Torty torty torty/Torty-dekoracje

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
zuniu, świetne te Twoje torty, takie bardzo dopracowane i świetne kolorystycznie.
A i mam jeszcze pytanie, czy pokrycie to bita śmietana?
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Zuniu śliczne torciki robisz a czym utrwalasz tą śmietanę? żelatyną czy fix-em? wydruki posiadasz na opłatku czy paście? jeśli na opłatku to czy smarujesz pod żelem? jeśli nie to na ile przed podaniem je nakładasz na śmietanę? ciekawi mnie jeszcze czy one się nie gofrują czy coś się z nimi nie dzieje jak tak poleżą sobie dłużej na śmietanie?
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
karibe @ 3 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851755Zuniu śliczne torciki robisz a czym utrwalasz tą śmietanę? żelatyną czy fix-em? wydruki posiadasz na opłatku czy paście? jeśli na opłatku to czy smarujesz pod żelem? jeśli nie to na ile przed podaniem je nakładasz na śmietanę? ciekawi mnie jeszcze czy one się nie gofrują czy coś się z nimi nie dzieje jak tak poleżą sobie dłużej na śmietanie?
Więc od początku: do śmietany dodaję fix (według mnie nie zmienia smaku), wydruki zamawiam w K-2 w Warszawie (mają rewelacyjne wzory i ceny po prostu szok, a obsługa wyśmienita, wogóle oni tam wszystko do ciast i tortów mają), ja z reguły mam opłatki waflowe, raz miałam opłatki z pasty cukrowej, ale są droższe; opłatków nie smaruję żelem, raz tak zrobiłam i opłatek według mnie stracił na wyglądzie, opłatek należy nałożyć minimum 4 godziny przed podaniem, ale zdarza mi się nakładać go 8 godzin i nic mu się nie dzieje; a "gofrują się" jak najbardziej (trzeba je docisnąć, ale z wyczuciem), ale po krótkim czasie się prostują, pamiętam, gdy pierwszy raz nakładałam opłatek i mi się zmarszczył to się popłakałam, ale po kilku, kilkunastu minutach wszystko wróciło do normy; ale ważne jest to, aby wierzch tortu był równy, wtedy opłatek wygląda ładniej; to chyba wszystko, jeśli masz jakieś pytania, to chętnie odpowiem, (o ile będę znała odpowiedź, gdyż cukiernikiem nie jestem, to tylko moje hobby), pozdrawiam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
Kolejny uroczy torcik
icon_smile.gif
dziękuję za odpowiedź. Tez tam czasem zamawiam. Kusi mnie własnie spróbowanie zabawy z opłatkami tylkojak do tej pory nie miałam odwagi.
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
Dzisiaj kolejne dwa torty, mogłabym je robić dniami i nocami, choć wiem, że nie są idealne.
 

Załączniki

  • magda_490.jpg
    magda_490.jpg
    325.2 KB · Wyświetleń: 0
  • magda_489.jpg
    magda_489.jpg
    158.8 KB · Wyświetleń: 0

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Chrzest bojowy przeszłam, dziękuję za wszystkie rady i za pomoc w technicznym opanowaniu masy cukrowej. Pracy było bardzo dużo ale efekt nawet mnie zaskoczył, przyznaję bez sztucznej skromności. Tort trochę krzywy, no i nie jakiś supergładki (za mało tej masy miałam, mogłam więcej jeszcze kupić), ale doświadczenie - bezcenne
icon_smile.gif


Jeszcze raz wielkie dzięki
anbetung.gif


03.jpg

02.jpg

01.jpg
 

Załączniki

  • 01.jpg
    01.jpg
    155.7 KB · Wyświetleń: 0
  • 03.jpg
    03.jpg
    126.1 KB · Wyświetleń: 0
  • 02.jpg
    02.jpg
    129.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Fenkju fenkju, zasługa głównie dla Cina
icon_smile.gif

tort na bokach ozdobiłam lukrem z białka i cukru pudru ubijanego przez 20 minut (myślałam, że mnie i mikser cos trafi
baa.gif
)
Dzidziusia nie dałam pożreć, tylko go odłożyłam na półkę i fajnie skamieniał.

Teraz będę próbować z jakimś mniej mokrym przełożeniem, możecie coś polecić? I jest tu gdzieś przepis na taki tradycyjny angielski tort, mam na myśli środek (bez ozdób). Słyszałam że są paskudne ale może dotarły do mnie jakieś nieprawdziwe wieści
gruebel_2.gif