Śliwki w czekoladzie

Siedmiokropka

Member
Sty 9, 2008
5,224
0
0
Podnoszę, bo u mnie sezon na węgierki, więc i czekodżem czas robić
icon_smile.gif


A w temacie-nigdy nie przewracam słoików. Nakładam gorący dżem do słoików, zakręcam i odstawiam na zimną terakotę w kuchni. Nic się nie psuje i IMHO pokrywka+słoik nie sa takie umazane w środku, jak przy odwracaniu.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja tez nie.
Tak czy tak sie zassa.
Odwrocenie dziala przy kompotach, bo przy nieszczelnym zamnieciu wycieknie i bedzie doskonale widoczny, ale ten dzem za skarby nie wycieknie.
Psujacy sie dzem to albo niedobry produkt czy naczynie, albo nieszczelne zamkniecie.
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
No dobra, kupiłam Węgierkę Zwykłą. Drzewko dorodne. W zasadzie to może powinnam pochwalić się na forum sadowniczo - owocowym, ale od czegoś trzeba zacząć. Za parę lat będę rozdawać.
PS. I dokupiłam 3 kg śliwek i kakao:)
 

Jolan

Member
Lis 23, 2009
3,391
0
0
Ps.2 Przepis jest nieprzyzwoity
zwinker2.gif
Nie dość, że należało spróbować śliweczek, to i koniecznie czekolady i zgodnie z sugestiami trochę rumu (też skosztowany). Chyba muszę owoców dokupić. Sadzenie drzewka było szybsze, ale konfiturka o niebo lepsza. Po prostu dziękuję.
 

brumek

Member
Sie 4, 2007
67
0
0
Zrobiłam i ja. I powiem jedno - TO JEST OBŁĘDNIE, TOTALNIE, CUDOWNIE PYSZNE!!!
icon_smile.gif
Zjadłam cały słoik tego cuda, tak bez niczego, łyżeczką ;)
Aha, tylko dałam dużo mniej cukru niż w przepisie - na 2kg śliwek 40 dag.
 

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Ależ mi smaka narobiłyście tym cudeńkiem
icon_smile.gif
. Przepis już druknęłam, zaraz dzwonię do małża, żeby śliwki zanabył, z 5kg co najmniej - jak szaleć, to szaleć
icon_smile.gif
. Ślinotoku dostałam, a tu jeszcze 10 godzin pracy
icon_sad.gif
, ale jutro od rana szaleję ze śliwkami
freu.gif
.
Gdzie można kupić cukier z wanilią? Bo, że można samemu zrobić, to wiem, ale tydzień musi się przegryzać, a to straaaaaaaaaaasznie długo.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0

viki-nka

Member
Wrz 5, 2010
150
0
0
Dzięki Bea, dobrze, że zapytałam, bo zamierzałam wyrzucić ziarenka, a tylko pozostałe laski wykorzystać - tyle dobra bym zmarnowała.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
moje sliwki wlasnie sie smaza :D
 

brumek

Member
Sie 4, 2007
67
0
0
Dałam to cudo do spróbowania paru osobom i od razu zebrałam kilka zamówień ;) Powtórzę więc - ludzie, róbcie to, bo takich pyszności to ze świecą szukać!!! Przepyszne!
icon_smile.gif

Aha, oprócz kakao (dałam ciut mniej niż w przepisie - niecałe 40 g na 2,5 kg) i czekolady (tez ciuteńkę mniej, bo 2/3 tabliczki) dodałam do śliwek garść czekoladowych krówek ;) Polecam
icon_smile.gif

No i cukru tez dałam mniej - ok. pół kg.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Arabeska

Member
Lut 27, 2006
1,859
0
0
polonistka @ 30 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=896386...ciut za gęste wyszło, smażyłam śliwki długo, jak na konfitury, i oczwiście zgęstniały po dodaniu kakao i czekolady. N
Oj i moje dokładnie mają ten sam styl - właściwie tak lubie powidła śliwkowe zę zastanawiałam sie czy na nich nie poprzestac, ale przepis Joanny kusił
lecker.gif


elianka @ 30 Sep 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=896422zrobiłam... z kilograma śliwek bo tyle miałam wyszedł mi jeden słoiczek.
Dokładnie - tylko 1 słoiczek, ale bede powtarzac
icon_mrgreen.gif


A, jeszcze co do dyskusji mielić lub nie w maszynce do miesa - osobiście uwazam to za bardzo dobry sposób, po... maszynke własciwie wystarczy tylko przeplukac pod bieżaca wodą i jest czysta
wink.gif


No i fotka:)
CSC_0658b.jpg
 

Załączniki

  • CSC_0658b.jpg
    CSC_0658b.jpg
    321.1 KB · Wyświetleń: 1

Kręciołek

Member
Mar 3, 2010
625
0
0
Zrobiłam i ja
icon_smile.gif

Na początku rozczarowanie - jak było ciepłe to jakoś za bardzo czuć było proszkiem kakaowym.
Mąż nawet odmówił wylizania garnka, co jak na niego to ewenement.
Ale jak wystygło... niebo w gębie
icon_smile.gif
i żałował, bo garnek już był umyty
icon_smile.gif
 

vana

Member
Lis 7, 2008
5,394
0
0
dostałam śliwki, więc nie mam wyjścia, coś muszę z nimi zrobić.
a nie ma nic lepszego od tego przepisu!
lecker.gif

jutro kupię czekoladę i zabieram się za przetwarzanie.