Stefania

Imago

Member
Cze 26, 2006
6,551
1
0
Sie nie ciesz sie
icon_razz.gif

To miało głównie mnie smakować
zahnlos.gif

No ale nie ważne - grunt, że mamie smakuje
icon_smile.gif

Następnym razem dam mniej kakao - najlepiej by też było gdybym mogła czymś zastąpić cukier ze względu na tatę - ciasteczko niestety podniosło mu poziom cukru
icon_sad.gif
.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Sie ciesze, że w końcu się zdecydowałaś
icon_mrgreen.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Bardzo się cieszę że przepis przypomniał ci miłe chwile z babcią
icon_biggrin.gif

A kawałek poproszę - właśnie chodzi za mną coś słodkiego... z miłą chęcią spałaszowałabym porcję stefanki
lecker.gif
 

lońka

Member
Lut 23, 2008
7
0
0
Właśnie się chłodzi w lodówce.
Już nie mogę się doczekać kiedy ją spróbuję, bo coś mi mówi że znam smak tego ciasta.
Miło będzie przypomnieć sobie beztroskie lata dzieciństwa.
Dziękuję za przepis.
anbetung.gif


Pozdrawiam
lecker.gif
 

lońka

Member
Lut 23, 2008
7
0
0
wyszło super!!!
Dałam 3/4 szkl. cukru, na górną warstwę nałożyłam marmoladę różaną i polewa czekoladowa.
Mój TZ który nienawidzi mleka, nie mówiąc już o kaszy mannie zjadł prawie całe ciasto.
Był zachwycony (nie uświadamiałam go co jest w środku), najważniejsze, że smakowało.
Na pewno do powtórzenia.
Dziękuję.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Czh zachwycony smakiem. Absolutnie do powtórki

anbetung.gif
za przepis

Kopia_IMG_2874.jpg


Robiłam w formie 23x 23. Do masy dodałam dwie tabliczki mlecznej czekolady, zmniejszyłam ilość cukru do 1/3 szklanki a masła wpakowałam pół kostki. Następnym razem zrezygnuję z cukru w ogóle i sypnę łyżkę kakao- dla poprawienia kolorystyki
icon_mrgreen.gif
. No i zrobię więcej polewy.

Cinko, intryguje mnie jedno. Jak tylko dwie łyżki kakao dodane do takiej ilości masy dały Ci tam ciemny kolor?
gruebel_2.gif
Zawsze muszę dać sporo więcej kakao niż przewiduje przepis czy to do murzynka, czy do podobnych deserów, bo z przepisowej ilości wychodzi to to strasznie blade. A używam kakao dobrej jakości.
icon_neutral.gif
 

Załączniki

  • Kopia_IMG_2874.jpg
    Kopia_IMG_2874.jpg
    71 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Super zdjęcie!
freu.gif
daumen.gif


Czy ja wiem czy ciemne to to u mnie? Może zdjęcie przekłamuje troszkę ale ciemne to nie jest na pewno - ja nie jestem wielbicielką kakao, nie przesadzam z nim a nawet ujmuję z przepisów - kupuję zawsze jakie Deco Moreno a ostatnio mam Gellwe dark kakao królewskie czy jakoś tak...
Tam dałam na bank dwie łyżki i o ile siebie znam to pewnie płaskie
denknach.gif

A może prezez polewę takie wrażenie? Moja jest prawie czarna ale ona zawsze tak wychodzi - ta na żelatynie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Sini super fotka
daumen.gif

W końcu i ja wydrukowałam przepis. W najbliższej przyszłości zrobie
icon_wink.gif
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Lemoni

Member
Paź 18, 2008
75
0
0
 Dziękuję za przepis, rodzinie smakowało (sama nie zdążylam spróbować)! Choć nie ukrywam, że ciasto urzekło mnie w połączeniu z tą piękną polewą, ale zanim zapamiętałam jak się ją robi, internet mi padł! Moje antytalencie kulinarne dało popis i dwa razy zniszczyłam jakąś prostą czekoladową polewę - raz mi wyszła smoła z wodą
dump.gif
. Na szczęście ostatecznie ciasto było (ponoć) smaczne. Doprawiłam je odrobiną żołądkowej z miodem 
cheers.gif
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Ja ten przepis dostałam od teściowej - przepyszne ciasto
lecker.gif

Robię je zawsze z podwójnej porcji, do jednej dodaję cukier waniliowy, do drugiej kakao. I potem układam warstwami, herbatniki - ciasto ciemne - herbatniki - ciasto jasne - herbatniki - polewa czekoladowa posypana wiórkami. Rewelacja
mniam.gif
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
wyciągam, bo robię

G. zażyczył sobie na urodziny
icon_smile.gif
 

Pela

Member
Lis 21, 2008
560
0
0
alicjanka @ 7 May 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1126302wyciągam, bo robię
A ja przeczytałam cały temat i chyba jako jedyna wpisująca się, czytam o tym cieście po raz pierwszy.
Już dość długo żyję, ale nigdy z tym ciastem i z taką nazwą się nie spotkałam.

Jedyne zbliżone to "Stefanka" - ale to inna bajka, chociaż w domowych warunkach też robiona na bazie herbatników.
 

alicjanka

Member
Cze 28, 2006
5,627
0
0
Pela to zrób koniecznie - bardzo proste i szybkie ciacho! A do tego bardzo dobre
icon_mrgreen.gif