Tradycyjny krem maślany do tortów-czekoladowy

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Dziuniu bardzo dobry krem, na niedzielę występował w roli przełożenia tortu węgierskiego dla gości, bardzo chwalili, wcześniej już miałam okazję robić go z siostrą, też spotkał się z entuzjazmem, teraz miałam okazję zmierzyć się z nim sama, emocje był duże, bo w razie schrzanienia nie było zapasowych jajek i czasu na nowy krem, na szczęście wszystko się udało, jedyna zmiana to zamiast cukru waniliowego i wódki dałam ekstrakt waniliowy, taki wash & go
zahnlos.gif
. Zmniejszyłam też ilość cukru i dałam czekoladę 90%. Dziękuję za przepis
cvety.gif
.
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
U mnie masa w wersji z białą czekoladą wyglądała tak
icon_smile.gif
Była pyszna, polecam! Delikatna w smaku i dobrze się komponuje z ciastem.

masa.jpg
 

Załączniki

  • masa.jpg
    masa.jpg
    250.3 KB · Wyświetleń: 5

kanabis

Member
Lip 3, 2011
3
0
0
A ja mam pytanie, nie mam takiego zwykłego miksera i nie będę mogła ubijać tych jajek z cukrem w wodnej kąpieli, więc czy będę mogła to włożyć do robota kuchennego i ustawić temperature 37C albo więcej? czy nic się z tą masą nie stanie?
 

ania-magda

Member
Gru 30, 2009
347
0
0
Masa musi mieć wyższą temperaturę, żeby jajka nie były surowe i wtedy też się dobrze ubije
icon_smile.gif
Tak wynika z tego, jak robiłam kilka razy.

P.S. Podoba mi się Twój nick, hehe
icon_smile.gif
 

kanabis

Member
Lip 3, 2011
3
0
0
ok, wezmę wyższą temperature. nie wiem jak to będzie w robocie, mam nadzieje, że się uda, bo planuje sama robić tort na urodziny i żeby nie było na ostatnią chwile, że sie nie uda :D

no dziękuje :) ;D
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Masę możesz podgrzać do 80*C, wtedy jajka będą zaparzone ale nie ugotowane, no i bez ewentualnych bakterii itp. dziwnych rzeczy
icon_wink.gif
 

dodzik

Member
Lis 30, 2011
2
0
0
krem wyszedł przepyszny,wszystkim gościom smakował,bardzo dziękuje za przepis na pewno skorzystam z niego wiele razy
anbetung.gif
 

MONISIA284

Member
Sty 1, 2012
32
0
0
Ja dziś robiłam ten krem a efekt koncowy pokaże wam jutro,muszę tylko foty porobić.
Musiałam szybko tort skończyc bo dzieciaki mi wyjadały jak szalone (mam nadzieję,ze alkohol im nie zaszkodzi
strafe.gif
)
Jutro wam powiem jak cały smakował.Nasaczyłam biszkopty z sokiem z wisni ,na to dzem wisniowy.ten krem z wisniami z komptu i to na tyle
anbetung.gif
 

Ktokolwiek

Member
Wrz 23, 2010
1
0
0
A ja mam takie pytanie... Ponieważ zwykle jest tak, że jak jem krem maślany (co jest pewnie zrozumiałe ;) ) to dość dobrze wyczuwalne jest masło, czego wręcz nie znoszę. Czy w przypadku tego kremu jest podobnie? Wiem, że pewnie wszystko zależy od jakości czekolady, ale 2 kostki masła (o zgrozo!) to jest tak potężna ilość tłuszczu, że wolę zapytać zanim wyrzucę ;) Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Wybierz może w tej sytuacji ganache czekoladowy, tu jest przepis: https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=2...&hl=ganache bo to jest krem maślany tradycyjny i to normalne, że jest tam tyle masła i że ma konsystencję puszystego masła, i że to masło w nim czuć. Czekolada też ma znaczenie ale jeśli wiesz, że jest tam jeszcze masło, to na pewno je wyczujesz
icon_wink.gif
A ganache jest lżejszy i można go ubić tak, żeby był puszysty.
 

emkagr

Member
Lis 18, 2007
21
0
1
wykorzystałam ten krem do mojego pierwszego samodzielnie zrobionego torciku, jest pyszny,
 

Załączniki

  • Torcik.jpg
    Torcik.jpg
    839.4 KB · Wyświetleń: 1

ANECZKA.W

Member
Cze 8, 2011
2
0
0
Witam mam pytanko musze na jutro zrobic krem maslany(bo tort musi byc oblozony masa cukrowa) o smaku WANILIOWYM z wisniami, tylko niewiem jak zmodyfikowac ten przepis zeby sie udalo robilam juz w wersji czekoladowej i kawowej i palce lizac POPROSTU PYCHA
freu.gif
moze ktos juz robil w wersji WANILIOWEJ ten krem albo wie jak
icon_question.gif
dzieki
icon_wink.gif