Stefania

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Czy dałoby rade na sucharach ja zrobić? Czy sie rozciapie, jak myślicie?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Skoro herbatniki się nie rozciapują to suchary tymbardziej nie powinny... pytanie tylko czy zmiękną wystarczająco?
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Muszę więc spróbować
icon_wink.gif
Zmięknąć na bank zmiękną
icon_lol.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Eee - suchary zmiekna (chyba,ze ja mysle o czyms innym:gruebel: ) - nawet bałabym sie rozmoczenia, bo one sa "delikatniejsze" od herbatników (moje zdanie)
Akulka daj znac jak zrobisz
anbetung.gif


P.S. zawsze mozna łyzeczka z blachy
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Ilona @ 20 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=543300Eee - suchary zmiekna (chyba,ze ja mysle o czyms innym:gruebel: ) - nawet bałabym sie rozmoczenia, bo one sa "delikatniejsze" od herbatników (moje zdanie)
No ja tez tak sądzę
gruebel_2.gif


CYTATAkulka daj znac jak zrobisz
anbetung.gif


P.S. zawsze mozna łyzeczka z blachy
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif
Jak zrobie, to dam znać
icon_mrgreen.gif
Miałam w weekend poeksperymentować, ale drożdżowe mi wypadło i powiem szczerze trochę cykora tez mam
rofl.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A mi sie znowu kaszki zachciało
gruebel_2.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Podnosze dla "blondynki"
icon_wink.gif

Bajeczko
bussi.gif
 

gaga87

Member
Sie 17, 2007
10
0
0
Ciasto prezentuje sie pysznie. Koniecznie musze kiedys wyprobowac
icon_smile.gif

Ale jedno male pytanie - pewnie banalne i smieszne, ale zawsze wole sie upewnic, niz cos sknocic: kaszka manna to grysik? Czy ja sobie cos ubzduralam?
 

gaga87

Member
Sie 17, 2007
10
0
0
Mniam, mniam i jeszcze raz mniam
icon_smile.gif

Juz wczoraj po wykonaniu i wystygnieciu musialam sprobowac, bo nie moglam sie powstrzymac. Natomiast dzis - po schlodzeniu w lodowce... niebo w gebie i takie proste!! Mojemu chlopakowi tez bardzo smakowalo i na pewno zrobie jeszcze nie raz.
Dziekuje autorce za przepis :*
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Autorką nie jestem bo przepis jest stary jak świat - nawet nie wiem skąd się wziął
icon_biggrin.gif

Cieszę się że smakowało
icon_biggrin.gif
daumen.gif
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
to zależy od wysokości blaszki ;) licząc matematycznie centymetry kwadratowe Twojej blaszki a blaszki cinki, to wychodzi, że powinnaś uzyć 8,75 razy mniej składników- tak mi sie wydaje
icon_razz.gif
w każdym razie myslę, że nie więcej, niż 1/4 porcji... ja w sobote będe piekła herbatniki, specjalnie na stefankę :D ale chyba zrobię ciastka okrągłe i ciasto będzie w szerokich szklankach
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
ivy77 @ 30 Aug 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=572228mam pytanie pilne- jakie proporcje składników użyć na małą, kwadratową blaszkę o wymiarach 10X10cm?
Troszkę malutka ta blaszka
icon_biggrin.gif

Pewnie już za późno - ale tak jak Koffee pisze - nie więcej chyba niż 1/4 porcji...
Z tym ciastkiem w sumie dużego problemu z doborem wielkości blachy nie ma - wyjdzie po prostu albo niższe, albo wyższe niż ja zrobiłam. Albo takie samo
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
No to zrobiłam. Na nieco eksperymentalnych proporcjach
icon_wink.gif
.
Pół kostki masła. Dwie duże łyżki kakao. Niecała szklanka cukru. I kaszki wydawało mi się za mało to ileś tam dosypałam w czasie gotowania
zahnlos.gif
.
No i zabrakło mi herbatników na pokrycie góry (miałam jedną "zwykłą" paczkę i jedną większą)... A dolne polałam herbatą coby je zwilżyć - zapewne kompletnie niepotrzebnie ale skoro to moje ciacho, więc robię co mi intuicja podpowiada
fiesgrins.gif
.
Teraz się studzi. Zastanawiam się czy na górę nie dać plastrów ananasa bo polewy czekoladowej raczej nie będzie - składników mi brakuje. Może mrożone truskawki. I chyba galaretkę o ile mam taką w domu
icon_lol.gif
.
Kombinuję.
Oblizałam łyżkę i wylizałam garnek - masa wyszła mi prima sort
fiesgrins.gif
.
Dam znać za parę godzin co z tego wyszło
icon_lol.gif
.
Dzięki za przepis, którego (chyba) nie udało mi się zepsuć za pierwszym razem (mało brakowało bo był plan masy eksperymentalnej - kaszka gotowana z budyniem - ale mama stwierdziła, że ryzyko zmarnowania składników za duże)
icon_lol.gif
.

edit:
no jasne zapomniałam o cukrze waniliowym a miałam w przepisie
dump.gif

galaretki nie ma,
ułożyłam na wierzchu kawałki ananasa i tak zostawię bo więcej nic nie mam.

edit:
po namyśle doszły mrożone truskawki (trochę wszystko rozmoknie ale ciul tam - moje ciacho, to robię co chcę).

edit:
późnym wieczorem doszła polewa czekoladowa i wiórki kokosowe.

nazajutrz - eklektyczne w smaku, masa wydawała się słodsza na ciepło obecnie mi nie smakuje ale mamie tak
icon_smile.gif
.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif

rofl.gif