Torty torty torty/Torty-dekoracje

mariwanna

Member
Mar 10, 2008
49
0
0
http://www.confetti.od.ua/node/107 może się przyda komuś
icon_smile.gif
 

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Ale fajne te Wasze torty
icon_smile.gif

No to ja w tym tygodniu będę stawać do boju
icon_smile.gif
Mam pytanie: czy zamiast kleju jadalnego można użyć czegoś bardziej domowego? Np. lukru z białka i cukru pudru? Białka się nie boję bo i tak będę robić na tej masie cukrowej ażurki lukrowe ze szprycy (przynajmniej mam taki plan, ale zobaczymy co z tego wyjdzie).

I jeszcze jedno: jak masę cukrową z przepisu to jak bezpiecznie ja przechowywać i jak długo? Zastanawiam się czy nie zrobić jej np w czwartek i jakoś przechować (chrzest jest w niedzielę wielkanocną).
Pozdrawiam ciepło
icon_smile.gif
 

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
a to jeszcze kilka wczorajszych tortów:
 

Załączniki

  • magda_415.jpg
    magda_415.jpg
    222.1 KB · Wyświetleń: 0
  • magda_417.jpg
    magda_417.jpg
    210.3 KB · Wyświetleń: 0

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Jeny, super wyszły Wam te torciska!!! Jestem pod wrażeniem.
anbetung.gif

Mój dzisiejszy jest na jutrzejsze wesele kuzyna. Oby dotrwał
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • torcik.jpg
    torcik.jpg
    70.8 KB · Wyświetleń: 0

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Buli.Bardzo porządnie i ładnie wygląda Twój tort.Jaki krem masz na zewnątrz?Wygląda mi to na bitą śmietanę ale nie jestem pewna.
 

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
terjon @ 18 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=847158Buli.Bardzo porządnie i ładnie wygląda Twój tort.Jaki krem masz na zewnątrz?Wygląda mi to na bitą śmietanę ale nie jestem pewna.
Tak, to bita śmietana, a w środku krem śmietanowy i czekoladowy z przepisu LeNinki. Rodzinka i znajomi dosłownie zakochali się w tym kremie. Co chwilka wyszukują jakiekolwiek okazje, aby tylko był tort albo cokolwiek z tym kremem.
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Dzięki Buli.Jeśli możesz to wklej linka na ten krem LeNinki.Czy to ten ?Masz jakieś swoje spostrzeżenia i uwagi do tego kremu?Czy coś dodałaś do bitej śmietany na zewnątrz tortu dla jej utrwalenia?Dopytuję się bo mam właśnie zrobić dla kogoś tort na bazie lekkiego kremu i bitej śmietany.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
terjon @ 19 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=847260Dzięki Buli.Jeśli możesz to wklej linka na ten krem LeNinki.Czy to ten ?Masz jakieś swoje spostrzeżenia i uwagi do tego kremu?Czy coś dodałaś do bitej śmietany na zewnątrz tortu dla jej utrwalenia?Dopytuję się bo mam właśnie zrobić dla kogoś tort na bazie lekkiego kremu i bitej śmietany.
Tak, to ten krem. Spostrzeżenie jedno, a w sumie tylko mała zmiana... nie miałam czasu na zrobienie swojego budyniu, więc wzięłam gotowy, ale jeden na pół litra mleka to za mało i rzadki był, więc dodałam łyżkę mąki pszennej. A do kremu czekoladowego użyłam budyniu czekoladowego. Nie słodziłam, bo potem dodaje się nutellę (ja dałam zwykły krem czekoladowy z biedronki
lecker.gif
) i było wtedy w sam raz, nie za słodkie.
Co zaś tyczy się bitej śmietany, to musi być mocno schłodzona. Ubijałam ręcznie z dodatkiem fix-u wymieszanym z cukrem pudrem, bo się kurde belek nie chciała mikserem ubić.
I to chyba wszystko na ten temat.
Życzę pysznego torcicha... i zadowolenia innych. Pozdrawiam
 

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
A tu torcik, którego zrobiłam chrześnicy na urodziny.
Pierwszy raz kryłam tort masą cukrową i niestety zrobiłam jej za mało (starczyło tylko na przód). Chrześnica jednak znalazła rozwiązanie i wykończyła brzegi kremem oraz ozdobiła kwiatkami z lukru. Oczywiście nie oparła się pokusie i obskubała lewy brzeg hehe...
 

Załączniki

  • guska.jpg
    guska.jpg
    75.9 KB · Wyświetleń: 0