Wątróbka drobiowa*

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
JA z jabłkami ronię namietnie.
UWIELBIAM!

A robię tak, ze najpier delikatnie podsmażam ósemki jabłek na odrobinie masła, kiedy już są miekkie, ale nie rozlatujące się posypuje je delikatnie majerankiem i zdejmuję z patelni. Teraz na patelnię dodaję tłuszcz i wrzucam cebulkę, chwilę smażę i potem dodaję wątróbkę. Smażę, aż wątróbka przestanie być czerwona, dosmaczam solą, pieprzem i na 5 minut przed końcem smażenia dodaję wcześniej usmażone jabłka.

A co do wątróbki z pieczarkami to już wiem, co dziś będzie na kolację
icon_smile.gif


Mnie do wątróbki nie trzeba dwa razy namawiać, a mój młodszy syn to się domaga raz w tygodniu
icon_smile.gif




ewa
Eposko, ja też taką uwielbiam i często robię. Tylko na koniec jeszcze czasem zalewam to śmietanka i wychodzi taki fajny sosik.
Ale w domu nikt nie chce jeść wątróbki w żadnej postaci
icon_sad.gif

Niby więcej dla mnie zostaje, ale jakoś mnie to nie cieszy...
Spróbuję lidqowej, może im posmakuje, bo mi na pewno. Uwielbiam wątróbkę.
 

bacardi

Member
Wrz 13, 2004
2,860
0
0
Bardzo dobra wątróbka, jedliśmy z ryżem. Czas zniknięcia z talerzy błyskawiczny,ze o odgłosach mlaszczących nie wspomnę :mrgreen:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja miałam robić w sobotę ale nie wytrzymałam i była dzisiaj , nie pominęłam papryki ale troszkę inaczej pokroiłam cebulę, bo w półkrążki, zawsze tak robię do wątróbki, no i samą wątróbkę najpierw obtoczyłam leciutko w mące i krótko podsmażyłam z obu stron i dopiero taką dodałam do warzyw, jeszcze chwilę dusząc wszystko razem. Było bardzo dobre. Ciekawe czy i Joance posmakuje, bo jak wychodziłam do pracy, to jeszcze tego nie jadła. Dopiszę jutro, albo ona sama napisze swoje wrażenia.
[/list]
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
lidqa, musze ci podziekowac. Watrobki nigdy w zyciu nie robilam ( bo od malego nie bylo to moje ulubione mieso), ale wczoraj zrobilam dla mojego P i powiedzial ze smakuje tak ja ta z jego dziecinstwa i zjadl wszystko!!

Wielkie dzieki!!NApewno zrobie ta watrobke jeszcze nie raz
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
toć to istne niebo w gębie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

ewakw

Member
Lut 1, 2006
1
0
0
Własnie sie dusi i pieknie pachnie.Wyglada tez ładnie.
Nie lubie wątróbki ale kto wie..moze polubie
Moj maz bedzie szczesliwy.Uwielbia watrobke .
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
przydybana z jednym postem :lol: :lol: :lol:

a jak to sie robi zeby dziecko lubilo watrobke?
ja kocham. maz wszystko co kiedys chodzilo, a to jeden z niewielu niejadalnych produktow.
Niejadalny w stopniu trujacym :roll:
 

AgaKyc

Member
Mar 16, 2006
2,659
0
0
Ja ja chyba zrobie jutro dla mojego meza bo on to jest wielbicielem watrobki w przeciwienstwie do mnie... Zapwene bedzie mu smakowalo i kto wie moze i mnie tez
icon_smile.gif
 

Musia

Member
Lis 14, 2005
489
0
0
Bardzo lubimy watrobke ale robie na inny sposob.
Na ta sie jednak skusilam tyle ze dodalam czosnek no i na koniec jednak dodalam smietany bo lubimy duzo sosu. Wszystkim bardzo smakowalo ;)
 

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,329
1,595
113
Moja siostra robiła wczoraj na taty imieniny i wszystkim barrrrdzo smakowało, jeszcze dziś mi ślina leci na samą myśl.
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Robie dzisiaj na obiad :mrgreen: - moj debiut podrobowy :mrgreen:

W zwiazku z tym mam pytanie- zakupilam watrobke drobiowa, ale ona wymieszana jest z sercami :roll: - czy mam je pooddzielac i robic w 2 garnuszkach czy mozna razem : : : :dump: :dump: :dump: :dump: :dump: :dump: