Śliwki w czekoladzie

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ja nie robie duzych zapasow, bo jak napisalam sliwki prawie caly rok. Teraz po 88centow za funt, w najgorszym wypadku po 1,29 - niewielka roznica wiec ile wyjdzie tyle jest.

Wczoraj otwieralam sloiczek sprzed m-ca (suchy, wyparzony, dzem goracy) - wszystko ok.
Robie je od okolo roku i zawsze byly ok.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
kermidt @ 27 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=569964Caritko, a po czym ten z lisciem?
Kupuje tej firmy kapuste czerwona.
Kermidt- tylko trzy z tych sloikow sa moje ( ten w granatowa kratke, ten ze sliwka i z taka sama zakretka po prawej stronie) -
reszte dostalam od Szefowej. Nie wiem co Ona miala w tym sloiku z listkiem,
ale faktycznie, kiedys kupilam czerwona kapuste w sloiku z taka sama zakretka
icon_biggrin.gif



Bietko- ja sloik otworzylam ostatnio po pol roku - jak nie dluzej i takze bylo wszystko ok.
Jesli jest dobrze wyparzony, nutella goraca, dobrze zakrecisz sloiki i postawisz do gory nogami- nic zlego sie nie powinno stac
icon_wink.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Moim zdaniem, tak dosc.
Zrob lepiej troche (nie za duzo) rzadsze, bo jak wystygnie, to jeszcze troche "zesztywnieje" (?) zagesci (?) (kurcze slowa mi brakuje
icon_mrgreen.gif
)
Ja smazylam do momentu, az z drewnianej lyzki kapalo taka "lekko ociezala" kropla
icon_mrgreen.gif

Jakos sie nie umiem wyslowic, ale mam nadzieje, ze bedziesz wiedziec o co mi chodzi- a jak nie, to na pewno sama "wyczujesz" te powidla
icon_wink.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Zrobiłam te czekoladowe powidła w ubiegłym roku. Niestety, smakowały nam mniej niż same powidła. Szkoda, bo to zawsze jakaś odmiana.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
ja tez pozwole sobie napisac o moich poczynaniach w zeszłym roku....
do sliwek dodałam laski wanilii (przekrojone wzdłuz), zrobiłam powidła... potem dodałam czekoladę (kupuje taką na wage, połamana - jest tańsza), dodałam rodzynki i w ostatniej chwili dolałam rumu....
to była BAJKA !!!!! słoiki znikały zbyt szybko.... w tym roku musze zrobic kilka porcji...
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
O widzisz
icon_lol.gif
O alkoholu nie pomyslalam....- dodam nastepnym razem
icon_wink.gif
( za rok
icon_wink.gif
) - jak nie zapomne
icon_wink.gif

- ale bez rodzynek, bo ja raczej nie tego...
icon_wink.gif

Witaj Sioniu na forum
wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
joannas @ 1 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=573870Wyszła pyszna. Jedna szklanka cukru jak dla mnie w zupełności wystarczy. Nie gotowałam zbyt długo, zmiksowałam pod koniec smażenia. Zapomniałam o wanilii.
cry_1.gif
Ale i tak pycha
Jeśli śliwki są bardzo dojrzałe i bardzo słodkie, można zmniejszyć ilość cukru. Ja bym jednak dla pewności pasteryzowała słoiki....
icon_smile.gif
W tym roku kupiłam tak kwaśne śliwki, że zastanawiam się nawet nad dodaniem większej ilości cukru, choć generalnie wolę mniej słodkie słodkości.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

londynka

Member
Sie 18, 2007
16
0
0
ja na 100g czekolady i na 100g kakao dodałam 2 porcje sliwek tzn 5 kg poniewaz kakao za bardzo było czuć, ale b. Marysia na 2,5 kg sliwek dodała 200g czkeolady i tylko 50g kakao, mmmm wyszła rewelacja!
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Modyfikacje przepisu pod własny smak i gust są jak najbardziej wskazane!
icon_smile.gif
Ja też ostatnio dałam tylko około 50 g kakao i 100 g czekolady na porcję i zastanawiam się nad wersją w pełni czekoladową.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Joanna @ 2 Sep 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=574349Jeśli śliwki są bardzo dojrzałe i bardzo słodkie, można zmniejszyć ilość cukru. Ja bym jednak dla pewności pasteryzowała słoiki....
icon_smile.gif
W tym roku kupiłam tak kwaśne śliwki, że zastanawiam się nawet nad dodaniem większej ilości cukru, choć generalnie wolę mniej słodkie słodkości.
Joanno, ja swoje pasteryzowałam.
icon_mrgreen.gif
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Przepyszne! Dziekuję za wspaniały przepis
cvety.gif



Aha, nie mieliłam swoich śliwek ale pokroiłam je
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • _liwki.JPG
    _liwki.JPG
    133.2 KB · Wyświetleń: 0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
U mnie tez nigdy nie ma potrzeby mielenia, miksowania czy blendowania. Zrobilam juz kilka sloikow i mam w planach jeszcze kilka...
icon_biggrin.gif

Sa takie pyszne!
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
ten tytul przypomnial mi, ze dawno nie robilam sliwek w czekoladzie w formie cukierkow w papilotkach.
Trza to nadrobic.