Tradycyjny krem maślany do tortów-czekoladowy

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Ostatnio do mas kupuję drobny cukier Królewski do wypieków polecam!
wink.gif
 

andzia_723

Member
Cze 14, 2012
2
0
0
dziunia- ten Twój przepis na krem wyśmienity,robiłam torcik i wszyscy się nim zachwycali i nie dowierzali że w tym kremie jest 2 kostki masła,których niebyło czuć.A czy masz może swój sprawdzony przepis na biszkopt,bo ja już ich tyle wypróbowałam i wszystkie mi opadają,nie wiem czy za szybko je wyjmuje( 15 minut po upieczeniu).
pozdrawiam
 

andzia_723

Member
Cze 14, 2012
2
0
0
andzia_723 @ 18 Jun 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1304557dziunia- ten Twój przepis na krem wyśmienity,robiłam torcik i wszyscy się nim zachwycali i nie dowierzali że w tym kremie jest 2 kostki masła,których niebyło czuć.A czy masz może swój sprawdzony przepis na biszkopt,bo ja już ich tyle wypróbowałam i wszystkie mi opadają,nie wiem czy za szybko je wyjmuje( 15 minut po upieczeniu).
pozdrawiam
cofam prośbe o przepis na biszkopt,już znalazłam Twój przepis,w czwartek go będę robiła i zdam relacje
 

magpie101

Member
Gru 21, 2010
503
0
0
Robilam taka mase ale zamiast czekolady dodawalam dobrago kakao, tym razem zrobilam dokladnie z tego przepisu (dalam szklanke cukru) i wyszlo cos takiego

zdj_544b0a14079b82d935cab2859cc7f9df.jpg


Pierwszy blat przelozylam konfitura kwasna bardzo z czarnej porzeczki, na to krem i duzo wisni drylowanych, platki migdalow, posiekane orzechy wloskie i wiorki, drugi blat wszystko to samo ale bez konfitury. Masa przepyszna! Wchodzi na stale do mojego repertualu tortowego!
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Na 99% nie zmięknie, coś mi nawet świta, że kiedyś robiłam tort z tym właśnie kremem i krokantem/praliną orzechową. W każdym razie krem ma sporo tłuszczu, więc krokant nie będzie miał za bardzo z czego wilgoci chłonąć.
 

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Czytałam że krem nadaje się do połączenia z masą cukrową..... Czy ktoś już próbował takiego połączenia?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JAM

Member
Kwi 9, 2013
1,458
0
0
Kolejne dla mnie bardzo ważne pytanie
ccrs.gif
masło i czekolada ... tak? czy więc ten krem stwardnieje w lodówce? Pytam, bo godzina minęła a dalej jest miękki
icon_sad.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Czytałam tu nieraz, że dziewczyny używały tego kremu pod masę cukrową z powodzeniem.
Krem stwardnieje na pewno ale potrzebuje na to czasu, godzina to za mało. Jeśli dodałaś mniej masła, to będzie bardziej miękki ale nadal schłodzony będzie bardzo dobrze trzymał kształt.
 

Sierotka3m

Member
Mar 23, 2010
598
0
0
Dziękuję za pyszny przepis, Dziuniu!

Dodam, że dwukrotnie użyłam pod lukier plastyczny, nic złego się nie wydarzyło
icon_smile.gif
Aha, bezików także nie rozpuścił, więc z praline nie powinno być problemu
icon_wink.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Dzięki za przepis !
Uratował mi tyłek, a raczej biszkopt, kiedy krem ze śmietany i czekolady mi nie wyszedł. Zamiast spirytusu dałam domowej nalewki pomarańczowej, mniej, ale ponieważ biszkopt był nasączany tą samą nalewką, wszystko ładnie się skomponowało.

Porcja na mały biszkopt, na większy wziąc trzeba podwójna porcję, jeśli chce się coś na górze i na bokach podziałać.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Z truskawkami nie robiłam, ale ten krem nie bardzo nadaje się do tego, żeby go miksować z truskawkami, zbyt duże ryzyko, że się zwarzy.

A z cytrynowym to już prościej. Do ubitych jajek dodałabym sok z co najmniej jednej cytryny (trzeba próbować, czy jest już wystarczająco kwaśny) i otartą skórkę, a potem już jak w przepisie, oczywiście bez dodawania czekolady.