Sernikobrownies z malinami, po prostu odjazd :-)

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
Mój siedzi w piekarniku. Malin było mało, dodałam kilka jezyn i mrozonych wisni. Widzę, że troszke podrósł. Dołacze fortke.
 

mirynka

Member
Paź 5, 2006
52
0
0
janie @ 15 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=378628Mój siedzi w piekarniku. Malin było mało, dodałam kilka jezyn i mrozonych wisni. Widzę, że troszke podrósł. Dołacze fortke.
dolacz fotke koniecznie.
icon_smile.gif
 

janie

Well-known member
Paź 23, 2004
3,389
841
113
mniam.gif
Pokrojony, nadgryziony, mniam. Szkoda tylko, że malin nie było więcej.

Sernikobraun.JPG A_piece_senik.JPG
 

Załączniki

  • Sernikobraun.JPG
    Sernikobraun.JPG
    92.8 KB · Wyświetleń: 4
  • A_piece_senik.JPG
    A_piece_senik.JPG
    86.7 KB · Wyświetleń: 4

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Ja też zrobiłam,co mi tam.Skoro tak chwalicie.
Wyszło super,choć może troszkę za długo piekłam bo nie było bardzo mokre tylko takie lekko wilgotne.
Następnym razem spróbuje z mleczną czekoladą,bo ciut za bardzo czułam smak gorzkiej czekolady za którą nie przepadam.
A i zmniejszyłam ilośc cukru,dałam po 150g do ciasta i sera.
 

linette

Member
Lip 11, 2006
581
0
16
Wieczorem straszna ochota na pieczenie mnie naszła
icon_redface.gif
i popełniłam to ciacho.
Ciemną część robiłam sposobem Dziuni, dodałam też 2 x więcej malin. Jak cudownie pachniało w domu podczas pieczenia
icon_smile.gif
. M. wraz z moim ojcem, który akurat wpadł do nas w momencie wyjmowania ciasta z piekarnika, zjedli od razu po sporym kawałku
icon_smile.gif
Bardzo im smakowało.
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
mogą być mrożone, była już o tym mowa w wątku
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
A wczoraj ten przepis podawali w gastrofazie w antyradiu.
Nie podobało mi się tylko, że powiedzieli, ze mają przepis od Nigelli a nie przyznali, że z polskiego forum (bo procedura była podana liskowa, godzina pieczenia, studzenie w piekarniku)
 

europa112

Member
Paź 28, 2004
1,551
0
0
Jeśli mogę swoje trzy grosze wtrącić to te 400 gram cukru jest odpowiednia ilość.Jednak następnym razem dodam 800 gram sera.
 

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,354
1,436
113
Również uważam, że 400 g cukru to ilość akurat, wcale nie za dużo. A malin daję cały pojemnik około 250 g.
 

stefa

Member
Kwi 12, 2006
31
0
0
Zrobilam. Masa serowa byla bardzo plynna, wiec zewnetrzna warstwa mi sie w niej utopila (uzylam serka Delfiko). Pieklam godzine. Po wyjeciu okazalo sie, ze srodek jest plynny
icon_rolleyes.gif
Wlozylam ponownie do piekarnika, by dopiec. Sprobowalam i... nie smakuje mi niestety. Zdecydowanie za slodkie, choc i tak cukru dalam duzo mniej
cry_1.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
CYTATTo przeciesz moj blog
no faktycznie to Ty
icon_mrgreen.gif
fajnie że z nami jesteś
icon_smile.gif


CYTATA wczoraj ten przepis podawali w gastrofazie w antyradiu.
Nie podobało mi się tylko, że powiedzieli, ze mają przepis od Nigelli a nie przyznali, że z polskiego forum (bo procedura była podana liskowa, godzina pieczenia, studzenie w piekarniku)
no to brzydko bardzo,pewnie czytają Cina albo GP i sobie myślą że nikt nie zauważy że ukradli przepis
no_shakinghead.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,390
3,675
113
Malgosimi @ 22 Oct 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=381922A wczoraj ten przepis podawali w gastrofazie w antyradiu.
powiedzieli, ze mają przepis od Nigelli )
Wydaje mi się, że powinni również wspomnieć o tym, że choć przepis faktycznie znajduje się na stronie Nigelli, to jednak nie jest jej autorstwa, lecz Grey Bird z Melbourne :
http://www.nigella.com/recipes/recipe.asp?article=1378


Dziś znów piekłam to wspaniałe ciasto, lecz dla odmiany nie z malinami, ale z mrożonymi wiśniami.
Pychota!
mniam.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
a ciagnac dalej...Pani Bird znalazla przepis w Magazynie "Delicious"....
wyszperala go dla nas jednak LISKA i to wlasnie do niej naleza wszystkie kredyty...
Lisku...dziekujemy za Sernikobrownies!
 

jean

Member
Kwi 12, 2006
7,139
0
36
Dziewczyny! Ciasto zrobiłam chyba 2 tyg. temu - wyszło super!
Ale tak, jak piszecie można dodać więcej sera, którego w serniku nigdy za wiele.
I w związku z tym mam pytanie: czy zwiększając ilość sera do 800 gram zwiekszyc ilość cukru i jajek. Cukier nie jest az tak istotny, to zawsze kwestia gustu czy dosłodzic czy nie, ale jajka mogą mieć wpływ na konsystencję i smak masy serowej. Ja chyba dodam 2 jajka, żeby zachować proporcję do 400 gram- 2
to do 800 - 4.
Co o tym sądzicie?!
Sorki za to moje analityczne podejscie do wypieków, ale nie lubię
baa.gif
jak mimo starań wyjdzie mi jakiś gniot. ( a ten pojedzie do teściów, więc same rozumiecie
icon_wink.gif
)
 

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0