Tarta cytrynowa

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Krystyno, przyznam się, że moja tarta nie miała piankowej masy, tylko kremową.
Pewnie za krótko ubijałam śmietanę, ale zawsze się boję, że zrobię z niej masło...
icon_mrgreen.gif



Jak Wy tłumaczycie przez Google?
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
to mi tak tłumaczy
Skorupy

* 250 grammes de biscuits réduits en poudre (Speculoos pour les européennes, et Graham pour les québécoises!) 250 g sproszkowanego herbatniki (Speculoos europejskich i Graham w Quebec!)
* 125 grammes de beurre 125 gramów masła

Garniture Trim

* 1 boite (300 ml) de lait condensé sucré 1 pudełko (300 ml) Mleko słodzone zagęszczone
* 2 oeufs 2 jajka
* Le jus de trois citrons jaunes Sok z trzech cytryn żółty
* Le zeste rapé d'un citron (facultatif, je n'en ai pas mis) W tarte radości z cytryny (opcjonalnie, ja nie MIS)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Rozumiem Twój ból.
icon_wink.gif

Chętnie byłabym dziś Twoim gościem, ale to niestety niemożliwe...
icon_wink.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Joanna @ 9 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=736531Krystyno, przyznam się, że moja tarta nie miała piankowej masy, tylko kremową.
Pewnie za krótko ubijałam śmietanę, ale zawsze się boję, że zrobię z niej masło...
icon_mrgreen.gif

Jak Wy tłumaczycie przez Google?
gruebel_2.gif
o matko, to może ja za długo ubijałam?
gruebel_2.gif

Wyszła pianka, taka delikatniejsza niż ptasie mleczko.
No i teraz zastanawiam się, jaka powinna byc konsystencja? Następnym razem spróbuję krócej ubijac, a po dodaniu mleka i soku tylko wymieszam, odstawiając już mikser.

Tłumacz: zaznaczam cały tekst do tłumaczenia, robię:kopiuj i wklejam tekst w ramkę. Klikam"tłumacz" i mam dwa teksty. Z lewej oryginał, z prawej przetłumaczony. I to sobie drukuję. W przypadku języka rosyjskiego wolę ten sposób, bo widzę prawidłowe miary np. stołowa łyżka, herbaciana łyżka. A google w tym temacie zupełnie głupieją. Francuski, angielski czy niemiecki to już duży ból głowy. Brak mi słowników
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Krystyno, ja bym nie wnosiła sprzeciwu, gdyby mi wyszła pianka...
icon_smile.gif

Wydaje mi się, że trudno porównać obie tarty, bo Twoja była przecież wyższa i dłużej pieczona, a ja na dodatek swoją robiłam trochę na oko...
icon_smile.gif

Dziękuję za instruktaż tłumaczenia.
cvety.gif


Dzięki Margot wstawiłam właśnie do lodówki "wynalazek" zainspirowany przepisem z francuskiego blogu.
Okazało się, że mleka mam mniej, niż wymaga przepis (jakieś tajemnicze lodówkowe krasnoludki się nim zaopiekowały), a za to kończy mi się termin na mascarpone, więc do pół puszki mleka dodałam 2 jajka, 250 g mascarpone i sok z 3 cytryn.
Zapowiada się zachęcająco...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Muszę chyba oddać do naprawy mój aparat....
icon_wink.gif


A tak mi nie po drodze....
icon_redface.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,384
3,670
113
Dziś szans na zdjęcie nie ma, ale jutro postaram się pstryknąć fotkę pożyczoną komórką.
icon_smile.gif

Na razie musicie mi uwierzyć na słowo, że jest pyszna.
lecker.gif

Nie, sama nie jestem aż tak łakoma, by ją podskubywać, ale miałam pretekst do degustacji, bo dziecko wróciło z wędkowania głodne jak wilk i po solidnej frittacie zażyczyło sobie jeszcze coś słodkiego....
icon_mrgreen.gif

Trochę się sypie ciasteczkowy rant, bo skończył mi się zapas Digestive i robiłam z herbatników holenderskich, ale masa jest bardzo smaczna.
mniam.gif

Chyba mi nawet bardziej smakuje jak wersja Śnieżnej. I jak najbardziej nadaje sie do jedzenia po 2 godzinach w lodówce.
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: