Tradycyjny krem maślany do tortów-czekoladowy

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
te jajka, ja mam fobię surowojajkową, jak je przygotowujecie przed ubijaniem? a na parze to jajka sie gorące robią prawda??
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Nie trzeba ich przygotowywać specjalnie, podczas ubijania, szczególnie w metalowej misce, temperatura jest wysoka i nie czuć ich później w gotowej masie
icon_smile.gif
 

pauliQ

Member
Lip 23, 2008
7
0
0
Masa pyszna, zrobiłam kawową wersję i okazało się, że smakuje dokładnie tak jak krem do babeczek mojej babci
icon_smile.gif

Ładnie zastygła w lodówce, więc idealna baza pod masę cukrową. Mam nadzieję, że całość będzie smaczna, ale to się okaże dopiero jutro ;)

Dołączam zdjęcia mojego drugiego w życiu tortu (pierwszy to miał być Red Velvet ale wyszedł strasznie brown;) ). Wiem, że nie jest idealny, ma dużo niedociągnięć ale i tak jestem z niego dumna ^^
 

Załączniki

  • DSC_0043.jpg
    DSC_0043.jpg
    3.9 MB · Wyświetleń: 0
  • DSC_0044.jpg
    DSC_0044.jpg
    3 MB · Wyświetleń: 0

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
zgadza sie ze piekna..a jesli juz mam sie czepiac - zeby nie slodzic zbytnio to tylko platki roz zrobilabym ciensze
icon_biggrin.gif

ale tak to super torcik i bardzo bardzo estetyczny
icon_biggrin.gif


ja zrobilam ten krem maslany i w sumie - nie da sie go nie zrobic
icon_biggrin.gif
wyszedl od razu i ladnie pachnial czekolada. Musze jedynie zmienic proporcje cukru bo wyszedl mi stanowczo za slodki.
 

pauliQ

Member
Lip 23, 2008
7
0
0
dzięki
icon_smile.gif

faktycznie, trochę słodki był, ale głównie dlatego, że nie rozwałkowałam dostatecznie cienko tej kremowej warstwy masy cukrowej
icon_smile.gif
niedociągnięcia były, tylko na zdjęciach ich nie widać :D
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Czasem wychodzi twardszy, to chyba zależy od czekolady, a może jajka czasem są mniejsze, temperatura w lodówce tez ma znaczenie
fiesgrins.gif
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
zrobiłam wczoraj na dzisiejsze urodziny ANi. Zrobiłam tez dla nas i wczoraj zjedliśmy ze znajomymi
lecker.gif

Masa pyszna jak zawsze




i już zjedzony


 

wie_sz

Member
Mar 10, 2010
11
0
0
Właśnie skończyłem, masa rewelacyjna, choć poprzednim razem mi się zważyła po dodaniu alkoholu dlatego tym razem mała modyfikacja, spirytus dodałem powolutku do miksowanych jajek, tak jak przy ajerkoniaku, przy okazji zagęścił masę jajeczną.
Całość wyszła puszysta i zwarta
icon_smile.gif
.

Tort na urodziny mojej koleżanki z pracy, Aniu wszystkiego najlepszego
cvety.gif
- jutro rano degustacja
mniam.gif


urodzinowy_tort_czekoladowy_dla.jpg


tort_czekoladowy.jpg

 

illy

Member
Lut 20, 2008
1,500
0
0
Sliczny ten torcik Ci wyszedl, tez chce
lecker.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Iva, wszystkie torciki piękne, ale ten dla mamy szczególnie, no i ta masa, uwielbiam ją
lecker.gif
, to jeden z dwóch moich ulubionych przepisów, które pcham gdzie się tylko da
rofl.gif
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
wpisalam się i dałam zdjęcie nie w tym temacie co trzeba
icon_redface.gif

ten wyzej wstawiony tort nie jest czekoladowy
fiesgrins.gif
tylko kawowo śmietankowy, powinien być tutaj