Sos słodko-kwaśny

lena7900

Member
Maj 5, 2010
1,297
0
0
mój dzisiejszy z kilkoma modyfikacjami
(dodałam marchew ,cukinię i bakłażana ,warzywa zmiksowałam i dodałam dopiero ananasa i kukurydzę bez zagęszczania mąką)
 

Załączniki

  • DSC_7581.JPG
    DSC_7581.JPG
    49.1 KB · Wyświetleń: 0

Shiral

Member
Maj 8, 2007
175
0
0
Przed chwilką skończyłam robić. Pycha:) Dałam 1,5 szkl. cukru te marcheweczki dodatkowo, bez curry i musztardy i oczywiście mniej chilii na korzyść sambalu + troszkę sosu ostrygowego. Mniam. Następnym razem dam tylko mniej octu tak z 1/2-3/4 szkl. I grzybków shitake dorzucę
icon_smile.gif
 

catparker

Active member
Cze 14, 2007
724
43
28
Właśnie zrobiłam, tylko jeszcze muszę zapasteryzować, jeju jakie to pyszne.
Żeby przetestować to odlałam sobie odrobinę dodałam kurczaka i zjadłam z ryżem- rewelacja, a jak się przegryzie w słoiku to pewnie będzie jeszcze lepsze.
Dziękuję za przepis
icon_smile.gif
Na pewno będzie do powtórki
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Wyciągam, bo zabieram się do robienia i muszę sprawdzić składniki.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

wika

Member
Cze 22, 2006
3,636
0
36
Właśnie się pasteryzują słoiczki - w tym roku z dwóch porcji poszło
lecker.gif
czyli przetrwam do wiosny
icon_mrgreen.gif
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Zrobiłam z podwójnej porcji, wyszło mnóstwo sosu. Nie zagęszczałam go mąką, bo wyszedł naprawdę bardzo gęsty.
Do jednej porcji dałam tylko 3/4 szklanki ostu i 1 1/4 szklanki cukru.
Marchew, cebule i paprykę gotowałam w przetartych pomidorach 25 minut i to jest dla mnie optymalny czas.
Sos jest świetny, dziękuję za przepis.
 

jagoda85

Member
Lis 27, 2011
7
0
0
Naczytałam sie tylu pozytywnych komentarzy że sama postanowiłam spróbować !!Na próbę zrobiłam z połowy porcji i muszę przyznać że sos wyszedł pyszny
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
Dodałam tylko 1 szkl cukru i 1/4 szkl octu plus ze 4 marchewki.Dziękuje za świetny przepis, napewno nie raz będe z niego korzystać
wink.gif
 

pscolki

Member
Mar 12, 2009
167
0
0
Zrobiłam pierwszą porcję w tym roku - bez curry, musztardy, mąki i kukurydzy, za to z grzybami mun, marchewką i bambusami i duża ilośćią imbiru - oczywiście sporą porcję wyjadłam przy wkładaniu do sloików
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Kurczę, szkoda, że nie zajrzałam wcześniej, bo zapomniałam o imbirze.
Ale będę jutro robić drugą porcję, to dodam.
U mnie też bez jednej szklanki cukru, musztardy i curry, za to z łyżeczką kuminu i przyprawy "pięć smaków".
Z warzyw dałam świeżą kukurydzę z dwóch kolb, cztery marchewki, pędy bambusa, kiełki fasoli mung i cztery papryki.
Wyszło mi dwanaście półlitrowych słoików.
EDIT:
Z drugiej porcji, aż trzynaście. Dodałam jeszcze łyżeczkę przyprawy do potraw chińskich i ze dwie łyżeczki utartego imbiru.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
W tym roku robię z podwójnej porcji i daję:
6 kg pomidorów
2 kg cebuli
1 kg marchewki
3 papryki czerwone
2 papryki żółte
2 puszki ananasów
2 małe główki czosnku
1 łyżka chili
5 łyżek papryki słodkiej mielonej
1 łyżka pieprzu mielonego
4 niepełne szkl cukru
2 niepełne szkl octu
4 łyżki soli
4 pełne łyżki mąki ziemniaczanej
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Sos słodko-kwaśny zrobiony. Poszło gładko, za to z pasteryzowaniem nie było już tak miło, bo mi się dwa słoje nie chciały zamknąć.
A co do smaku: dałam mniej cukru i darowałam sobie chili, bo już łyżka pieprzu to dla mnie za dużo. Następnym razem z pewnością dam mniej pieprzu, bo nie lubię ostrych potraw. Octu najchętniej dałabym też dużo mniej, bo dla mnie 3/4 szklanki to zdecydowanie zbyt wiele, tylko nie wiem czy można dać go mniej. Można?
Zapasteryzowałam 4 litrowe słoiki, a resztę zostawiłam do obiadu. Bardzo dobre, tylko piekielnie ostre.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Chyba będe robic jeszcze jedną porcję, bo wyszły mi tylko 3 słoiki litrowe....
Dodałam:
pół szklanki octu - dla mnie wystarczająco.
1 szklankę cukru - j.w.
Bez kukurydzy, za to z marchewką.

Pyszny!

 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Ooo to mnie wyszło 8 słoików 0,7 litra, czyli niecałe 6 litrów sosu z jednej porcji, czyli mam 16 słoików i to tak na styk będzie. Kukurydzy tez nie daję, za to obowiązkowo pędy bambusa, marchewka i mnóstwo papryki, a z przypraw tylko papryka słodka, chilli, sól i pieprz, żadnego curry
icon_wink.gif
 

catparker

Active member
Cze 14, 2007
724
43
28
Ja w tym roku popełniłam 27 słoików o pojemności od 0,5 do 0,75 litra, wyszło mi coś ok 17l sosu. Też obowiązkowo daję dużo bambusa, marchewki i drugie tyle ananasa. Sos jest tak pyszny, że znika błyskawicznie
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
O, i to jest słuszna postawa
icon_lol.gif

A przepis 'sprzedaję' pani z rynku, od której pomidory kupuję, była bardzo zainteresowana co z nich zrobię i jak opowiedziałam, to też chce sos zrobić
icon_smile.gif