Torty torty torty/Torty-dekoracje

aaricia

Member
Sie 7, 2006
1,017
0
0
Dziękuję dziewczyny za słowa uznania
icon_smile.gif

W pychę to już na pewno nie wpadnę, a to za sprawą wczorajszego tortu, drugiego w karierze, który był totalną porażką
icon_rolleyes.gif

Po prostu wyszedł taki knot, że szkoda gadać..No ale życie uczy nas pokory, przyda mi się na przyszłość.

Zaczęło się od tego, że zamiast kupić sobie znowu gotowy lukier plastyczny pokusiłam się o wyprodukowanie własnego, z przepisu Alki bodajże, nie mając w zapasie ani grama gotowca.
W piątek w nocy go robiłam.. Wszystko po kolei, jak w przepisie, dokładnie odmierzone, i może ta dokładność mnie zgubiła. Bo był moment kiedy została mi jeszcze niepełna szklanka cukru pudru a masa była już wg mnie dostatecznie plastyczna, ale nie, ja goopia baba uparłam się wgnieść w masę całość i wyprodukowałam kamień.. Próbowałam się ratować
icon_rolleyes.gif
Rozwałkowałam toto, ale nie dało się zbyt cienko, i było TO sztywne i się rwało - porażka. Poleciało z hukiem do kosza, a ja jak normalnie stronię od alkoholu tak wyduldałam pół butli węgierskiego winka, o 2 nad ranem, coby zapić stres i żal
icon_smile.gif

Dobrze, że masy do tortu zrobiłam więcej (BTW masa też mi się zważyła, ale ją ratowałam ubijaniem na parze) bo go przynajmniej obsmarowałam i udekorowałam kremem ze szprycy, ale to już było takie bez pomysłu.
Generalnie na roczek córeczki zrobiłam kijowy tort w kolorze jasnego kakao, obsypałam go perełkami które się roztopiły, ble ble ble. Dobrze, że był chociaż smaczny (biszkopt Hichotki i krem Leninki) bo bym sie już wogóle rozwałkowała własnym wałkiem
ugly_08.gif

Powiem tak: jak ktoś nie ma doświadczenia z wyrobem masy cukrowej to absolutnie nie polecam robienia jej bez zapasu gotowego lukru plastycznego. Żadna oszczędność i do tego stresior straszny
icon_sad.gif

Następny tort za to przywalę taki, że norrrmalllnieeee!! Ino wykupię cały zapas lukru z tortowni i heja!!
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Aariciu ale byłoby cudnie i wszystko ok gdybyś tego cukru w całości nie dodała! Ja jak robiłam tę masę to też nie dałam całego cukru bo widziałam że będzie go za dużo - cukru jeszcze zostało a ja już miałam ślicznie elastyczną i spójną jednolitą masę i przy tym zostałam - i dobrze bo była idealna.
Nie załamuj się i nie poddawaj tylko rób następnym razem na wyczucie z dodawaniem cukru - wyjdzie napewno!
icon_smile.gif
 

ankar

Member
Kwi 25, 2008
125
0
0
W tygodniu piekłam tort dla znajomego chłopca na urodziny do zerówki:
P1020662.JPG

Mały był zachwycony, a dzieci pochłonęły całe boisko.
 

Załączniki

  • P1020662.JPG
    P1020662.JPG
    3 MB · Wyświetleń: 0

zunia

Member
Cze 11, 2008
115
0
0
A to moje ostatnie torty:

magda_544.jpg
magda_537.jpg
magda_541.jpg
 

Załączniki

  • magda_544.jpg
    magda_544.jpg
    146.8 KB · Wyświetleń: 0
  • magda_537.jpg
    magda_537.jpg
    121.8 KB · Wyświetleń: 0
  • magda_541.jpg
    magda_541.jpg
    166.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anusiaa

Member
Maj 30, 2009
1
0
0
Witam, jestem tu nowa i chciałam Wam powiedzieć, że robicie fenomenalne torty. Szczególnie mnie zadziwił ten z tym dzidziusiem! I hciałam od razu zapytać, zy robiąc go korzystałaś z jakiegoś instruktarza?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,636
1,180
113
zunia, nic się nie wyświetla
icon_sad.gif

Poprawiam
icon_smile.gif

już się otworzyło...
Piękny. Gratulacje z okazji rocznicy!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Wrz 13, 2004
2,992
0
0
fajny pomysł na tort w ksztalcie dwoch serc, na pewno kiedys wykorzystam
icon_smile.gif



to wczorajszy tort, jaki zrobilam dla mamy z okazji okreglych urodzin

w srodku zmodyfikowana masa prince polo (bez cukru + gorzka czekolada)
calosc posmarowana czekoladową masą maslana
biszkopt nasaczony herbata "wisnie w rumie" z wodka
wierzch: masa cukrowa (pokrycie tortu+ rozyczki) i motylkoi wg bakerlady

f_0026779.jpg


f_0026780.jpg
f_0026781.jpg
 

basiaz28

Member
Cze 22, 2009
2
0
0
Czy ktoś moze mi poradzić jak przechowywać ozdoby Tortowej z masty plastycznej z Zelatyną .Zrobiłam je na tort i trochę mi ich zostało.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Kartonowe pudełko w zupełności wystarczy.
Żeby się nie przesuwały i nie opierały o siebie możesz pozawijać je w pognieciony pergamin.
 

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
Witam wszystkich. Na bazie masy podanej na forum udały mi się takie róże.
 

Załączniki

  • IMG_0165.jpg
    IMG_0165.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 0