Torty torty torty/Torty-dekoracje

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
A ja wkońcu miałam okazje zrobić cycuszki
rofl.gif

P3140503.JPG

I mam takie tylko pytanko. Czy ktoś kto piekł biszkopt w prostoktnej foremce może mi podać proporcje składników?
 

Załączniki

  • P3140503.JPG
    P3140503.JPG
    31.7 KB · Wyświetleń: 0

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
chachu @ 15 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=835292A ja wkońcu miałam okazje zrobić cycuszki
rofl.gif


I mam takie tylko pytanko. Czy ktoś kto piekł biszkopt w prostoktnej foremce może mi podać proporcje składników?
Ja swój tort z cycuszkami zrobiłam z tego przepisu: 140 g mąki pszennej, 5 jajek, płaska łyżka proszku do pieczenia, 130 g cukru pudru.
Jajka ubić z cukrem pudrem na gładką masę (ubijać ok. 5-7 minut), następnie dodać mąkę przesianą z proszkiem i delikatnie wymieszać łyżką. Piec 35 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st.
Upiekłam dwa placki bo miałam dużą prostokątną blachę.
 

Załączniki

  • Zo_ka.jpg
    Zo_ka.jpg
    74.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Rusalka

Member
Mar 12, 2009
40
0
0
a ja mam 1 pytanko dziwne moze..
jak robicie te biusty
icon_smile.gif

pieczecie np w jakis miseczkach takie biusty czy to sa "skrawki" tortu...?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
nie wiem czy tu można zadawać pytania tortowe...
gruebel_2.gif


no ale dobra, zadam je i prosze Was kochane o pomoc:

będę robić tort dla mojej córeczki na chrzciny. Mały acz piętrowy (24 i 18 cm). Chcę go pokryć masą cukrową i planuję kupić w tortowni taką gotową masę - jak myślicie wystarczy mi pół kilo na pokrycie i drugie pół kilo na dekoracje?

Chciałabym zrobić kwiotki takie (same pąki): http://www.tortownia.pl/galeria.php?id=343...amp;uid=404#gal (hehe, już czuję jak mi to wyjdzie
dump.gif
)
A w środku wcinąć takiego "motylka": http://www.tortownia.pl/galeria.php?id=343...amp;uid=404#gal

Które barwniki sa lepsze: squirel kitchen czy wiltona? Chodzi mi o to aby miały "ludzkie" kolory a nie jakieś takie jak farbki dla małych dzieci (kupiłam w grudniu takie barwniki, po prostu masakra)?
Na cinie jest kilka przepisów na mase cukrową: chciałabym przy okazji wypróbowac taką własnoręcznie zrobioną ale szukam przepisu na matową, pół-matową, absolutnie nie błyszczącą..Która jest która?
I czy ten przepis na masę cukrową https://www.cincin.cc/index.php?s=&show...post&p=5864 daje w efekcie masę matową? I czy nada sie do pokrycia tortu?

Tak czy inaczej zamówię w tortowni taki gotowy lukier plastyczny na wypadek gdybym cusik schrzaniła. Dziękuję Wam za pomoc i obiecuję fotki, jakiekolwiek dziwadło mi wyjdzie (a możliwe że wyjdzie bo ja nawet biszkopta w życiu nie piekłach
cheers.gif
).
 

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
Pół kg wystarczy na 18cm,24 mysle ze ok 750dkg. Najlepiej gdybys miala 1,5kg lukru plastycznego.Pracowalam na nim,jest bardzo fajny ale tak jak napisalam 1,5kg musisz miec zeby zrobic torty i zostalo na dekoracje.Ja uzywam barwnikow Wiltona sa bardzo fajne.Najepsza masa jest z przepisu
400 g cukru pudru
50 g glukozy
2 łyżeczki żelatyny
35 ml wody
Ta porcja starczy Ci na tort 24cm ,dla pewnosci zrob z poltorej porcji.
Jak cos pisz postaram sie pomoc.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Madziu, bardzo mi sie podoba. Delikatny i prosty w formie, a jaki wytworny.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,637
1,188
113
Madziu, widać, że masz rękę do tortów. A swoją drogą szkoda,że mam daleko do Warszawy...
icon_frown.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
h-elen ja tez mam kawałek,mieszkam w Toruniu ale postanowilam zrobic cos dla siebie i zafundowalam sobie takie szkolenie,było warto,dowidzialam sie sporo ciekawych rzeczy i poznalam milych ludzi,do tego mam dyplom ukonczenia kursu zdobienia w stylu angielskim.Swietny wypad na poprawe samopoczucia.
biggrinflip.gif
 

Anka

Member
Mar 28, 2005
18,994
0
0
Madzia sliczny jest ten tort.
 

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
Rusałko koszt kursu to 360 zł, przywozisz swoje ciasto a reszte zapewnia organizator tzn.lukry,narzedzia itd. Agnieszka Klimczak krok po kroku mowi jak przygotowac tort,my robilismy serduszka wiec najpierw wyciecie szablonu,pozniej wykrojenie biszkoptu,nastepna faza posmarowanie masa maslana i oblozenie lukrem plastycznym na koniec dekoracja.Niby wszystko to wiedzialam bo wczesniej robilam juz takie torty,ale jednak bardzo przydało mi sie to szkolenie.Sa pewne detale ktore ciezko jest zobaczyc na zdjeciach czy filmikach.Dla mnie miła przygoda i jezeli zrobi kolejny kurs jak nam obiecala dla takich juz lekko zaawansowanych to na pewno pojade.
icon_biggrin.gif
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Madziu, piękny tort! I dzięki za odpowiedź.

Z tego co napisałaś rozumiem, że 1,5 kg masy cukrowej z tortowni wystarczy mi na pokrycie piętrowego tortu składającego się z dwóch części o średnicach 18 i 24 cm? Dobrze kombinuję?
Co do barwników Wiltona nie widziałam ich na tortowni ale w sklepie mniam mniam są, tyle że tam znowu nie ma lukrów więc będę musiała dwa razy płacić za przesyłkę
icon_neutral.gif


Czy ta masa którą podałaś wychodzi błyszcząca czy matowa?

I jeszcze jedno pytanie: czy dekorację (kwiaty i motylka) mogę zrobić kilka dni wcześniej? Jeśli tak, to jak przechowywać coby się nie rozpadły? I jak się je montuje/klei na torcie?
 

Madzia1975

Member
Gru 17, 2008
217
0
0
tak 1.5kg wystarczy na oba torciki,mysle ze mozesz zamowic barwniki z tortowni,mam klej tej firmy i jest super!zobacz jeszcze na smacznym,albo w PAN centrum slodkiej dekoracji,masa ktora podalam wychodzi matowa tylko w porownaniu z lukrami plastycznymi jest ciezka w obrobce.dekoracje mozesz zrobic szybciej,jest to bardzo wygodne,ja gotowe dekoracje przechowuje w woreczku foliowym szczelnie zawinietym w lodowce,tylko musisz uwazac zeby w nie nie uderzyc bo sie pokrusza,wyjmuje je kilka godzin wczesniej,ja wszystko przyklejam klejem jadalnym (tortownia)jest rewelacyjny i niezastapiony przy wymyslnych dekoracjach.jak cos pytaj chetnie pomoge.
 

Rusalka

Member
Mar 12, 2009
40
0
0
Moj pierwszy tort z CC
icon_smile.gif

Masa Cinki
Krem Dziuni

To 1 proba do urodzin synka...
wyszedl taki torcik..

Pyszczek powinien miec zoltawy kolor ale nie barwilam masy bo mi konsystencje zmieniala..
dopracuje to do czerwca
icon_smile.gif