Slodki makijaz czyli poskromienie tortow

brunia

Member
Cze 14, 2006
30
0
0
piekłam go na urodziny mojego dziecięcia .Wszystkim się bardzo podobał ,ale jak zamieściłam zdjęcie na pewnym forum, to ktoś napisał, że" jest smutny " , tzn. tort , nie ten ktoś :lol: czy tak jest rzeczywiście, bo już sama nie wiem ???
 

brunia

Member
Cze 14, 2006
30
0
0
JotHa dzięki, dzięki za poprawkę ,choć tak naprawdę fotki wydają się być jednakowe :eek: i dzięki za przywitanie, ja też Was witam
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Bruniu, miniaturki sa identyczne, bo 'moja' to po prostu Twoja miniaturka. Poprawilam tylko w Twoim poscie kod html-owy tak, aby z miniaturki zaciagal sie link do oryginalu ;)

A co do powitania, to zapraszam do MiszMasz - jest specjalny watek powitalny dla Nowych forumowiczow
icon_smile.gif
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
brunia
ok.gif

Jest piekny! Ja uwielbiam takie! Moze wydaje smutnym dla tych, co lubia jaskrawosci, ale przeciez taki dystyngnowany, elegancki jest tez super! Moze bym troche porysowalam bialym kreme po wstazce. A moze i nie
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,435
3,751
113
Jest potrzebna zwykla czekolada gorzka, wedlug originalnego przepisu jest potrzebny syrop glukozy, ale nie znalazlam nic podobnego u nas, więc korzystam ze sztucznego miodu 80 proc. czekolady i 20 proc. miodu (wazyc :!: ) Uzywając glukozy proporcie i technologia są takie same
Elu - ponieważ udało mi się dostać krystaliczną glukozę ( produkt Delecty), mam pytanie - ilu procentowy ma być ten glukozowy syrop do ozdób z czekolady?


Przy okazji pozwolę sobie wyrazić bezgraniczny podziw dla Twoich zdolności plastycznych, umiejętności i gustu. :anbetung:
Wszystkie Twoje torty powinno się oglądać się na klęczkach. :mrgreen:
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Joanna
Dzieki Ci serdeczne!
:bussi:

Niestety, ta glukoza w proszku to nie jest to, co trzeba. W aptekach, przynajmniej w Niemczech, jestsyrop glukozy. Bo tam jeszcze cos dodaja typu syropu invertnego i jeszcze cos. Jesli nie ma syropu glukozy, to mozna zamienic light corn syrup (jasny syrop kukurydziany). Wlasnie zamienialam to wszystko sztucznym miodem, bo w skladzie miodu byl syrop glukozy.
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Mam pytanko: czy ktos robil dekoracje na tort z zywych kwiatów (róż)? będę wdzięczna za wszystkie rady i opinie
gruebel_2.gif
 

otylla

Member
Lis 17, 2006
138
0
0
Hej! Jestem nowa na tym forum, w kuchni sobie radzę dobrze. Mam dla Was zdjęcie tortu jaki zrobiłam na chrzest. Dzisiaj robię tort dla szwagra i będę "owijała go czekoladą. Dzięki za rady Dziewczyny! Kasia.

Hej! Jestem nowa na tym forum, w kuchni sobie radzę dobrze. Mam dla Was zdjęcie tortu jaki zrobiłam na chrzest. Dzisiaj robię tort dla szwagra i będę "owijała go czekoladą. Dzięki za rady Dziewczyny! Kasia.

Hej! Jestem nowa na tym forum, w kuchni sobie radzę dobrze, często korzystam z Waszych porad i pomysłów. Mam dla Was zdjęcie tortu jaki zrobiłam na chrzest. Dzisiaj robię tort dla szwagra i będę "owijała" go czekoladą. Dzięki za rady Dziewczyny! Kasia.
 

otylla

Member
Lis 17, 2006
138
0
0
No tak po moim wcześniejszym poście widać, że jestem nowa! Wybaczcie:) Spróbuję jeszcze raz wkleić zdjęcie.

No tak po moim wcześniejszym poście widać, że jestem nowa! Wybaczcie:) Spróbuję jeszcze raz wkleić zdjęcie.

No tak po moim wcześniejszym poście widać, że jestem nowa! Wybaczcie:) Spróbuję jeszcze raz wkleić zdjęcie.

No tak po moim wcześniejszym poście widać, że jestem nowa! Wybaczcie:) Spróbuję jeszcze raz wkleić zdjęcie.

No tak po moim wcześniejszym poście widać, że jestem nowa! Wybaczcie:) Spróbuję jeszcze raz wkleić zdjęcie.
 

Załączniki

  • Tort.JPG
    Tort.JPG
    2.3 MB · Wyświetleń: 0

otylla

Member
Lis 17, 2006
138
0
0
I znowu namieszałam, mam nadzieję,że to się więcej nie powtórzy! Nie mam niestety lepszego zdjęcia, ponieważ nie wpadłam na to żeby zrobić porządne i zachować dla potomnych, hi, hi.
W sobotę owijałam tort czekoladą i też fajnie to wyglądało, ale dałam za mało czekolady, albo tort nie był zbyt równy po bokach i takie dziurki się porobiły. Moja rodzina to słodkojady, więc CAŁY tort zjedli i na żadne niedoskonałości uwagi nie zwrócili!
 

otylla

Member
Lis 17, 2006
138
0
0
Zdobyłam zdjęcie mojego tortu owiniętego czekoladą. Jakiś przytomny gość je zrobił
icon_biggrin.gif
Szkoda,że nie w przekroju, hi, hi.
 

Załączniki

  • Zdj_cie008.jpg
    Zdj_cie008.jpg
    33.4 KB · Wyświetleń: 0

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,809
518
113
Tort z muminkami
2098c362f053.jpg


5148373efc76.jpg


d1e9aa824259.jpg


533f456fa830.jpg


Muminki i kwiatki zrobione z masy cukrowej, domek - z ciasta ptysiowego
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: