sty 30, 2008
41
0
0
Nie mogę edytować postu, dodam jednak, że rzadka polewa czekoladowa składająca się z kremówki i czekolady i pobyt w lodówce na noc świetnie zwracają nieco wysuszonemu ciastu wilgoć =)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: