Śliwki w czekoladzie

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
Na pewno potraktowałaś śliwki przed smażeniem maszynką do mięsa? Moje powidła po takiej obróbce są niemal jednorodne w konsystencji. Żyrafę zdecydowanie odradzam - miksowanie bardzo napowietrza masę owocową, powodując okropne pryskanie podczas smażenia. Raz poszłam na skróty i potem musiałam jeszcze raz malować świeżo odnawiany sufit ......
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Joanno...musze Cie przeprosic! Wlasnie sie zorientowalam (gapa) , ze nigdy slowa na temat Twoich "sliwek w czekoladzie" nie napisalam....
Otoz, sa najpyszniejsze na swiecie i z innych sliwek niz wegierki tez wychodza super-pyszne!
Nie ostal mi sie ani jeden sloiczek...wszystko pozarte...resztki zostaly rozsmarowane na drozdzowych gofrach!!!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
oczywiscie, ze nie potraktowalam.
Bo nie mam
fiesgrins.gif

Zyrafa ma specjalne male pojemniki.
Calego malaksera przy takiej ilosci nie chcialo mi sie brudzic.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
wyszlo mi za geste!
mam dodac wody?
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Ojoj...- widze, ze nie wpisalam tutaj komentarza- a nalezy sie!!
Pierwszy raz robilam "nutelle" w zeszlym roku i robilam ja z 1,5 kg sliwek (wtedy juz byla ich koncowka i nie mialam szans jej dorobic ).
Tak nam to zasmakowalo, ze obiecalam sobie, ze w nastepnym zrobie z podwojnej porcji.
Rok minal, a ja nie dotrzymalam obietnicy
icon_wink.gif
, - bo w tym roku, zamiast z podwojnej, -to zrobilam z poczwornej porcji
icon_lol.gif
( slowo daje!!! )
Dokladnie z 6 kg sliwek- wlasnie skonczylam robic ostatnia porcje
icon_biggrin.gif

Mam 16 sloikow samej nutelli
icon_lol.gif
plus jeden malutki i troche wylizalismy patelnie
icon_wink.gif
- jest przepyszna.
To sa jedyne przetwory, - o ile moge je tak nazwac, - ktore robie.
Bardzo, ale to bardzo dziekuje za ten wspanialy przepis
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif

Joanno-
bussi.gif
cvety.gif
anbetung.gif


Aha- zdjecie mam z tamtego roku, jak zrobie nowe, to obiecuje, ze zamieszcze
icon_wink.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ja je robie na biezaco, bo roznice w cenie sliwek nie sa zbyt duze w ciagu roku. Ze sliwek czerwonych - wegierki to rarytas.
Myslalam o brzoskwiniach, ale cos nie mam szczescia, zeby kupic w dobrej cenie. Wlasciwie kupilam 2 razy ale pozarlismy swieze bez przerabiania.
Moze sprobuje zmielic sliwki przez maszynke, ale nie jestem przekonana. Po uzyciu zyrafy mialam wrazenie, jakby byly z kasza manna. Juz wole spore kawalki skorek po pokrojeniu w plastry.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
kermidt @ 25 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=569204Ja je robie na biezaco, bo roznice w cenie sliwek nie sa zbyt duze w ciagu roku.
Mialam to szczescie, ze moglismy sobie nazrywac, ile chcielismy sliwek z drzew starszych znajomych
icon_biggrin.gif

"zaplacilam" za nie "Sliwkowa nutella"
icon_wink.gif
- Bardzo Im smakowalo
icon_biggrin.gif


CYTATMoze sprobuje zmielic sliwki przez maszynke, ale nie jestem przekonana. Po uzyciu zyrafy mialam wrazenie, jakby byly z kasza manna. Juz wole spore kawalki skorek po pokrojeniu w plastry.
Kermidt- ja robilam roznie. W zeszlym roku, najpierw pokroilam sliwki na male kawalki, podsmazylam i w trakcie potraktowalam to zyrafa.
Skorek nie bylo czuc.
W tym roku, robilam jedna porcje tak, jak w tamtym, - druga porcje, najpierw potraktowalam zyrafa surowe sliwki i tez sie "balam", ze skorki beda przeszkadzac podczas jedzenia, ale przesmazylam je troche i jeszcze raz zyrafa poszla w ruch.
Mowie Ci- zadnej kaszy nie mam
icon_biggrin.gif

Wyszlo super
icon_biggrin.gif

"pozyrafuj" je lekko przegotowane, a na pewno skorek nie bedziesz czula
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ale takie skorki jak w prawdziwych powidlach czy konfiturach mi nie przeszkadzaja, a te z kasza to bardzo odlegla przeszlosc. Pewnie ze 4 sloiki "poszly" od tego czasu.
Na razie tylko mroze wegierki. Mam 3 "sliwki" w zapasie.
Mam nadzieje zlapac brzoskwinie to zeznam jak to z nimi.
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Własnie smażę pierwszy raz w życiu powidła-czy zbierać pianę?Po czym poznam że należy zakończyć smażenie?
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Piane masz? -hmm... Ja nie mialam ani razu...
Co do -kiedy poznasz, ze masz zakonczyc smazenie..- poprostu, jak bedzie nie za geste i nie za rzadkie.
Na koniec musisz dodac kakao i czekolade, wiec lepiej je zostawic troche rzadsze, bo te skladniki jeszcze calosc zageszcza.
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Jest piana na brzegach garnka.Zbierałam ją.Nie jest jej duzo/kilka łyżek/.Nie ma u mnie tradycyjnych węgierek tylko takie zmutowane-większe, ale w smaku podobne.Kupiłam więc to co było.Smażę już 2 godz.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,383
3,670
113
Bietko, ja nigdy nie patrzę na zegarek przy smażeniu powideł. Dojrzałe i słodkie śliwki szybciej się wysmażają niż zielone, mniej dojrzałe. Najbardziej lubię smażyć przez kilka dni po troszeczku, wtedy " na zimno" łatwiej jest ocenić, czy masa ma już odpowiednią gęstość.
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Smazyc tylko tyle,zeby owoce sie rozpadly i w razie potrzeby zagescic czekolada.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
bietka @ 27 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=569798Nie ma u mnie tradycyjnych węgierek tylko takie zmutowane-większe, ale w smaku podobne.
Są bardzo podobne - ale chyba ciut słodsze, choć nie zawsze - i mniej ścisłe, mają więcej soku stąd możliwość wystąpienia piany - pewnie będzie trzeba dłużej posmażyć żeby odparować, ale w wyrobie końcowym różnicy napewno nie będzie.
daumen.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Wzielam sie i zrobilam zdjecie
icon_biggrin.gif


PICT0001_1.JPG

No a tutaj moja "kolekcja"
icon_wink.gif

Trzy sloiczki rozdane, ( w tym jeden, dalam dzisiaj Szefowej, bo wspomogla mnie pustymi sloiczkami
icon_wink.gif
-
- ciekawe, czy Jej bedzie smakowac
gruebel_2.gif
) no, a jeden - ten najmniejszy juz zjedzony
icon_lol.gif


nutella_sliwkowa.JPG

Za rok...- znowu zrobie
icon_lol.gif
A jakze
icon_lol.gif
icon_lol.gif
icon_lol.gif
 

Załączniki

  • PICT0001_1.JPG
    PICT0001_1.JPG
    74.5 KB · Wyświetleń: 1
  • nutella_sliwkowa.JPG
    nutella_sliwkowa.JPG
    57.8 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Moje ostygły zupełnie i są bardzo scisłe.Smażyłam razem z kakao 2.5 godz.Boję się tylko ze bez pasteryzacji nie przestoją.Słoiki wygotowałam,po nałożeniu odwracałam je do góry dnem,ale czy to wystarczy?