Wiśnie w syropie

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,451
315
83
Oto moje wisienki ,troszkę dłużej postały ale smak powalający
wi_nie.JPG
 

Załączniki

  • wi_nie.JPG
    wi_nie.JPG
    58.8 KB · Wyświetleń: 2

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Pinkberry @ 14 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=727626Kompot mojej mamy wygląda jak to na tych zdjęciach, łącznie z konsystencją wiśni :D

A w smaku są znaczące róznice? Bo tych z kompotu nie lubię, może takie bedą lepsze... chociaz oczywiście najlepsze to są wisnie z wiśniówki
fiesgrins.gif
Wiśnie przygotowane wg tego przepisu nie mają nic wspólnego z wiśniami z kompotu (no oprócz tego ze są również wiśniami
icon_mrgreen.gif
) jeśli chodzi o ich smak i jędrność. A zdjęcia, hmmmmm
gruebel_2.gif
odczucie subiektywne. Pozdrawiam
 

Evva

Member
Kwi 27, 2008
44
0
0
Moje wiśnie są po pierwszym dniu
icon_smile.gif

i jak zwykle głupie pytanie
icon_redface.gif
: odstawione iwśnie powinny stać w lodówce czy tak normalnie gdzieś w kuchni w temp.pokojowej?
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Moje stały w pokojowej. Nawet nie pomyslalam zeby je do lodówki chować - i tak nie miałabym miejsca
icon_razz.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Pinkberry @ 14 Jul 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=727626Kompot mojej mamy wygląda jak to na tych zdjęciach, łącznie z konsystencją wiśni :D

A w smaku są znaczące róznice? Bo tych z kompotu nie lubię, może takie bedą lepsze... chociaz oczywiście najlepsze to są wisnie z wiśniówki
fiesgrins.gif
Róznica pomiędzy kompotem z wiśni a wiśniami w syropie jest taka że wiśnie w kompocie zalane są wodą z cukrem a tu cukrem rozpuszczonym wyłacznie w soku jaki puściły wiśnie - więc samo to już mówi że smak wiśni będzie o wiele bardziej intensywny niż w kompocie. Konsystencja wiśni też jest całkowicie inna od tych z kompotu.
 

alisia

Member
Sie 21, 2006
515
0
0
Cinka
bussi.gif
nie to żebym się podlizywała
icon_mrgreen.gif
icon_wink.gif


A wiśni nie trzeba trzymać w lodówce, temperatura pokojowa w zupełności wystarczy
lecker.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
icon_mrgreen.gif

Bo my dobrze wiemy że te wiśnie są rewelacyjne
icon_biggrin.gif
a porównanie ich do kompotowych to... to po prostu zniewaga!
icon_lol.gif
icon_wink.gif
 

Magda_

Member
Lip 3, 2008
31
0
0
anbetung.gif
Genialny przepis!!!
anbetung.gif


W tym roku pierwszy raz robię jakiekolwiek prztwory - moje wisienki już po kąpieli w garze, teraz tylko czekają na zimę i moją wenę ;)
oczywiście w międzyczasie nie mogłam się powstrzymać przed podjadaniem i dodaniem ich 2 dnia do muffinków - super efekt!

jeżeli tak będą smakowały później to jest to mój numer 1 na liście przetworów
anbetung.gif


szkoda że zrobiłam tylko 6 słoiczków....czuję że szybko znikną.

pozdrawiam
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Podciagam. Ufff ale sie naszukalam tego przepisu
icon_wink.gif

Jutro jade na dzialke po wisnie, zrobie frużelinę a jak mi wiśni zostanie to zrobie znowu te, bo są pyszne
icon_razz.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Zostało jeszcze hohoho to i w syropie robię.

Modyfikacja - dodałam 2 torebki cukru waniliowego - przyjemniej (o ile to jeszcze możliwe
icon_razz.gif
) pachnie
icon_mrgreen.gif


w_syropie.jpg

Kocham wisienki
herz.gif
 

Załączniki

  • w_syropie.jpg
    w_syropie.jpg
    60.5 KB · Wyświetleń: 2

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
210
63
Ilona, z ilu kilogramów robisz? Bo właśnie się zastanawiam, czy nie zrobić trochę na zimę do ciast? Ale nie mam drylownicy, więc 5 kilo łuskac, to robota dla cierpliwych....
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Moniak @ 13 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=873382Ilona, z ilu kilogramów robisz? Bo właśnie się zastanawiam, czy nie zrobić trochę na zimę do ciast? Ale nie mam drylownicy, więc 5 kilo łuskac, to robota dla cierpliwych....
Polecam zakup takiej najprostszej. W marketach i po 10 zł można kupić. I przerabiać te wiśnie, przerabiać...


Robię wiśnie w taki sposób od 3 lat. I potwierdzam, są rewelacyjne.
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
210
63
Dzięki Agatko, chyba tak zrobię. Nawet gdzieś widziałam ostatnio, ale stwierdziłam, że nie jest mi potrzebna... nie mam już gdzie trzymać... ale chyba muszę kupić
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Moniak @ 13 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=873382Ilona, z ilu kilogramów robisz? Bo właśnie się zastanawiam, czy nie zrobić trochę na zimę do ciast? Ale nie mam drylownicy, więc 5 kilo łuskac, to robota dla cierpliwych....
Łoj nie mam pojęcia ile tam kg było. Mialam 2 wiadra ogólnie. 1,5 poszło na frużeline a poł na te w syropie
icon_wink.gif

A drylownica faktycznie niezbędna jest
icon_wink.gif
 

rybkaro

Well-known member
Lis 11, 2006
1,451
315
83
Pierwszy dzień ,robiłam już w tamtym roku i bardzo polecam do ciast lub komuś na mały prezent.
lecker.gif

wisnie.JPG
 

Załączniki

  • wisnie.JPG
    wisnie.JPG
    99.6 KB · Wyświetleń: 2