Wątróbka drobiowa*

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
oddzielić.serduszka zdecydowanie dłuzej sie robią.na serduszkach zrób krupnik
icon_smile.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
wątróbka tak do 5 minut:)
krupnik: wywar z warzyw,ziela ang i listka laurowego i tych serduszek jak warzywa zmiekna to dosypac kaszy i wrzucić pokrojone w kostkę kartofle ,ugotować,dodac zielenine .
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Dziekuje za krupniczek <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo-->

No i zrobilam <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> .......watrobki wyszly pyszniutkie ( nawet sprobowalam ;) ), psina tez zadowolona, bo miesko pookrajalam do granic mozliwosci i jej tez sie dostalo wlasnego gulaszu <!--emoid:lol:--><!--endemo--> <!--emoid:lol:--><!--endemo--> <!--emoid:lol:--><!--endemo--> <!--emoid:lol:--><!--endemo-->

Wywar z warzyw i serduszek tez zrobiony- jutro z niego zrobie krupnik <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo-->
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Lis

Member
Lip 29, 2005
13,335
0
36
Mój brat (!!!), ten co kręci nosem na wszystko (!!!) wrąbał z prędkością swiatła i powiedział, że dobre <mdleje z wrazenia>
Znaczy- bardzo dobre, skoro ten malkontent skomplementował.
Mnie też smakowało, chociaż wątróbki nie lubię (!!!)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dziś zrobiłam - i jak dla mnie pyyyycha.
Dodałam na koniec troszkę śmietanki i kapkę octu jabłkowego bo brakowało mi w tym sosiku i uznałam że troszkę trzeba zakwasić. Wyszło przepyszne!
Powtórzę napewno nie raz, bo wątróbki uwielbiamy
icon_smile.gif
 

serene

Member
Lut 12, 2007
10
0
0
tez zrobilam- ale ta papryka mi tam nie pasuje.
zalalam to wszystko jeszcze smietana-maz ogolnie nie lubi watrobki -ale zaraz wszystko wsunal, bardzo mu smakowalo
 

CoolDream

Member
Sty 3, 2007
143
0
0
zrobiłam ale bez papryki - sama wątróbka , cebulka ,pieczarki i troszkę czosnku
icon_smile.gif

mniam - nawet córcia wcinała :D
 

ewena

Member
Paź 26, 2007
1,394
0
0
To danie zdecydowanie dla tych, którzy nienawidzą wątróbki. Tak jak moja córka, która stwierdziła, że ta potrawa jest fantastyczna, chociaż bylo w niej pół kilo watróbek drobiowych
icon_mrgreen.gif
. Do podanej przez lidqę cebuli, papryki, pieczarek i wątróbek dodałam jeszcze brokuła a ponieważ na pomysł zrobienia tej wątróbki wpadłam już w czasie gdy ziemniaki mi sie gotowały, dodałam jeszcze do tego pokrojone w ćwiartki ziemniaki. Danie wyszło pyszne, do tego piwo i czułam się jak na oktoberfest....
icon_mrgreen.gif
 

Ela83

Member
Lis 29, 2007
337
0
0
witam, jeszcze sie nie pddzywalam...
ale czytam namietnie cincinowe przepisy,mam juz kilka faworytow i na weekend planuje gotowanie :D i pieczenie Oczywiscie
icon_biggrin.gif

ja tez uwielbiam watrobke
icon_biggrin.gif


dorbiowa duszona z cebulka i czosnkiem, a na koniec przyprawiona sola, pieprzem czarnym i pieprzem ziolowym i odrobina papryki slodkiej czerwonej

a wieprzowa, pokrojona w plastry, obtoczona maka, usmażona, po usmażeniu i zdjeciu z patelni posypana przyprawami
na tluszczu na ktorym sie smarzyla watrobka, dusze cebulke pokrojona w krazki posolona a potem posypuje ta cebulka usmazona watrobke - pyszne do ziemniaczkow, albo na zimno na kanapkach - moze dziwny zwyczaj ale ja lubie
icon_biggrin.gif


pozdrawiam
 

dorota_s1

Member
Mar 13, 2007
890
0
0
Witamy nową koleżankę!
Jak to się stało, że przemilczałam, że mojemu &quot;chłopowi&quot; też wyjątkowo smakowała
gruebel_2.gif

Ja wątróbkę lubiłam od dawna i w każdej postaci w przeciwieństwie do niego.
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Mniam ,mniam! Nawe mój 5 letni niejadek pałaszował słodziutki sosik. Nie dałam papryki, bo nie miałam.Mężowi i mi również smakowało. Do powtórzenia następnym razem z papryczką.
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Zapomniałam napisać ,że na 50 dag wątróbki dałam po 30 dag cebuli i pieczarek, a pałaszowaliśmy z makaronem świderki. Może następnym razem dam też śmietanę - jak piszą kleżanki też dobre.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Nejka

Member
Kwi 20, 2009
9
0
0
Witajcie:)
Przeszukiwalam internet w celu znalezienia przepisu na watrobke drobiowa. Moj chlopak mowil, ze chce zrobic takowa w tym tygodniu, kupilam wiec 2 kg. Radosna zadzwonilam z ta wiescia, a on przypomnial mi, ze kilka tygodni temu kupil tej watrobki ... 3 kg, z czego 2,5 sa zamrozone. Hmm, fajnie. Mamy wiec 4,5 kg watrobki. Poszukiwalam przepisu, ktorego jeszcze nie znam. Wiem juz, ze usmaze watrobke wedlug autorki tego watku. Jesli mozecie mnie poratowac jeszcze jakims innym przepisem, bede dozgonnie wdzieczna:)
 

Nejka

Member
Kwi 20, 2009
9
0
0
Dziekuje
icon_smile.gif
Brzmi niezwykle smakowicie. Moj zoladek na widok zdjecia z watrobka az sie bolesnie skurczyl... Byle wytrzymac do konca pracy, dojechac do domu i zaczac przygotowywac te smakowitosc
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Pieczone albo z grila sa bardzo dobre z owocami.
Watrobke zawija sie razem z kawalkiem jablka albo sliwki (moze byc suszona) plastrem boczku, spna wykalaczka i do pieca.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Nejka @ 20 Apr 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=847722Witajcie:)
Przeszukiwalam internet w celu znalezienia przepisu na watrobke drobiowa. Moj chlopak mowil, ze chce zrobic takowa w tym tygodniu, kupilam wiec 2 kg. Radosna zadzwonilam z ta wiescia, a on przypomnial mi, ze kilka tygodni temu kupil tej watrobki ... 3 kg, z czego 2,5 sa zamrozone. Hmm, fajnie. Mamy wiec 4,5 kg watrobki. Poszukiwalam przepisu, ktorego jeszcze nie znam. Wiem juz, ze usmaze watrobke wedlug autorki tego watku. Jesli mozecie mnie poratowac jeszcze jakims innym przepisem, bede dozgonnie wdzieczna:)
Wstawiłam jeszcze jeden przepis na wątróbkę https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=28124
ale przy tak przemysłowych ilościach, jakie Wy macie, może przyda się jeszcze doskonałe smarowidło do chleba z wątróbek drobiowych. Robiłam je kilka razy, jest to w formie lekkiego pasztetu i smakuje wybornie. Jeśli sobie życzysz, mogę wpisać przepis w pastach i pasztetach. Zresztą, wpiszę i tak, bo może ktoś jednak z tego skorzysta. Powodzenia w przerabianiu wątróbki.
 

Nejka

Member
Kwi 20, 2009
9
0
0
Seniorko, dziekuje za przepis na 'smarowidlo'. zaraz sobie przeczytam. Kiedys robilam samodzielnie pasztet i oczywiscie dodawalam watrobke. Teraz mieszkam w Irlandii, a wszystkie moje kuchenne urzadzenia zostaly w moim mieszkaniu w Warszawie, wiec z mielenia watrobek (jesli jest to konieczne) raczej nici.
Zastanawialam sie nad watrobka wg przepisu Cinka i wg lidqa, ale moje pieczarki byly niezbyt swieze, wiec usmazylam korzystajac z receptury Cinka. Wyszla genialna, zebralam owacje na stojaco.
Za tydzien lub dwa zrobie w wersji pieczarkowo-paprykowej, a miedzyczasie sprawdze przepis Seniorki na cos, czym mozna smarowac chleb.
Pozdrawiam wszystkich fanow watrobki:)