Sernikobrownies z malinami, po prostu odjazd :-)

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,353
1,435
113
CYTATHazo, jak chcesz, to zmienię w przepisie, zeby masę wyłożyć a nie wylać
Lisko, mnie nie chodzi o to, żeby zmieniać w przepisie. Myślałam, że ja coś robię nie tak. Ale skoro mnie wyszło dwa razy ciasto nie dające się wylać, a i innym też wychodzi dużo gęściejsze niż serowe - to widać tak ma być.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
mnie Delfiko też bardzo pasuje,ma 24% tłuszczu czyli tyle co Philadelphia tylko konsystencja jest bardziej zbita niż w Philadelphii,masa wychodzi faktycznie rzadsza niż ta czekoladowa ale mnie to w niczym nie przeszkadza,smak wszystko potem wynagradza
icon_smile.gif
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
Właśnie chciałam sie dopisać do nowojorskiego z zapytaniem o serki. Kurcze ja konserwa jestem, mi te serki nie pasują. Nie moge jakoś podrasowac tradycyjnego twarogu żeby miał właściwości takiego mielonego?
icon_redface.gif
Niby smaku one nie ujmują tylko im brakuje takiej twarogowej-twarogowatości.
icon_redface.gif
Wydziwiam?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Syl,daj do niego tłusty,dobrze odciśnięty ale nie suchy i porządnie zmielony twaróg i powinno być ok
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,675
113
jean @ 9 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=375289Przymierzam się do tego ciasta i mam pytanie czy zamiast malin (świeżych, mrożonych) można dać wiśnie w syropie. A może lepsze niż wiśnie będą mrożone maliny?!
Jean - moim zdaniem mrożone maliny. Robiłam je już z takimi bez żadnych problemów. Z wiśniami z syropu byłoby wg mnie za słodkie i bez wyrazu.
icon_smile.gif
 

mirynka

Member
Paź 5, 2006
52
0
0
ja takze uzylam mrozone maliny i wody za duzo to one nie puscily, mysle ze truskawki mrozone puscilyby znacznie wiecej, jako ze malin zostalo mi jeszcze na raz to za dwa tygodnie nastepna proba
icon_smile.gif
mam nadzieje ze tym razem nic nie pokrece.
 

Juta24

Member
Wrz 27, 2006
105
0
0
Witajcie!!!Zajrzałam do WAS i aż mi ślinka cieknie na widok tych zdjęć które są kapitalne. :D Mam małe pytanko czy któraś z WAS robiła te ciasto z truskawkami jak tak to jak wyszło.Aha ja mam truskawki mrożone czy je mam odmrozić całkowicie.Napewno niedługoi zrobię to ciasto.Pozdrowionka pa pa
mniam.gif
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
Juta24 @ 9 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=375693Witajcie!!!Zajrzałam do WAS i aż mi ślinka cieknie na widok tych zdjęć które są kapitalne. :D Mam małe pytanko czy któraś z WAS robiła te ciasto z truskawkami jak tak to jak wyszło.Aha ja mam truskawki mrożone czy je mam odmrozić całkowicie.Napewno niedługoi zrobię to ciasto.Pozdrowionka pa pa
mniam.gif
z truskawkami nie robiłam, ale dzisiaj upiekłam z wiśniami. Były to mrożone wiśnie bez pestek, których nie rozmrażałam przed położeniem na masie. Wyszło pyszne, myślę, że lepsze niż z malinami.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,675
113
Jean, Liska robiła z mrożonymi wiśniami - z syropu będą za słodkie do tego ciasta!
icon_smile.gif
Spróbuj z mrożonymi malinami - piekłam już z nimi dwa razy i nic złego się nie działo!
icon_smile.gif
 

Pimpek

Member
Lis 30, 2005
1,641
0
0
Wiecie co... w tym przepisie jest wszytsko co uwielbiam i nie wiem doprawdy dlaczego jeszcze nie robiłam tego ciasta
gruebel_2.gif

Na razie mam składniki na co innego i musze zrobić, ale ten przepis będzie kolejny.
No serio nie wiem czemu jeszcze nie robiłam... ba! nawet wątku nie zauważyłam!!
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
ok - lece po skladniki , za godzine polece po skladniki...

jak sie dziecko obudzi i pieke dzis, a ze jestem na diecie to tylko je upieke...tylko... buuuuuuuu
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
upeieklam - sliczny wyszedl

ale nastepnym razem dam mniej cukru i troszke wiecej sera i o polowie wiecej malin i jeszcze wyprobuje z wisniami i...

matko dziekuje za ten przepis!! przepuszne!!!!!!!!!
 

dea

Member
Lis 20, 2005
346
0
0
bosko wygląda, napewno zrobię !!!